עשיתי היום סיבוב ראשוני לקבל הצעות מחיר לבית

ריטה1

New member
עשיתי היום סיבוב ראשוני לקבל הצעות מחיר לבית

ובאתי לספר חוויות (עשיתי את הסיור בצומת בילו):
אז קודם כל חייבת לספר, שהייתי היום בדקל קרמיקה, הייתי שם לפחות שעה, בילבלתי את המוח למוכר, בלי להבין חצי דבר באינסטלציה, והבחור המקסים שליווה אותי שם, היה מקסים ביותר, עם המון סבלנות, ונכונות, ובלי שום רצון למכור לי משהו שאני לא צריכה, אלא להיפך, הפנה את תשומת ליבי לכל מני דברים שמוזילים את המחירים, כמו למשל, לחפש בחנויות הקרמיקה, עודפי קרמיקה , אני צריכה בסביבות 100 מטר, והרבה פעמים החנויות נתקעות עם סטוקים קטנים ומעונינות למכור אותם, אפילו במחירים מאוד נמוכים. שווה מראש לבדוק בסטוקים האלו.
בקיצור אחלה שירות בשביל מישהי שרק הגיעה כדי "לבלב" את המוח, כמו שהכל צולם ותוייג בפנקס.
דבר נוסף, חנויות רהיטים-הכל פשוט אותו שטץ,
סלונים- לא נוחים בעליל, מלבד אולי היקרים ביותר עם הריקליינים- ואני ממש לא זקוקה לזה (הבנות שלי מספיק הורסות את המנגנון הזה אצל הסבתה שלהן), כל השאר קשים כמו אבן, אחרי שראיתי את הסלונים בדרום ת"א, זולים ונוחים, די התאכזבתי.
מיטות- מאוד לא אהבתי את מה שראיתי, ואני יותר מתחברת למיטות מתכת, שידברו ממש יפה עם הקירות בצבע אפרפר+קיר סגול, שאני מתכננת בחדר. 99% מהמיטות שראיתי היו מיטות עץ כבדות ומאוד יקרות, מצאתי משהו יחסית עדין ב 3500 ש"ח (מיטה+2 שידות+קומודה ומראה) שנראה לי מחיר סביר.
כולם אמרו לי לחפש את מיטות המתכת באיקאה.
נכנסתי גם לחנות ארונות- לצערי שכחתי את השם, ליד הנייס בר, היה שם גם בחור מאוד מקסים, ומאוד אהבתי את הארונות שם, למרות שהמחירים גבוהים, אני צריכה לבדוק את המחיר מול הנגר לשם השוואה.
חזרתי מאוד עייפה, אבל עם תובנות. ועם תחושה שאני כנראה עדיין לא מבינה כלום...חחח
, ואצטרך עוד להסתובב הרבה.
אבל זה כבר מתחיל להיות כייף.
התובנות שלי הן בינתיים:
1. צריך תמיד להסתובב עם מצלמה+פנקס ולתעד את הכל- מאוד עזר לי כשחזרתי הביתה והייתי צריכה לעשות סדר..
2. כנראה שחנויות ריהוט באותו אזור, מוכרות בד"כ ריהוט די דומה ומחירים דומים
בינתיים אני ממש נהנית להיות מחוברת לפורום, לומדת פה המון

ממליצה בחום על מרצפות רחובות

אני מדברת על הכמויות הקטנות שנשארות להם בריצוף רכשתי מהם בבית הקודם מרצפות איכותיות תוצרת ספרד שעלו קודם 300+ ב70 ₪למטר המקום נמצא באזור תעשיה ברחובות

lank

New member
כמויות קטנות של אריחים

אפשר למצוא גם בחרש עודפים בחולון.
קחי הרבה אוויר וסבלנות , רק התחלת....

ריטה1

New member
תודה, חולון זה ממש רחוק ממני

ויש באזור שלי מספיק חנויות קרמיקה כדי לעשות השוואת מחיר
בינתיים אני נהנית.
את יודעת זה מזכיר לי, שאני תמיד אומרת שבחיים זה הכל עניין של פרספקטיבה, ואיך את מתייחסת לדברים ולתהליכים שעוברים.
אני רואה חברים שלי, עם שיושבים טוב, עם כסף שקנו כבר בית שני, ועכשיו סיימו לשפץ, לא הפסיקו להתלונן על הקושי והמעמסה, ולהם לא היה איזה תקציבון, כמו אצלי.
ואילו אני שבגיל 40+ בונה את הבית הראשון שלי, שזוכה סוף סוף להגשים חלום, פשוט נהנית כ"כ מהכל, מחכה בקוצר רוח, וכל שלב, כל למידה של התהליך, שאין לי בו שמץ של מושג, פשוט עונג צרוף מבחינתי.
אני מבלה שעות באינטרנט, ואם אתמול הבת שלי והחברה שלי, לא היו מתעייפות מהר, הייתי יכולה להמשיך להסתובב עוד חצי יום.
אה....וסליחה על החפירה, פשוט הייתי חייבת להוציא את זה

lank

New member
כיף לשמוע שאת נהנית מזה

זה החלק הכי חשוב. מקווה שלא תתעייפי מזה ושלא תבלבלי מרוב האפשרויות

ash61

New member
עיצוב הבית

היי ריטה,
הכיף שבכל נושא העיצוב הוא שלל האופציות הפתוחות בפנייך, המגוון הרחב והצבעוני כל כך של הדברים.
לדעתי, הרעיון הראשוני והחזון שלך אמורים להיות ממוקדים, ברצונות ובצרכים שלך, כי אחרת הולכים לאיבוד
בתוך ים ההיצע שיש לפנינו.
עשי לך רשימה אחת שבה את כותבת את הצרכים שלך.
עשי לך רשימה שניה של החלום העיצובי שלך ולאיזה כוון את רוצה לנתב אותו.
הדבר הגדול ביותר שעליו את צריכה לתת את הדעת הינו - התקציב.
פשוט בצעי רישום של התקציב העומד לרשותך בכל הקשור לעיצוב הבית.
קחי בחשבון שלרוב יש חריגה מתקציב זה בין 10-15 אחוזים מעל.
לאחר שתבצעי את כל אלו תהיי ממוקדת יותר ואז תוכלי להסתובב במקומות שאכן תוכלי להיעזר בהם ולקבל החלטות.
אם תהיינה לך עוד שאלות או בקשה לעזרה אשמח לעזור ולייעץ.
התכתבי איתי כאן בפורום
בינתיים, אני מאחל לך הצלחה והמון הנאה ביצירה.
אשר ארונוף - מעצב ואדריכל פנים

ריטה1

New member
המון המון תודה

אכן זה מה שאני עושה.
אתמול היה לי יום חופש, והחלטתי לנצל אותו לסיור היכרות עם השטח.
כדי לדעת מה הרצפה ומה התקרה שלי.
יש לי מחברת, תיקיה במחשב וטבלאות אקסל (אני מנה"ח במקצועי- 1+1 אני עושה באקסל
).
אני מאוד אוהבת להיות מסודרת ומאורגנת, בלי הפתעות לא נעימות.
חייבת שהכל יהיה מתוכנן עד הפרט האחרון/הבורג האחרון.
כך שזו בדיוק השיטה שאני עובדת על פיה.
הפורום פה עוזר לי המון, תודה שוב וחג שמח

למעלה