פוגי' אנא עזרתכם המהירה

בנקה

New member
פוגי' אנא עזרתכם המהירה

מי מכיר /יודע http://www.fujibikes.com/2005/bikes.asp?id=28 למה הכידון הוא כמו אופני הרים לאיזה שימוש האופניים הללו והאם האופניים מוגדרות כסייקלוקרוס אני עומד לפני רכישה של כאלו משנת 2005 . בתודה מראש,

avihersh

New member
מוגדר בארה"ב כאופני Multi Street

שלוב של המהירות של אופני כביש, עם נוחות, יחסית של אופני שטח. מיועדים בעיקר לרכיבה עירונית ופרברית. בהחלט לא סייקלוקרוס. לדעתי יותר ממתאימים לרכיבה עירונית בישראל. מצ"ב קישור של סירוס - הדגם המקביל של ספשלייזד.

natibergman

New member
../images/Emo4.gifזה בכלל לא אופני כביש

ואיך אתה בדיוק קונה מוצר בלי לדעת מי טיבו ואם הוא מתאים לך? אנחנו לא התשובה... זה נראה כמו אופני עיר פשוטים - לא אופני שטח ולא אופני סייקלוקרוס אלא שעטנז. מכלולים פשוטים מאד שלא לדבר על כך שיש רק 8 גלגלי שיניים בקסטה מאחורה - באופנים רציניים כבר מזמן יש 27.

avihersh

New member
בן אדם שאל שאלה - קשה לך לענות...

..ניסית פעם לענות בלי לנזוף או לקנטר את עמיתך? דבר נוסף יותר מנומס לענות בלשון יחיד (אני לא התשובה, במקום "אנחנו לא התשובה") - אלא אם כן אתה סובל מתולעים כמובן ואז אין לך ברירה, אלא לענות בלשון רבים.

natibergman

New member
לא נזיפה ולא קינטור

קודם כל אבנר לא נאה לך סגנוני דלג הלאה בלי לקרוא אותי - תעשה לך מנהג קבוע - אני עונה אתה מדלג ומתעלם. דבר שני לא קנטרתי אותו אלא אמרתי לו שהוא עושה טעות גדולה - אמיל כתב למטה - הוא רותם סוסים לפני שיש עגלה כי נקרתה לו הזדמנות. כמו לקנות מכונית מרופא כי היא מרופא ולא בגלל שאתה צריך את המכונית... לחפש תשובה אצלנו פה בפורום זו עוד יותר טעות כי מיד יגיעו המצדדים (אתה) והמתנגדים (אני) ויבלבלו אותו עוד יותר. קודם מגדירים בדיוק מה אתה רוצה ורק אז בוחרים את הדרך להשיג את היעד לא להפך. ולא אחרי חודש-חודשיים אתה מוצא את עצמך עם מתלה בגדים ומחפש לשדרג את הטעות. לכל אלה שהופכים את השרשורים המקצועיים לאישיים - תתעסקו במהות ההודעה ולא בסגנון. אם שכנעתי אדם לא לעשות טעות גם אם הייתי בוטה מצויין. עדיף להיות נחרץ בדברים מסוימים. כאמור לעיל, אם בקביעות את/ם סולדים ממני - תעברו הלאה. ולגבי ההערות המכוערות האישיות שלך לגבי תולעים אני לא ארד לרמה כזו. אם תרצה במסרים אני אמסור לך גיליון רפואי...

אבי ונתי תוותרו קצת על הנימה

האישית, שלא קשורה כל כך לשאלה של הבחור על האופניים. אם אתם חייבים, אז את הנימה האישית, תשמרו בבקשה למסרים האישיים.

avihersh

New member
אני מקבל את הערתו הנבונה של בועז...

דבר נוסף נתנאל - ההערה לגבי התולעים היא מטאפורה, מקובלת, לגבי אנשים שנוטים להתבטא בלשון רבים, לעיתים ללא צורך. אם פגעתי בך, או שדברי הובנו שלא כהלכה - אני מצטער.

dorone

New member
../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif

סליחה בועז, לא יכולתי להתאפק, יש מקום לרסן את נתנאל. לא מכיר אותו אבל הוא אמנם מצוי טוב בתוחם אך על סף הברוטאלי, ולא, ההמלצה הלא חכמה שנתן לאבי איננה במקומה.

natibergman

New member
דורון תאמץ גם את מה שאמרתי לו

פשוט תתעלם ממני זה מאד חכם. זה שהערתי לך על קריאה לחברי הפורום לבצע מעשה פלילי לפני כמה ימים הדליקה אותך עכשיו? אני לא חוזר בי - ובפורום אחר התגובה כלפייך הייתה הרבה יותר נוקשה. בצחוק ועל סף ההלצה הצטדקת אחרי זה...
"לא יאה להגיד פטנט אבל אם כבר (חס וחלילה כמובן) התרסקת, לאמבולנס תגיד שעבר לידך רכב במהירות וכתוצאה מכך איבדת שליטה, או שהוא שיפשף לך את הכידון עם המראה ובטח לא הרגיש והופ - הנה לכם תאונת דרכים לכל דבר ועניין גם אם לא מוצאים את הרכב שהרי נפלנו ואנחנו לא זוכרים איזה היה זה..... סתם נשמע רע, אבל...זאת גם אופציה, ונכון, לא מתאימה לראש הציפור." dorone

elad cohen1

New member
מסכים עם הערתו של בועז

ויחד עם זאת מצטרף למלעיזים נגד הסגנון , המתלהם/ יהיר/ מתנשא/תוקפני/ידעני/ נחרץ ועוד כיד הדמיון......של נתי. זו לא הפעם הראשונה שיושבי הפורום מעירים לבחור, אך הוא בשלו. חייב להודות שזה מעיר איזה נתיך חבוי אי שם במעמקי הקופסא, שגרם לי לצייץ. כמי שמצוי בענין האופניים, איזה שעתיים (אולי שלוש) ולא פחות מנתי, הגם שהנך משוכנע בידענות אין קץ, קצת ענוה וספקנות פה ושם עוד לא הרגה איש, למיטב ידיעתי.... ויש לכך דוגמאות רבות בחיים בכלל ובפורום הזה בפרט....... חיים טובים לכולם

אבא זקן

New member
נתי ברגמן שחצן ולא נחמד

כמות האנשים המדלגת על כל שרשור בו נתי ברגמן מגיב גורמת לרבים לדלג על הפורום. הנ"ל חסר כל נימוס, בטוח שהוא החכם באדם. ובכן, לא כולם חכמים כמו נתי אבל חלק מהמשתתפים אקדמאים, מהנדסים וגם דוקטורים לפיזיקה גרעינית. נתי תמיד יודע יותר טוב. בכל אופן על תשובתו של נתי לההודעה זו אדלג גם אדלג

במקום לקנות אופנים

שמוכרים לך, תקנה אופנים שאתה צריך. תגדיר מה אתה רוצה שהאופנים יעשו, תגדיר תקציב וצא למשימת החיפוש. אם קרה מצב שבו אתה "עומד לפני רכישת אופנים" בלי שאתה יודע מה הם בדיוק - פסחת על כמה שלבים.

בנקה

New member
תודה אבל

אני יודע מה אני רוצה אני שטיחון כבר למעלה מ- 3 שנים ורוצה להיכנס לעולם הכבישונים , אינני מבין כמעט כלום באופני כביש ולכן השאלה נשאלה. הארת את עיניי מעט האם כאופני כניסה לכביש האופניים הללו יתנו מענה הולם. בתודה

בנקה

New member
ועוד משהוא קטן

אני רוכב רכיבה יוממית עם אופני השטח שלי ולכן אני צריך גם אופני כביש/סייקלוקרוס. המרחק הממוצע היומי הוא 60 ק"מ רכיבת כביש ברובה + מדרכות ומעט שטח בתודה מראש

רכיבה לעבודה, אני מניח?

האופנים האלה יעשו את מה שתטיל עליהם. בשורה התחתונה, זה מה שאתה צריך לדעת. אבל הם לא אופני כביש בשום אופן. לא מבחינת יחסי העברה, לא מבחינת תנוחה, לא מבחינת הגלגלים והצמיגים. זה הייבריד-הכלאה. טובים לעיר, טובים לשבילים (אם תשים צמיגים טיפה יותר רחבים). אין להם נקודות עגינה כפולות (תצטרך לבחור בין סבל לבין מגיני בוץ(ומקדימה אין נקודות בכלל). אתה לא צריך סייקלוקרוס, את זה אני אומר לך בוודאות. סייקלוקרוס מיועד לאנשים שמתחרים. כל מי שרוכב בשביל הנוחות, עדיף לו ז"ק או אופני עיר עם צמיגים רחבים. מה גם שבתור תחום צר יחסית, אין לך בחירה כל כך בסייקלוקרוס וגם המחירים גבוהים. בקיצור - האופנים האלה הם פשרה. הם כבדים מדי בשביל כביש טהור, לא מאובזרים מספיק בשביל רכיבה מנהלתית, לא עמידים מספיק בשביל שטח. הם יעשו את העבודה, כמו שאופני כביש יעשו - אבל אני לא הייתי קונה אותם בשביל המטרה שלך. אתה מפספס בשני היעודים - גם בתור כניסה לכביש, וגם בתור רכיבה יומיומית לעבודה. לפי מה שאתה מתאר, אתה צריך אופני טורינג או אודקס. את השני לא תמצא בארץ, את הראשון עוד אפשר. תלוי בתקציב וברצון להשקיע זמן וחיפושים - אפשר למצוא אופני טורינג לא יקרים, לשים עליהם צמיגים 35 או 32 ותהיה לך אחלה רכיבה יומית, גם בכביש, גם בשביל וגם בעיר. לגבי כניסה לתחום הכביש - אתה בכלל לא בכיוון. כנס לחנויות פלוס מינוס רציניות, תראה מה זה אופני כביש וכמה הם עולים. לא כל מה שיודע לנסוע על אספלט הוא אופני כביש. בהצלחה, אמיל.

sevenduo

New member
fisher dual sport

series may be the perfect solution for anyone riding on/off road, commuting etc more comfortable than a cyclocross bike for daily urban riding in my opinion

odedbc

New member
האופניים נראים כמו אופני טרקינג

שהם האופניים ה נ פ ו צ י ם ביותר באירופה, אם כי כמעט ואינם מוכרים בארה"ב או בארץ. היתרון- אופני כלבו שמסוגלים לעשות פחות או יותר הכל. החל מרכיבה עירונית על כבישי אספאלט מחורבנים (כלומר-בארץ) ומדרכות רצוצות, דרך שבילים סלולים, ואפשר להרכיב עליהם סבל לטיולי יום או סוף שבוע, קניות וכו'. החיסרון- הם אינם מצטיינים ממש בשום שטח. לא מתאימים לרכיבת שטח תובענית, כבדים ולא ממש מהירים על הכביש. האם זה מתאים? רק אתה יכול להחליט.

avihersh

New member
גירסת ביניים Treking Offroad

מודעות לחסרונות אופני ה Trek במשטחים לא סלולים, מוציאות החברות דגמי Trek המיועדות לשטח. בזמנו היה לי דגם כזה של KTM - הנאה צרופה בשבילים , באספלט ובפאבות.

ItsikH

Member
רכיבה לעבודה אני רוכב לעבודה וחזרה באופני כביש בלבד. זה כמובן מונע ממני שימוש בשבילים ודרכי עפר, וגם - חושף אותי לתנועה הסואנת באזור המרכז. מצד שני, אלו אופני כביש לכל דבר ואני מנצל את הרכיבה המנהלתית גם לאימון מפעם לפעם.

למעלה