ערב טוב , רציתי לבקש את עזרתכם

debra36

New member
ערב טוב , רציתי לבקש את עזרתכם

אני בת 40 סובלת מעודף משקל גדוללל, יש לי המוגלובין מאד נמוך בפעם האחרונה שעשיתי בדיקת דם זה היה 8 וזה נחשב לגבוהה במדדים שלי. אני לוקחת 3 פעמים ביום כדורי ברזל..מצטערת לומר אבל זה עושה לי שלשולים. הייתי מאד רוצה לשנות את הרגלי התזונה שלי ,אבל כמו שאני מכירה את עצמי אני צריכה שינוי קטן כל פעם כדי להתחיל. תוכלו בבקשה להמליץ על מאכל אחד להוסיף ומשהו להוריד.. תודה

המוגלובין 8

שלום דברה: המוגלובין נמוך שלא עולה והפרעות קשות ביציאות יכול להחשיד לדימום או הפרעה במע העיכול המלצתי אליך היא לפנות לרופא המשפחה שלך,לבדוק בין היתר דם סמוי בצואה,ובדיקות שתן,במטרה לוודא שאת לא מאבדת דם באופן רציף מגופך בנוסף לכך קיימים מספר רב של חברות וסוגי ברזל,חלקם איכותיים יותר וחלקם פחות,קיימים מספר חברות המיצרות ברזל המופק ממיצוי פירות ובשילוב ויטמין C המיעל את ספיגתו למעיים מומלץ להרחיק את נטילת תוספי הברזל ממאכלי חלב,קפה או אלכוהול בהצלחה

המשך

לגבי משקל היתר,שינוי והכוונה תזונתית היעילה מתבססת על הרגלי התזונה המקוריים שלך, תוך התייחסות להעדפותיך האישיות,בהעדר מידע כזה לא ניתן לתת המלצות תזונתיות ספצפיות. תכלי למצא מספר רב של תפריטים והמלצות תזונתיות בכתובת: http://www.netogreen.co.il/Channel/דיאטת נטוגרין/359.aspx בהצלחה

המוגלובין נמוך ושינוי הרגלים

שלום לך, רמת המוגלובין נמוכה המלווה בשלשולים יכולה להוות חשד למחלת הצליאק (אלרגיה לחלבון החיטה גלוטן), אפשר לבדוק זאת בבדיקות הדם. המלצתי היא לגשת לרופא המשפחה ולבצע בדיקות דם על מנת לשלול תופעה זו וכמו שד"ר תמיר כתב מומלץ לבצע בדיקת דם סמוי בצואה ובדיקות שתן. לגבי הרגלי התזונה- כל הכבוד על הרצון לשנות את ההרגלים שלך וכמו שכתבת שינוייים כדאי לבצע בהדרגה כי כך יותר קל להפנים אותם אז התחילי בשינויים קטנים. לדוגמא אם את שותה היום רק 2 כוסות מים ליום אז הוסיפי כל יום עוד כוס ועוד כוס עד שתגיעי להמלצות. כדי לקבל המלצות יותר ספציפיות חשוב להבין מה הם הרגלי התזונה שלך. רק בריאות אביטל

debra36

New member
תודה לקחתי לתשומת ליבי את מה שכתבתם

אני חייבת להבהיר משהו קודם, אני משלשלת לרוב בגלל כדורי הברזל הרבים שאני לוקחת..עד לפני 7 חודשים ההמוגלובין שלי היה 5.8 וזה כנראה כי עברתי אירוע טראומתי והגוף שלי פשוט לא יכל לשאת עוד. אני באופן עקרוני אוכל רגשית..זאת אומרת שאני אוכלת הכל (כמעט הכל) אוהבת לנשנש, שוקולוד, לחם, לצערי פחות בשר אין לי בעיה עם ירקות ..לא אוהבת גבינה צהובה, שותה בערך 3 ליטר מים ביום.

NetoGreen

New member
להלן תשובתה של הדס רגב-טוביאס

מאכל אחד לא יפתור את הבעיה. מומלץ לך לקבל ייעוץ לגבי זריקות ברזל מהמטולוג. התזונה במקרה כזה איננה הפתרון בשם: הדס רגב -טוביאס דיאטנית ראשית בנטוגרין

למעלה