פונטים ברשת -

Master Boo

New member
פונטים ברשת -

אם נגיד אני מעלה אתר עם כל מיני פונטים נחמדים שיש לי במחשב - לא צריך להעלות את הפונטים גם, נכון ?

Megapuzik

New member
אל תעשה את זה !!!!!

אלה שאין להם את הפונטים במחשב לא יוכלו לראות אותם... אז זה לא הרבה מילים, שים את המילה כתמונה... תמונה כולם יכולים לראות

shiri-d

New member
היי

תראה לי יש אתר פונטים וניסיתי לכתוב בפונטים, מבלי לשים אותם בתור תמונה, וזה ממש לא הצליח, מה שקורה כמו שמישהו כבר כתב לך, זה שמי שפונטים לא מותקנים אצלו במחשב לא יכול לראות את מה שאתה כותה באתר, ולכן אתה צריך לשים את בתור תמונה אתה יכול לראות באתר שלי!! ואם במקרה אתה משיג פתרון אחר אני אשמח אם תרקום לי את הפתרון לדואר האלקטרוני שלי: [email protected] שירי

Megapuzik

New member
ממה שאני יודע...

אין שום דרך שהאנשים יראו את הפונטים מבחי שיהיה להם אותם מותקנים על המחשב שלהם.. אלה עם כן זאת תמונה או קובץ פלאש.....

אופיר(-;

New member
הבה נפריד בין "יכול" לבין "כדאי"...

אז בתשובה לשאלתך, למרות שכולם ענו שזה בלתי אפשרי, אז...זה אפשרי בהחלט! ולא רק שזה אפשרי - זה אפילו עובד.... ראשית - יש להבין כי ע"מ שכל משתמש יוכל לראות את האתר עם הפונטים הספציפיים שאתה תכננת שיראה - הוא חייב שיהיו לו הפונטים הנ"ל מותקנים. זו גם הסיבה שכאשר אתה מגדיר סוגי פונטים (בקובץ CSS למשל) - אתה תמיד חייב להגדיר 1) משפחה של פונטים 2) מספר פונטים חלופיים. כעת, נושא "הטבעת" פונטים (Embeding) ידוע וישן, ומובל בעיקר ע"י Microsoft. אי-לכך - הוא גם נתמך ברוב המקרים ע"י אקספלורר ולא נטסקייפ (אחת הסיבות הטובות למה לא להתעסק עם זה...) כדי להתחיל להיכנס לנושא הרחב הזה אני ממליץ להיכנס לאתר טיפוגרפיה הזה, ולהתחיל משם. אגב, מיקרוסופט גם מספקים (בחינם...אה...אה..אה) תוכנה בשם Microsoft Web Embedding Fonts Tool - WEFT - המאפשרת את כל תהליך ההטבעה "בקלות יחסית". כלומר - הדבר ניתן, גם ניתן! כעת נשאלת השאלה - האם אני רוצה להיכנס לזה, להשקיע משאבים רבים מאד, "להתקשקש" עם תוכנות ובעיות, ושלא כולם יוכלו בסופו של דבר "ליהנות" מהפונטים הנפלאים שלך? התשובה, בד"כ היא: "עזוב אותך. אם אתה חייב להציג פונטים, תנסה בגרפיקה, Flash ופיתרונות אחרים".... אבל - זה מראה אולי כי אין דבר כזה שאין דבר כזה
אופיר http://ofir.tayind.com/dw

Megapuzik

New member
מה ??איך אתה אומר לה שאפשר עם בעצמך

אמרת לה שלא... ואני מצטט !! "ראשית - יש להבין כי ע"מ שכל משתמש יוכל לראות את האתר עם הפונטים הספציפיים שאתה תכננת שיראה - הוא חייב שיהיו לו הפונטים הנ"ל מותקנים" אז איך אתה מסביר לה שאפשר !!!

אופיר(-;

New member
אז אני מתקן - אפשר. אפשר. אפשר. אבל

כדי שזה יתאפשר - צריך ליישם את הטכנולוגיה שבאתר הטיפוגרפיהב שהזכרתי. אני מודה שהניסוח היה "מעפן". הכוונה היתה שבעיקרון - *ללא* הטכנולוגיה שהזכרתי - השרך היחידה היא שלמשתמש יהיו הפונטים אצלו על המחשב. אופיר

neatsun

New member
אתה צודק

באמת אפשר, בדרך שתיארת. ואני גם מסכימה אתך שלא כדי להסתבך עפ זה. בעניין "אין דבר שאי אפשר", הממ..לא ממש נכון :) בפיתוח web דווקא יש קירות ממשיים שלא תמיד אפשר לחצות אותם, והם קשורים בדרך כלל למגבלות של security ו privacy. יש דברים שאפשר לפתור רק בעזרת טכנולוגיות ואובייקטים חיצוניים ל browser. או בניצול לא חוקי של פרצות, שעל זה בכלל אני לא רוצה לדבר. אני כן מסכימה אתך שהרבה פעמים נוטים להגיד "אי אפשר" הרבה יותר מדי מהר.

תמר,

New member
יש אתר שמאפשר ...

לגולש לבחור האם הוא רוצה אתר עם "downloadable fonts" או עם פונטים רגילים. באתר עם הפונטים המיוחדים יש את הקוד הבא (בתקווה שזה לא יתעוות בדרך :) )
<!-- start font load --> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0news.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0bell.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0bellb.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0bellblk.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0book.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0bookitalic.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0bodoniB.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0bodoniI.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0bodoniC.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0chianti.pfr"> <link rel="fontdef" src="/wfplayer/0chianSC.pfr"> <script language="JavaScript"><!-- var current = top.masthead.loadplayer; if (current == true) { document.writeln("<object"); document.writeln("classid=\"clsid:0246ECA8-996F-11D1-BE2F-00A0C9037DFE\""); document.writeln("codebase=\"/wfplayer/tdserver.cab#version=1,0,0,11\""); document.writeln("id=\"TDS\" width=0 height=0"); document.writeln(">"); document.writeln("</object>"); } //--></script> <noscript></noscript> </link> <!-- end font load -->​
מי שרוצה לחזות בזה במו-עיניו, האתר נקרא htmlcompendium

אופיר(-;

New member
תמר!

הקוד הזה לבדו לא יעזור. על מנת להפעיל את אופציית הפונטים של BitStream, יש צורך במנוע ה- PFR שלהם. (portable font resource). אי אפשר סתם "להעתיק" את הקוד, ושהאופציה תפעל. אפשר ללמוד על זה מעט יותר דרך האתר: http://www.bitstream.com/categories/developer/fontfusion/pfrs.html אבל עקרונית, אני נגד להכריח משתמשים להוריד עוד ועוד ועוד Plugins רק כדי שיוכלו "ליהנות" מגחמותינו.... אופיר

תמר,

New member
מסכימה איתך בעניין ה-plugins

אבל בכל זאת, אם מדובר באתר שהמטרה שלו זה להציג פונטים (למשל: אתר של מעצב גופנים), זה יכול להיות שימושי ומתאים. לאתרים אחרים זה בהחלט רק יפריע. ובעניין הדוגמה שנתתי - באתר ההוא לא התבקשתי להוריד שום plug-in (ובאתר שאתה הבאת דוקא כן) לכן אני חושבת שיש עוד דרך להשתמש בזה ללא צורך בתוספות לדפדפן.

אופיר ידידי!

הידע שלך במחשבים באמת מאוד רחב ואולי זו הסיבה שאתה לפעמים מסבך דברים. השואלים בד"כ בוני אתרים בשלבים הראשונים ביותר וצריך לתת להם תשובות פשוטות וברורות ודווקא לא להמשיך ולסבך אותם. ובקשר לבעיה - צריך להגיד רק שאם אתה רוצה להשתמש בפונטים מאוד מיוחדים אז ברור כי למי שנכנס לאתר אין אותם אז המחשב יבחר במקומם פונטים רגילים שיש לו (יש סט ברירת מחדל שמחליף כל פונט לא מוכר) ואז לא יראה את המיוחדים. הפתרון כמובן להציג פונטים אלו כתמונות. פתרון נוסף - להשתמש בתוכנת הפלאש בה הפונט נשמר (Embeded) בתוך הסרטון.

למעלה