ערב טוב..שאלה על ראיית חשבון

toulik

New member
ערב טוב..שאלה על ראיית חשבון

אני מתעניין לגבי לימודי הראיית חשבון בר"ג כמו שדובר כאן בנושא הקודם, רציתי לדעת אם יש למישהו המלצות לגבי זה ואולי קצת יותר פירוט. לבונבוניקו אם תוכל לפרט לי יותר גם מה צריך כדי להתחיל את זה אני אודה לך.. תודה לעונים..

אמיר72

New member
מה אתה רוצה לדעת ?

אני לא מאמין בקיצורי דרך. לך לאוניברסיטה, תלמד, ותעבור את הבחינות כמו בן אדם.

toulik

New member
תראה אמיר...

לדעתי זה לא בדיוק קיצור דרך כי זה לימודים לכל דבר והם גם מלא זמן ומאוד יקרים יחסית.. הבעיה שאני כרגע בלי פסיכומטרי אז לאוניברסיטה אין לי סיכוי להתקבל ככה וזאת האופציה הכי הגיונית כרגע. רציתי לשאול מי שכבר לומד את הראיית חשבון ובמיוחד שלומד בר"ג שיוכל להגיד לי אם שווה ללכת על זה או לא. תודה..

isaacf

New member
איזה קיצור דרך

הלימודים במכללה יותר קשים ומפרכים אין קיצור דרך אלה דרך ארוכה שיש להעבור 15 מבחנים ברמה יותר גבוהה מאוניברסיטה

לימודים ברמת גן

היי ! אני מתחילה בינואר לימודים ברמת - גן, ואחרי כל הבירורים שעשיתי המסלול ההכי טוב והמשתלם הוא כזה : תואר משולב של האוניברסיטה הפתוחה בחשבונאות עם מגמת כלכלה ותעודת ראיית חשבון, לאוניבריטה הפתוחה אין צורך בפסיכומטרי. לימודי ראיית חשבון במכללה (גם ברמת גן), עורכים 4 שנים, בשילוב עם התואר זה ייקח 5, אבל עדיף להשקיע 5 שנים ולא 4 ולהיות עם תואר ראשון.

toulik

New member
היי ונוס..

קודם כל את צודקת..זאת כנראה לפי מה שבדקתי הדרך הכי טובה ללימודי ראיית חשבון..במיוחד אם אין פסיכומטרי-מה שלי אין. הבעיה שלי עם זה זה שאחרי שנה אפשר לצאת לסטאז' כביכול אם עוברים את 4 המבחנים אבל מי מבטיח שייקבלו אותי לעבודה בשלב כה מוקדם. ובנוסף לפי חישוב פשוט שלי זה יוצא לימודים של מינימום 5 שנים ולדעתי אפילו טיפה יותר אם לוקחים קצת את הזמן שזה פשוט נראה לי המוןלא נראה לך?

אכן , אכן ,

היי, אתה צודק בהחלט גם אותי די מפחידה העובדה שזה מינימום 5 שנים !!! ולגבי עובדה אני שמעתי שכן לוקחים סטאז'ורים לעבודה פשוט במינימום משכורת ובמקסימום תפוקה, פשוט צריך לחפש בלשכות ומשרדי רואי חשבון, חוץ מזה רבים עושים זאת, במה אנחנו שונים מהם ???

עוד משהו...

אני אישית גרה בדרום, אז מה שמתריעה אותי זה הנסיעות כל יום, לכן אני מבררת אופציה של לימודי שנה ראשונה של ראיית חשבון בלבד במקום המגורים שלי (אשדוד) לכן אם גם לך יש בעיה כזאת , תחשוב על אלטרנטיבות להתחלה.

yossi10001

New member
אתם טועים

קודם כל יש ללמוד שנה אחת ולעבור 5 בחינות מועצה: משפט, וחשבונאות, ואם עברתם את חשבונואות (לאחר חצי שנה) תוכלו להמשיך לשלושת הקורסים האחרים: ביקורת, ניהולית וכלכלה. ואם עברתם גם את 3 הקורסים הנ"ל - רק אז תתחילו באו"פ - 21 קורסים + אנגלית + 2 עבודות סמינריוניות. מי שאומר שניתן לסיים את התואר (כל הקורסים הנ"ל) ב-3 שנים טועה בגדול. אפילו אדם שלא עובד ויש לו זמן לקחת 4 קורסים בסמסטר לא יספיק לסיים ב-3 שנים. קחו בחשבון שזה ייקח 4.5 שנים נגיד. ומה - אתם חושבים שמבחני המועצה הם טיול? אז זהו שלא ! ! ! - תוסיפו עוד חצי שנה . לאחר סיום התואר יש ללמוד שנת השלמה - עוד 2 קורסים - מי שנכשל מחכה חצי שנה - סה"כ הלימודים נעים בין 5 שנים (במקרה הטוב) ל-7 שנים במקרה הפחות טוב - שלא לדבר מה קורה אם נכשלים במבחני המועצה...

לא כל כך מובן

אף אחד לא אמר 3 שנים, זה ברור שאין מצב לזה, אבל אני לא כל כך מבינה אותך עם הלחכות 1/2 שנה, הרי הם אומרים שאחרי השנה הראשונה אתה יכול ללכת לסטאז', וגם את הכלכלה אתה יכול לעשות מהאו"פ, לא......... אתה לומד שם או למדת ? אם אתה יכול לפרט נותר, בבקשה !

toulik

New member
אתה גם קצת טועה יוסי...

קודם כל צריך 4 מבחנים של המועצה וצריך 3 מהם לפחות כדי לצאת לסטאז'. אם נכשלים אין מועד ב' וצריך לחכות למועד הבא אחרי חצי שנה..שזה עיכוב אבל אפשר תוך כדי לקחת קורס או שתיים מהb.a ככה שזה לא כזה נורא..אז לא יוצאים לסטאז' ישר אחרי שנה.. ונוס מאיפה את בדרום כי גם אני בערך מהדרום אבל לא עד כדי כך מבחינת מרחק. ואני מתחיל ללמוד שם מאוקטובר בלי קשר לראיית חשבון.

toulik

New member
מה שבטוח ש...

זה יוצא בסופו של דבר מלא מלא כסף במיוחד המסלול של הראיית חשבון. ובעצם בכלל המכללה בר"ג היא מאוד יקרה יחסית אבל היא טובה..

תגובה להודעה...

אני מאשדוד, וכדי לחסוך אני שנה ראשונה של ראיית חשבון מבררת במכללת הדרום באשדוד, ואת התואר אני רוצה לעשות בפתוחה ברמת גן כי להם יש את כל הקורסים כמה פעמים וכולם נפתחים בזמן ואפשר להשלים ובאשדוד בפתוחה הקורסים נפתחים רק כאשר יש מספיק סטודנטים. מאיפה אתה בדרום?

toulik

New member
ונוס ערב טוב...

לא כל כך הבנתי מה זה מכללת דרום? את מדברת על המכללה למנהל? דבר שני כל הקטע הוא לעשות את 4 הקורסים של המועצה שם בתנאים של למידה כי זה בשנה הראשונה בין כה.. אני גם גר באשדוד אז יש לנו עוד משהו משותף.. ואני אשמח אם נוכל לדבר יותר בהרחבה על זה אם הנושא הזה מעניין אותך כי אני מחפש קצת חיזוקים בהחלטות שלי במיוחד לגבי המכללה בר"ג ואדרבה לגבי הראיית חשבון.

בוקר טוב ../images/Emo22.gif

לא אני מתקוונת למכללת דרום, אין שום קשר למכללה למינהל. היום אני צריכה לקבל מהם תשובה אם אפשר לעשות אצלהם את 4 הקורסים הראשונים של המועצה ושזה עדיין ייחשב כנקודות באו"פ, וייתן פטורים מכנה קורסים. תגיד אתה מתחיל בפתוחה ברמת גן או באשדוד?

toulik

New member
אני מתחיל בפתוחה...

ואני מתחיל בכלל לתואר b.a. אני עושה כרגע קורסים בסיסיים שמשותפים גם לניהול גם לכלכלה וגם לראיית חשבון וכמעט להכל וככה יש לי עוד זמן להחליט איזה כיוון אני רוצה כי אני לא בטוח בקשר לשום דבר.כרגע לקחתי על עצמי שתי קורסים בסמסטר הקרוב ואני כנראה מוסיף עוד אחד.- הכוונה שלי היא להתנסות קצת בלימודים ובחומר כי אני אף לא למדתי משהו קרוב לחשבונאות או לכלכלה אז אני לא בטוח שארצה את זה.. לגבי הקורסים של המועצה את יכולה לגשת למבחנים בלי בעיה אבל הם מאוד קשים וצריך לדאוג שלומדים ובעיקר מלמדים אותך טוב טוב כי בזה הכי צריך להשקיע מכיוון שלהכשל זה לחכות חצי שנה וסביר להניח שזה גם קורס חוזר..

yossi10001

New member
הסבר

בחינות המועצה מתקיימות פעמיים בשנה: לכן, אם את נכשלת בבחינה - את צריכה לחכות למועד הבא - דהיינו לחכות חצי שנה... כן, אני לומד במכללת רמת גן.

למעלה