ערוץ 2 – תחנת הרכבת אופקים; בתור תושב העיר, אני מתרגש

מצב
הנושא נעול.

zahipan10

New member
26 דקות מאופקים לבאר שבע?

ערוץ 2 – תחנת הרכבת אופקים; בתור תושב העיר, אני מתרגש

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast-q3_2015/Article-9df07b566289e41004.htm
על גמל אני מגיע מהר יותר.
קריית גת רחוקה 40 ק"מ מבאר שבע ולוקח פחות זמן להגיע. ואופקים מרוחקת פחות מ-20 ק"מ מבאר שבע.

Ofekalef1

New member
זמן הנסיעה מהאוניברסיטה לכניסה לאופקים הוא כ-25 דקות.

קריית גת רחוקה 40 ק"מ מבאר שבע ולוקח פחות זמן להגיע. ואופקים מרוחקת פחות מ-20 ק"מ מבאר שבע.
הנסיעה לקריית גת היא על דרך ישרה, לעומת הדרך לאופקים.
ובכלל, אני מעריך שמדובר על זמן הנסיעה לב"ש מרכז, אם כי 18 דקות מב"ש צפון לאופקים, נשמע לי קצת מדי זמן.

zahipan10

New member
רמלה-תל אביב=18 דקות ואי אפשר להגיד שהמסילה שם ישרה

הנסיעה לקריית גת היא על דרך ישרה, לעומת הדרך לאופקים.
ובכלל, אני מעריך שמדובר על זמן הנסיעה לב"ש מרכז, אם כי 18 דקות מב"ש צפון לאופקים, נשמע לי קצת מדי זמן.
וכמובן הרכבת עוצרת 2 דקות בתחנת לוד. בין אופקים לבאר שבע אין אף תחנה.
תפסיקו לשקר לעצמכם, הרכבת הזו היא ביזיון.
באר שבע-אופקים ב-25 דקות= נסיעה במהירות 55 קמ"ש.
באר שבע-אופקים ב-18 דקות=נסיעה במהירות 80 קמ"ש.

זה נראה לך הגיוני?

אורי404

New member
אני חושב, שפעם זה היה 15 דקות רמלה-תל אביב

זה נראה לך הגיוני?
אני חושב, שפעם זה היה 15 דקות רמלה-תל אביב
אם אני לא טועה, כאשר הקו נפתח ב-2003 על מסילה בודדת (בניגוד למסילה כפולה, כיום), זמן הנסיעה מרמלה לתל אביב היה 15 דקות. אולי בלוחות זמנים מאותה תקופה ניתן לבדוק אם זה נכון או לא.

Ofekalef1

New member
לא יודע איך חישבת, לי יצא 86 קמ"ש.

זה נראה לך הגיוני?
לא יודע איך חישבת, לי יצא 86 קמ"ש.
אבל אין לי נתון של אורך המסילה, חישבתי בהשוואה לאורך הכביש.
צריך לראות איפה זה עומד במדד המהירות של עמית.
&nbsp
בכל מקרה, הקטע רמלה-תל אביב הוא לא בר השוואה לקטע ב"ש-אופקים, כי בקטע רמלה-תל אביב הקטע המעוקל הוא בתחילת המסלול, ולא מצריך שני קטעי האצה נפרדים.
&nbsp
בכל מקרה, יכול להיות שסתם לא רוצים לשחזר את מקרה הקו המשודרג לב"ש ולהנמיך ציפיות. צריך לחכות לפתיחת הקו בשביל לראות מה באמת יהיה זמן הנסיעה.

ושוב שערוריות מחירים רק לתשובי שדרות- אופקים

ושוב שערוריות מחירים רק לתשובי שדרות- אופקים
שמחיר הניעסה שלנהם ברכבת יהיה זול יותר מאשר ניסעה מאשקלון לתל אביב במקום 28 כמו שאמרו בכתבה רוצה להוריד את המחירים שמה ל14 שקלים בעוד מאשקלון זה מעל 25 שקלים(שאגב גם זה יקר באופן קיצוני) לא מבין או שאתה הופך את כל הפריפירה לקווים מוזלים או שמשאיר את זה לפי המרחקים וכו

easylivin

New member
26 דקות לב"ש צפון זה באמת זמן בזיוני... אבל:

18 דקות לעומת זאת, זה זמן לא רע בכלל (אכן ~80 קמ"ש *בממוצע*). ברכב הפרטי/אוטובוס לא מגיעים למהירויות כאלו אלא על כביש מהיר ללא כניסה לערים/רמזורים/פקקים, ושאר הנחות היפותטיות לא מציאותיות. כמובן שזה שינוי עצום לטובה לעומת המצב הקיים.
אם ההערכה השנייה נכונה, אז לתושבי אופקים לא תהיה סיבה להתלונן בהשוואה למקומות רבים אחרים בארץ (אם תרצה לראות ביזיון אמיתי מהו: מהירות ממוצעת של כ-60 קמ"ש בקטע לוד-רחובות, למשל).

easylivin

New member
אגב, גם בין שדרות לנתיבות המהירות הממוצעת בפועל היא 80 קמ"ש

18 דקות לעומת זאת, זה זמן לא רע בכלל (אכן ~80 קמ"ש *בממוצע*). ברכב הפרטי/אוטובוס לא מגיעים למהירויות כאלו אלא על כביש מהיר ללא כניסה לערים/רמזורים/פקקים, ושאר הנחות היפותטיות לא מציאותיות. כמובן שזה שינוי עצום לטובה לעומת המצב הקיים.
אם ההערכה השנייה נכונה, אז לתושבי אופקים לא תהיה סיבה להתלונן בהשוואה למקומות רבים אחרים בארץ (אם תרצה לראות ביזיון אמיתי מהו: מהירות ממוצעת של כ-60 קמ"ש בקטע לוד-רחובות, למשל).
אגב, גם בין שדרות לנתיבות המהירות הממוצעת בפועל היא 80 קמ"ש
ובין אשקלון לשדרות 89 קמ"ש, כך שאין סיבה למהירות נמוכה הרבה יותר בקטע הדרומי (לעומת קטעים אחרים שבהם יש סיבות לנסיעה איטית יותר; אם כי אפשר להתווכח עד כמה הן מוצדקות והאם יש מקום לשיפור בכל מקרה ספציפי).
חוץ מזה, המהירות היא לא הסיבה היחידה שבגללה אנשים בוחרים לנסוע ברכבת... עובדה שהם עושים זאת בהמוניהם גם במקרים שבהם המהירות נמוכה יותר.

Rubim88

New member
בדיוק ההפך..מהירות ממוצעת של 60 קמ"ש

בדיוק ההפך..מהירות ממוצעת של 60 קמ"ש
בקטע רחובות-לוד היא "סבירה" בהתחשב בעיקולים, אורך הקטע , ותק המסילה, והכי חשוב האיטיות הגדולה של ציוד הדיזל.
מהירות ממוצעת של 78 קמ"ש בין אופקים לב"ש-אונ' על מסילה חדשה(תכן 160 קמ"ש) וישרה באורך של 23.5 ק"מ זה רחוק מזמן לא רע בכלל.

nOnAmE134

New member
האמת שזה די עצוב...

האמת שזה די עצוב...
גם לנסוע לתחנה המרוחקת וגם זמן ששווה לנסיעה באוטובוס.

amit1270

New member
מרפדיית רכבת ישראל...

מרפדיית רכבת ישראל...

מצב
הנושא נעול.
למעלה