ערעור לבית משפט מחוזי על הרשעה.

ב ר ז י ל י

Member
מנהל
נו באמת

האם זה סעיף האישום היחיד או שיש סעיפי אישום נוספים.? כפי שכתבתי לך - סעיף הביטוח הוא תוספת לסעיף של נהיגה ללא רשיון. עצות על סמך אינפורמציה חלקית רק עלולות להזיק לך - אז אם ברצונך בתשובה טובה הבא את כל סעיפי האישום ולא רק ציטוטים.

ערעור לבית משפט מחוזי על הרשעה.

שאלה קצת סבוכה אולי, אך בכל זאת אקווה לקבל תשובה. לפני כמה חודשים עצר אותי שוטר וביקר לראות תעודת ביטוח לרכב. חיפשתי אותה אך כנראה שהיא היייתה בבית (היה לי ביטוח) בבואי לביתי לא מצאתי אותה גם כן, אך אוכל להשיג הוכחה מחברת הביטוח, שהיה לי ביטוח באותה העת. השוטר נתן לי זימון לבית המשפט לתאריך 5.4.11 באשמת נהיגה ללא ביטוח. לפני כמה חודשים נסעתי לחו"ל, והתבלבלתי בתאריך המשפט. רציתי להגיש דחייה, אך שחכתי את התאריך. בנתיים, המשפט כבר התרחש, וכבר נתקבלה החלטה, כנראה, שאיני יודע מה היא (מה בד"כ העונש על כך?) אך אני יודע שאני יכול להגיש ערעור לבית משפט המחוזי תוך 45 ימים. השאלה שלי היא, 1. כמה עולה להגיש ערעור זה? אני יודע שמבית משפט שלום עולה כ1000 שקלים, אך דינו של בית משפט תעבורה מהו? 2. מה הסיכוי שלי לזכות בערעור, אם אציג הוכחה שאכן היה לי ביטוח רכב באותו העת? למה אני אמור לצפות? תודה רבה למשיבים!

ב ר ז י ל י

Member
מנהל
נראה הזוי

שוטר תנועה לא מבקש לראות ביטוח רכב (בלבד) לא ניתן דו"ח על נהיגה ללא ביטוח משום שהשוטר לא יכול לדעת אם יש לך ביטוח או לא, הדבר לא מופיע על המחשב המשטרתי, על אי נשיאת התעודה עליך (קנס 100 ש"ח) לא ניתנים כיום דו"חות. האפשרות היחידה היא שבנוסף לביטוח לא היה לך רשיון נהיגה תקף בתקופה העולה על שנה, במקרה כזה אתה גם נחשב לנוהג ללא ביטוח (גם אם ברשותך תעודה משולמת) - את הסיבה לכך תוכל לקרוא בפוליסת הביטוח שלך

קבל תיקון

קודם כל בדוק במרכז המידע של בתי המשפט מה ההחלטה אולי מדובר בקנס בלבד שנית ואולי ראשית. שמורה לך הזכות לפנות לבית המשפט לתעבורה בבקשה לבטול פסק דין תוך הצגת תעודת בטוח רק אם תסורב תוכל לפנות לבית המשפט המחוזי Asherarbel.com

פרוטוקול/פסק דין

ראשית, בדוק מה היה באותו דיון. יתכן וניתן פסק דין בהעדרך, אך יתכן והדיון נדחה. קודם כל פעל לאיתור הפרוטוקול, ומשם ניתן יהיה להמשיך. נסה תחילה במערכת נט המשפט, ככל שלא תצליח, תגש למזכירות בית המשפט לתעבורה.

דווקא לא שאלה סבוכה

אחרי ש"תפוז" הנכבדים מחקו לי את התשובה שרשמתי אקצר ואומר שאין הרבה מה להוסיף על דבריהם של עמיתיי סטולר וארבל. אכן יש לראות מה נגזר ולאחר מכן לראות אם בכלל יש טעם לפעול. אם כן מקום הבקשה היא למותב שדן בתיק ולא למחוזי. בפני איזה בית משפט זומנת להופיע? אם אכן זהו שמך האמיתי אוכל לבדוק מה הוחלט בבית המשפט.

למעלה