ערב טוב שאלה על ניתוח מעקף קיבה

karinbar70

New member
ערב טוב שאלה על ניתוח מעקף קיבה

ערב טוב אני מנותחת כמעט 3 חודשים עברתי את הניתוח בתחילת נובמבר התחלתי את התהליך במספר מאוד מאוד גבוה ולצערי אני לא יורדת במשקל פשוט תקועה 20 קילו וזהו, נכנסתי לייאוש גדול ולא יודעת מה לעשות...ספורט אני לא עושה עדיין בגלל המשקל הגדול זה קשה לי עדיין...מי יכול לתת עצה שאולי תעזור לי להמשיך לרדת...תודה וערב טוב

קוביd1

New member
אהלן למועקפת

אני מטובע אבל זה לא חשוב ברגע זה ,ירדת במשך 3 חודשים 20 ק"ג מה רע בזה ,אחלה של ירידה ,קחי בחשבון שהירידה במשקל ולא חשוב סוג הניתוח ,נעצרת כי הגוף מגן על עצמו בפני נזקים \מה שאני מציע לך לבדוק בדיוק מה את אוכלת ,שלא יהיו מאכלים עתירי קלוריות שלא תנשנשי הרבה
אל תיכנסי לייאוש ,מכיר עשרות מנותחים שבתקופה הראשונה אחרי הניתוח לא ירדו הרבה ,אבל אחרי זה השלימו את הירידה בצורה נפלאה
הרשי לי להפנות אותך לקומונת משורוולים פה בתפוז ,תשאלי גם שם ,עוד דעה יכולה רק לעזור

קובי

אופירA

New member
מנהל
צריך לנסות להבין את הסיבה לבעיה

כדי להתכוונן להתמודדות נכונה איתה. לא יעיל סתם לירות באוויר.

מה זה מספר מאוד גבוה, ומה הגובה.
מה פירוש תקועה? מתי ירדת 20 קילו ומתי נתקעת?
מה היתה הסיבה להשמנה בחייך?
מה היתה התזונה שלך במהלך 3 החודשים הללו, מה את אוכלת היום? איך את מרגישה באופן כללי, עם ההפחתה במזון?

גברת ע

New member
קודם כל ירדת 20 ק"ג בשלושה חודשים?

וואווו! זה נהדר, תחשבי על זה תחשבי שזה עשרים ק"ג פחות , תחשבי על דיאטות שעשית וכמה קשה היה להוריד 5 ק"ג ואת ירדת 20 ק"ג.
ממליצה לך לקחת משקולת או משהו ששוקל אפילו רק 10 ק"ג ולהחזיק את זה לכמה דקות וללכת עם זה כמה דקות רק בשביל להבין איזה מדהים זה שירדת את ה'רק' 20 ק"ג.
תחשבי על מה שעשית ועל מה שאת עושה ועל כמה כבר ירדת!
לגבי עצירה, ממה שהסבירו לי וממה שאני הבנתי הגוף שלנו בעצם נלחם בנו, ירדנו די מהר, די הרבה במשקל, והגוף מנסה לעצור את זה , זה יכול לקרות אחרי 3 חודשים וזה יכול לקרות אחרי 6 חודשים, אצל כל אחד זה שונה ומשתנה, מה שחשוב זה שלא תגידי אוקי נעצרתי יאללה חוזרים לאכול כי מה שאני אעשה זה לא יעזור,
תלכי לייעוץ פרטי אצל דיאטנית בריאטרית אם את לא הולכת כבר תראי איפה אולי את צריכה לשנות או להוסיף (כן להוסיף) מזונות מסויימים או ויטמינים, מבחינת כושר ופעילות גופנית, זה לא אומר לרוץ 10 ק"מ או לעשות אירובי מטורף של שעה, תעשי שלוש פעמים בשבוע הליכות איטיות של 15-20 דקות, אם גם זה קשה לך אז בבריכה תלכי, אפילו אל תשחי, פשוט תלכי לאט לאט את תראי איך את מרגישה יותר טוב ואיך את מתחזקת.
אני בחודשיים שלושה שאחרי הניתוח, הייתי לוקחת את האוטובוס למרכז העיר ומשם הולכת ברגל לקניון, לאט ובאיזי עם הפסקות, בהתאם למה שיכולתי ובהתאם למה שאת יכולה תעשי את, ואת רואה איך מיום ליום או משבוע לשבוע יש שיפור.

אל תתייאשי, יש לך אותנו פה ופשוט תאמיני בעצמך, הגעת עד לפה עם 20 ק"ג פחות (מדהים!!!) אז עכשיו זה לא הזמן להתייאש ולוותר

חמ סה

New member
היי קארין

אני מתחברת מאוד לכל מה שרשמה לך "גברת ע" ורק רוצה לחזק את ידייך ולהבטיח לך שהירידה בוא תבוא.

ירידה במשקל אחרי מעקף קיבה מתבצעת בשלבים.
אני מקוה שלא חשבת שהירידה תקרה ביום-יומיים אלא תיעשה בהדרגתיות ובסדר מסוים (=מתכון מנצח הן לירידה והן לשמירה על ההישג בשנים שאחרי שנת האופוריה הראשונה).

בינתיים, נסי להיעזר באיש מקצוע (דיאטנית וגם פסיכותרפיסט בריאטריים) כדי לקבל מהם הנחיות כיצד לפעול הלאה, מה לשנות, מה להוסיף ואיך לחדש את הירידה. פשוט להיות בפוקוס תוך-כדי-תנועה ולא ליפול ל"מרות שחורות" או ייאוש שעלולות לגרום לך לחזור לדפוסי עבר.

את מוזמנת גם להשאיר נייד במסר ואצור איתך קשר כדי לפרט קצת יותר.

יש לך גם קומונת מעוקפים (אופירה/פרי ישלחו לך קישור) בה תוכלי למצוא מנותחים חדשים שישמחו לעזור לך מניסיונם (הקומונה שלי מיועדת לח'ברה ותיקים, שנתיים+ אחרי וכרגע בתהליך הקמה כך שהיא לא רלוונטית כרגע
)

אני רק יכולה לומר לך שאני התחלתי בBMI נושק ל 57 (=56.8, = 170 ק"ג !)
רזיתי בשבוע הראשון 12 ק"ג
אחרי 4 חודשים 40 ק"ג
אחרי שנה 70 ק"ג
ובתום השנה השניה השלמתי עוד 15 ק"ג ירידה והתקבעתי על 85 ק"ג ירידה במשקל.
היום, 4 שנים ו-3 חודשים אחרי ההישג עדיין כאן, וגם ההתמודדות הלא פשוטה בחיי היומיום.
מה שאומר שזה אפשרי (גם למי שהחל את דרכו במשקל גבוה במיוחד) אם בונים נכון את היסודות.

אם היית מדברת איתי 3 חודשים אחרי הייתי נשמעת ממש כמוך (בגלל שהיה לי המון לרזות, לא יכולתי לסבול את העובדה שרזיתי כ"כ מעט, יחסית...). מי היה מאמין בכלל שאחרי שנה אהיה כבר מינוס 70 ק"ג בלי לסבול בכלל.

קחי נשימה עמוקה, תיכנסי לפוקוס, תזכרי באיזה מצב הגעת לניתוח, מה הושג עד כה ומה היעד שלך.
יחד עם העזרה המקצועית המתאימה אני בטוחה שתדעי לנתב לעצמך את הדרך למיקסום התהליך ולהרזיה טובה.

בהצלחה

karinbar70

New member
היי חמסה

היי המון תודה על התמיכה היא מאוד חשובה וכן מעודדת אני רק מקווה שזאת באמת עצירה לפני ההמשך שאני זקוקה לו.

למעלה