עשיתי קורס וכנראה

rafael252

New member
עשיתי קורס וכנראה

שצריך לעשות חדש לאחר המודע האחרון. עשיתי קורס אחרון בהיי קיו יש לך המלצות איפה כדאי להמשיך האם לעשות עוד קורס בהיי קיו או לעבור למכון אחר? כי תכלס את החומר אני מכיר אבל עד המועד הבא אני אצטרך חיזוק מסוים אז אולי ezway דרך שיעורים פרטים או אחד על אחד? יש הצעות?

longrunner

New member
לבד

אני לא חושב שיש הצדקה לקורס אם אתה כבר מכיר את כל החומר ומרגיש שולט בהכל.
אתה באמת צריך שהמדריך יסביר שוב מה זה שלשה פיתגורית? מה טכניקת פתרון לשאלות פטל?
אם אתה חושב שכן, כנראה שלא היית רציני בקורס האחרון. אם לא- אני חושב שעדיף ללמוד לבד.

Motti Shubert

New member
בעייתי.

הוא עשה מועד אפריל, הוא לא יוכל לעשות את מועד יולי. זאת אומרת, שהוא יצטרך לעשות מתכונת חדשה. יכול להיות רצת בעייתי ללמוד לבד את הטכניקות ואת כל הפרמטרים שנבדקים לבד.

הכל תלוי עם איזה בסיס אתה מגיע. אם בסה"כ יש לך יכולת הבעה עצמית טובה, אז לך על זה, ללמוד לבד יותר טוב מקורס שני.

longrunner

New member
תגובה

צודק, לא שמתי לב לזה.
ובכל זאת, המתכונת החדשה משמעותה שיתווסף פרק חיבור והפרקים האחרים יתקצרו במעט כדי לא לפגוע במשך הבחינה.
אני חושב שיכולת הבעה עצמית היא לא משהו שקורס פסיכומטרי יוכל להכין אליו ב3 חודשים, זה משהו נרכש מקריאה מרובה, גישה לתחום ההומני וכו'
(זו אחת הסיבות שהמרכז הכניס את החיבור, לדעתי).

ושוב, אם הבעיה היא לא בחומר עצמו, איך ניגשים לפתור שאלה פסיכומטרית וכו'- עדיף לעשות לבד, עם שינויים שמתאימים לבחינה החדשה.
אני בסה"כ מאמין שאפשרי לגשת בלי קורס גם למתכונת החדשה.

natilousky

New member
מסכים עם מה שנאמר

קטע החיבור רק מחדד את ההוכחה שאין צורך בקורס
המרכז מנסה כמה שיותר להצדיק את הבחינה שהוא מנסח "כנטולת קורסים" לפעמים זה מצליח לו קצת יותר לפעמים קצת פחות
לא רואה איך מכון יכול להכין אותך לחיבור,זה או שיש לך שפה עשירה ויכולת הבעה או שאין לך את זה אין פה טריקים שאפשר ללמוד.

שגיא קצ

New member
זו לא המצאה של המרכז

את הרעיונות לפסיכומטרי המרכז לוקח מהSAT האמריקאי, וגם שם יש חיבור.
לא מדובר באיזו המצאה משום מקום...

natilousky

New member
איפה בדיוק ראית שאמרתי את זה?

אמרתי שהמרכז המציא את זה?
אמרתי שהמרכז מנסה כמה שיותר לנטרל את הקורסים ולבחון את היכולות של התלמיד עצמו.וזו אחת הדרכים.

TALSST

New member
המלצה שלי

אני גם עשיתי פסיכו עכשיו ואם לא אקבל ציון טוב אגש שוב באוקטובר
אם אצטרך לגשת שוב באוקטובר אני לא אקח שוב קורס אלא אלך לאיזה מורה פרטי ל-2-3 שיעורים שיתן לי דגשים ספציפיים רק איך לכתוב חיבור
כי לדעתי לא משנה כמה יכולת ההתבטאות שלי תיהיה טובה, כיוון ועזרה ממורה מקצועי תמיד יכול לעזור...
חוץ מזה שלדעתי חלק גדול מהציון זה האסתטיקה של החיבור ואיך הוא מאורגן/מסודר/כתוב בכתב קריא ויפה אז גם בזה מורה יכול לעזור...

TALSST

New member
עוד לא התעמקתי בזה ממש

כי יש סיכוי שאני לא אצטרך את זה בכלל - תלוי בציון של אפריל...
אז כרגע אין לי משהו ספציפי

longrunner

New member
תגובה

מסכים עם הרוב, אבל לא עם ה "כתב קריא ויפה"- נראה לי שבלחץ של זמן לא יפילו על דקויות כמו כתב.
כמובן שקורא החיבור צריך להבין מה כתוב שם...

מה שכן, אני בהחלט חושב שצריך לבוא לכתיבת החיבור עם ידע מקדים של מבנה החיבור (פסקאות, פתיחה וסיכום וכו', כמוכן גם פיסוק).

TALSST

New member
אחי לא יעזור בית דין

אבל אם תיתן חיבור שכתוב בכתב לא יפה ל-100 בוחנים... ולאותם 100 תיתן יום אחרי את אותו חיבור בדיוק שכתוב בכתב יפה,
החיבור עם הכתב היפה יקבל ציון גבוה יותר בממוצע...
ברור שלא יהיו הנחיות ברורות על הדבר הזה לבוחנים, אבל אין מה לעשות כי פסיכולוגית מה שנראה טוב - מוכר!!

natilousky

New member
כשאתה אומר כתב יפה...

למה אתה מתכון?
אם אתה מתכון לזה שהכתב שלך צריך להיות קריא ויפה במובן הפשט של המילה
אז אתה טועה.
יש לי כתב לא הכי יפה אבל יכולת הבעה טובה וזה לא היה פקטור לשלול ממני 100 בלשון ב כולל החיבור
מה שמעניין את המרכז זה יכולת ההבעה שלך ושימוש בלשון עשירה וברובד לשוני גבוה
לא מעניין אותו אם הכתב שלך עגול או אומנתי

gabimaor

New member
לא יודע לגבי בית דין

אבל אם תבדקו לעומק את ההנחיות שפורסמו ואת הדוגמאות
תבינו שליופי אין שום קשר לציון.
ברור שעל מנת שיוכלו לבדוק את החיבור עליו להיות כתוב בכתב קריא
אבל יופי, סדר וניקיון הם פרמטרים של עבודת שורשים בכיתה ו' ולא בכתיבה עיונית.
יכולת הניסוח, בניית הטיעון הלוגי, שימוש נכון בשפה ועושר לשוני לעומת זאת
ישפיעו מאוד על הציון ואני לא יכול להסכים לקביעה שלא ניתן להשתפר בכך
על ידי לימוד ותרגול. אם כבר אז לדעתי עכשיו החשיבות של קורסי ההכנה
רק יעלה שכן תלמיד זקוק למישהו שיבדוק את החיבורים שלו בסימולציות וימשב אותן
ואת זה יכול לעשות רק אדם המוכשר לכך.
אגב, ההנחה של המאל"ו היא שמי שטוב בחשיבה מילולית יהיה טוב גם בפרק החיבור
ולכן הציון הסופי לא ממש יושפע מהשינוי.

למעלה