ע"פ מה מחושב הותק בעבודה??

מצב
הנושא נעול.

aysgas

New member

התחלתי לעבוד ב 12/2001 בחברה בה אני עובד היום. הגדרת העבודה היא תשלום על בסיס שעתי וקריאה לפי הצורך.("מסגרת סטודנט בשל אופי הקשר הנ"ל ביני לחברה יצא שלפעמים חודש שלם לא עבדתי יצא גם מקרה חד פעמי שמתאריך 12/2002 עד 2/2003 כולל, לא עבדתי(בגלל שלא קראו לי) בכל אופן גיליתי כי הוותק שלי במקום העבודה הוא מ 3/2003 ולא מ 12/2001 כפי שהיה בתחילה(השינוי החל לאחר שלושת החודשים בהם לא קראו לי לעבוד.)

נכון. אכן בעיה.

התחלתי לעבוד ב 12/2001 בחברה בה אני עובד היום. הגדרת העבודה היא תשלום על בסיס שעתי וקריאה לפי הצורך.("מסגרת סטודנט בשל אופי הקשר הנ"ל ביני לחברה יצא שלפעמים חודש שלם לא עבדתי יצא גם מקרה חד פעמי שמתאריך 12/2002 עד 2/2003 כולל, לא עבדתי(בגלל שלא קראו לי) בכל אופן גיליתי כי הוותק שלי במקום העבודה הוא מ 3/2003 ולא מ 12/2001 כפי שהיה בתחילה(השינוי החל לאחר שלושת החודשים בהם לא קראו לי לעבוד.)
נכון. אכן בעיה.
כאשר יש נתק במשך שלושה חודשים ומעלה, יחסי עובד מעביד מסתימים אוטומטית. אם אתה שב לעבוד באותו מקום, הותק יחל להספר מחדש ולא יצטרף לתקופה הקודמת.

אני חולק.

נכון. אכן בעיה.
כאשר יש נתק במשך שלושה חודשים ומעלה, יחסי עובד מעביד מסתימים אוטומטית. אם אתה שב לעבוד באותו מקום, הותק יחל להספר מחדש ולא יצטרף לתקופה הקודמת.
אני חולק.
אין סיום "אוטומטי" של יחסי עובד ומעביד גם כשיש הפסקה בעבודה שאורכה עולה על 3 חודשים. מה שקובע זה אם ההפסקה היתה "תוך ניתוק יחסי עובד ומעביד" או לא. יש הפסקות קצרות יותר שהם עם ניתוק של היחסים (כתוצאה מפיטורים או התפטרות), ואז למרות הניתוק, רק בגלל הוראת החוק - אין הפסקה של הותק. אבל, יש גם הפסקות ממושכות הרבה יותר שלא מפסיקות את הותק. ככה למשל יש חופשות ללא תשלום שנמשכות שנים - זה לא אומר שיש הפסקה ברציפות, כי זה הפסקות שאינן "תוך ניתוק יחסי עובד ומעביד". אם השואל עובד רק לפי קריאות, ולא היו קריאות במשך כמה חודשים, אבל אחר כך כן היו קריאות (מבלי שלפני ההפסקה היו פיטורים או התפטרות ומבלי שאחרי ההפסקה נכרת חוזה עבודה חדש) - אז לדעתי לא היה כאן ניתוק של יחסי עובד ומעביד והותק אמור להימשך.

aysgas

New member
גם אם הנתק נבע מהם ללא מכתב

נכון. אכן בעיה.
גם אם הנתק נבע מהם ללא מכתב

מצב
הנושא נעול.
למעלה