ערב טוב וחג שמח

עליזה 63

New member
ערב טוב וחג שמח

מישהו יכול לספר לי בקצרה את הסיפור של איוב?מה הקטע אתמול לקוחה אמרה סבל ובסוף ה' הציל אותו ומאחר שאני לא מכירה את הסיפור לא ידעתי מה לענות לה.

golan heights

New member
יש לך תנ"ך בבית?

תדפדפי עד שתגיעי לספר "איוב", תקראי את כל הפרקים ותקבלי חיזוק באמונה וגם תדעי את סוף הסיפור.

בהצלחה

israel1978

New member
איוב הסיפור

בגדול היה איש עשיר מאוד מאוד היו לו את הבנות היפות ביותר בארץ עם כל מיני שמות תנכיים המופעים בספר אחת אני זוכר כרגע "קרן הפוך" האיש היה עושה סעודות ומקריב קורבנות עליו ועל ביתו והולך בתום עם השם למרות עשירותו המופלגת לא הפנה עורף וגם חינך את בניו ואת ביתו אחריו ויהי היום ויבואו בני העולם להתייצב לפני השם ויבוא גם השטן בתוכם ואז השם משבח מאוד את איוב על שמחזיק בתומו וצדיק, אומר השטן להשם יפה מאוד ההתנהגות שלו נובעת מכך שיש לו הכל אבל נראה אותך לוקח לו משהו אחד האם ימשיך בהנהגתו התמימה השם אומר בוודאי ימשיך, השטן מתעקש שלא וגם מציע את עצמו לרדת לעולם ולהתחיל להציק לאיוב ובאמת מקבל רשות מהשם לא לפני שמוזהר באזהרה חמורה שמותר לו לקחת לו הכל - חוץ מאת החיים עצמם השטן שש על המבחן שהולך להמיט על איוב ומתחיל להרוג לו כבשים ואיוב ממשיך להלך בתומו הורג את אשתו ואת בנותיו ואת בניו ואיוב למרות הכל ממשיך וממשיך -לאורך כל הנסיונות הקשים מנשוא - להאמין בצדקתו של השם, בהמשך ולאורך כל הספר מתנהל רב שיח בין איוב לחבריו הטובים שבאים לנחמו על האסונות שפקדוהו ושם איוב מקלל את יומו בביטויים מרתקים וכן כל אחד מחבריו עונה לו ומנסה ליישב את חידת ההוייה של העולם כשבסיום הספר מתברר שאיוב אכן עמד בנסיון וניצח בעצם את השטן שהודה בעצמו להשם שאכן איוב נמצא עובד השם גם בעוני וגם בעושר ובהמשך נולדו לו בנים ובנות יפים עוד יותר מהצאצאים שנספו באסונו וחזר להיות עשיר כבראשונה ואף יותר מכך...

ספר איוב חובר ע"י משה רבינו
איוב נמנה על היועצים של פרעה ובמעמד ההחלטה על שיעבוד בני ישראל שתק ולא הביע את דעתו והגמרא אומרת שלכן נידון ביסורים
לעומת יתרו שהתנגד וזכה להתגייר
ולעומת בלעם שעודד את פרעה לשעבדינו ונידון להריגה בחרב
כתבתי את הסיפור מזכרוני

למעלה