ערב טוב לכם וא-גיטע שאבעס

נץ666

New member
ערב טוב לכם וא-גיטע שאבעס

זה כל היידיש שאני יודע. מאידך סבתי ע"ה וסבי ע"ה, שניהם אנשים אשר איציר מאנגער היה מבאי ביתם.בפורום ניתוח ופרשנות שירה נשאלה שאלה לגבי שירים אודות מגילת אסתר, ונזכרתי שמאנגער, אללה ירחמהו, כתב שירי מגילה. דא עקא, ספריו בחתימתו שהיו לנו הלכו בדרך כל ספר ששומריו לא חשבו להנחילו לצאצאיהם. התוכלו לעזור לי, ואולי תמצאו אפילו באינטרנט שיר מגילה אחד, שיהיה ביידיש עדיף בעברית', ואודה לכם ללא סוף. אגב, שם סבי ע"ה דרי נוטע רוזנבלט - היה רופא עיניים בטשרנוביץ, עלה ב- 1934 לארץ, התישב בירושלים. זוגתו גב' חווע רוזנבלט לבית וולף חיתה שנים ארוכות לאחר מותו, ונםפטרה בגיל 90++, ואפילו זכתה לראות נינים. זהו

../images/Emo148.gif איציק מאנגער - המגילה ../images/Emo148.gif

ככל שזכור לי, הופק בשנות הששים תקליט מן ההצגה. בביצוע משפחת בורשטיין. כפי, גם, העמוד הזה מתוך קטלוג פרידמן מוכיח. אפשר לנסות ולהשיג אותו, בחנויות המתמחות בתחום. גם בחנויות אינטרנטיות. באתר, שחיים הביא לכאן. מצאתי שיר שאת הביצוע שלו, יש לנו בקישורים בבצוע [URL='http://play.rbn.com/?url=kennedy/kennedyg2/g2demand/12022000_1800_MSN.rm&proto=rtsp']ה"כליזמטיקס"[/URL] יש להסיט את הגררה לדקה ה-26. כדי לשמוע. תהנו.
טראַדיציאָנעלע פּורים שפּילערס ליד. מאַכט אױף, מאַכט אױף, מאַכט אױף, מאַכט אױף, און לאָזט אונדז אַרײַן, און לאָזט אונדז אַרײַן, װײסט איר װער, עס קען דאָס זײַן? מיר זײַנען ייִדן פֿון גאָר דער װעלט, הײַנט איז פּורים מיר גײען פֿאַרשטעלט, מיר זײַנען ייִדן פֿון גאָר דער װעלט, הײַנט איז פּורים מיר גײען פֿאַרשטעלט. מאַכט אױף, מאַכט אױף, מאַכט אױף, מאַכט אױף, און לאָזט אונדז אַרײַן, און לאָזט אונדז אַרײַן, װײסט איר װער עס קען דאָס זײַן? אסתּר המלכּך, די גאַנצע װעלט, הײַנט איז פּורים מיר גײען פֿאַרשטעלט, אסתּר המלכּך, די גאַנצע װעלט, הײַנט איז פּורים, מיר גײען פֿאַרשטעלט. מאַכט אױף, מאַכט אױף, מאַכט אױף, מאַכט אױף, און לאָזט אונדז אַרײַן, און לאָזט אונדז אַרײַן, װײסט איר װער עס קען דאָס זײַן?י מרדכי הצדיק, די גאַנצע װעלט, הײַנט איז פּורים מיר גײען פֿאַרשטעלט. מרדכי הצדיק, די גאַנצע װעלט, הײַנט איז פּורים, מיר גײען פֿאַרשטעלט.

למעלה