ערכי סוכר וחיות אחרות...

רומי1703

New member
ערכי סוכר וחיות אחרות...

שלום שוב, לפני כשלושה שבועות לערך אבחנו אצלי סכרת הריון. קיבלתי דיאטה שאני מאוד משתדלת לעמוד בה וכן מכשיר למדידת ערכי סוכר. לפני שבוע הייתי אצל הרופא של הריון בסיכון גבוה , מי שנחשב מ"המחמירים" בתחום, כך שמעתי, הוא ראה את הערכים שלי ולמרות שהיו שם קפיצות של סוכר (שלוש פעמים לפני ארוחה: 103,106 ו-113) הוא אמר שמאחר וערכי הצום שלי לא עולים על 90 (טפו טפו טפו) אז הוא לא מחשיב את זה כל כך כסכרת חמורה מה גם שהערכים שלי הם דיי בסדר ולא עוברים את המדדים המקסימלים.. ע-כ-ש-יו יצא לי לי כבר יומיים שקפץ לי הסוכר - אתמול לפני ארוחת צהריים הגיע ל-112 והיום לאחר ארוחת צהריים הגיע ל-133... הרופא אמר לי שאם קופץ לי הסוכר להגיע אליו ואם לא קבע לי תור ל-17 לחודש... איך אני יכולה לדעת איזה ערך נחשב כ"קופץ" ולא טוב מאחר ולקפיצות הקודמות הוא לא ייחס חשיבות ומתי צריכה להדלק לי מנורה אדומה שמשהו לא תקין, כי בעצם חוץ מהמדידות אין לי מעקב לא מרופא ולא מאחות... סליחה על האורך

קפיצות בערכי הסוכר

ראשית, פחות מתייחסים לערכים של לפני ארוחות, כי הערך שלפי ארוחה בעצם תלוי בכמה זמן חלף מהארוחה הקודמת. כך שאם חלפו כשעתיים מהארוחה הקודמת אזי ערך של עד 120 הוא סביר ותקין. כמה זמן לאחר ארוחה את מודדת ? אם לאחר שעה אז עד 130 זה תקין, ולכן 133 אינו נחשב קפיצה. אם שעתיים אחרי האוכל אזי עד 120 נחשב תקין ולכן 133 כבר כן נחשב קפיצה (אם כי גם לא גדולה). נורה אדומה צריכה להדלק אם רואים מגמה של חריגות או של עליה בערכים. חריגה חד פעמית פה ושם , בסדר גודל של 10% מהערך התקין היא סבירה. אם את רואה לעיתים קרובות ערכים שחורגים בצום או אחרי ארוחות, או שאת רואה חריגות גבוהות בהרבה מהערך הרצוי (ושוב לא מדובר על משהן חד פעמי) אזי יש לפנות למרפאה. חוץ מהמדידות, עדיין אמור להיות לך מעקב אצל הרופא לפחות אחת לכמה שבועות.

רומי1703

New member
תודה

אני מודדת בדר"כ שעתיים אחרי אוכל ולכן נלחצתי מהערך של ה-131. קבעתי תור לאחות סכרת הריון והיא אמרה לי שמאחר וזו קפיצה יחידה בסה"כ אז להמשיך מעקב כרגיל... נו טוב, נהייתי פולניה לגמרי עם הלחץ שלי תודה על הכל

למעלה