ערב טוב אני מבקש תשובות

ערב טוב אני מבקש תשובות

אני צריך תשובות למספר שאלות : 1. מה ההבדל בין סטריאו לניקם סטריאו 2. מה הכוונה לדיקודר בדיוידי 3. מה ההבדל הטכני בין טלויזיה שטוחה ללא שטוחה 4.מה ההבדלים העיקרים בין וידאו 2 ראשים , 4 ראשים , ו6 ראשים

logan

New member
תשובות לחלק מהשאלות

1. ניקם היא שיטת קידוד של סטריאו בשידורי טלויזיה שנקבעה באנגליה בשנות השמונים - המתחרה שלה באירופה היא שיטה בשם זווי - שבה משודרים תוכניות טלויזיה בסטריאו בגרמניה (סטריאו ג´רמן). ברוב הטלויזיות הנמכרות בארץ יש מפענח סטריאו בשיטת ניקם, בחלקן גם מפענח בשיטת זווי. 2. מפענח (דקודר) בדי וי די בשיטת דולבי דיגיטל מאפשר להשתמש לחבר את הדי וי די דרך שש כניסות אנאלוגיות למפענח או רסיבר הפועל רק בשיטת דולבי פרולוג´יק, ולהפוך אותו למעשה לרסיבר דולבי דיגיטל לכל דבר. בשוק נמכרים מכשירי די וי די רבים עם מפענחי דולבי דיגיטל פנימיים (כולל האל ג´י מהדיוטי פרי) אך רק לשני מכשירים פיוניר 636 הישן ופיליפס 956 יש גם מפענח די טי אס פנימי. אם תרכוש את אחד מהשניים תוכל לשמוע פסקול שקודם בדי טי אס גם דרך רסיבר פרו-לוג´יק נושן.

תודה אתה גדול

עכשיו תן לי להבין מה שאתה אומר שאם אני אחבר דיוידי למגבר דרך 6 כניסות אנלוגיות אז בעצם אני מקבל את ההדמיה של הכבל הדיגטלי תקן אותי אם אני טועה תעזור לי גם בוידאו מה ההבדל המהותי בין 2 4 ו6 ראשים

logan

New member
טעות - פרולוג´יק היא שיטה אנאלוגית

ולכן לרסיבר מיושן בשיטת דולבי פרולוג´יק אין ולא יכולות להיות כניסות דיגיטליות (קואקסיליות / אופטיות) - כך שאי אפשר לחבר אליו כבל דיגיטלי או כבל אופטי. המפענח בדי וי די, עושה את הפעולה שעושה אותו מפענח בתוך רסיבר דולבי דיגיטל / DTS מחלק את האות לשישה ערוצים (קדמיים, אחוריים, סנטר וסאב) ושולח אותו אנאלוגית לרסיבר. עוד דוגמא - אם יש לך די וי די עם מפענח די טי אס ואתה שולח את האות לרסיבר דולבי דיגיטל (שיש לו כניסות דיגיטליות ו/או אופטיות) אתה צריך לשלוח את הקידוד בדי טי אס מתוך ה-DVD דרך הכניסות האנאלוגיות של המגבר. אם תשלח את האות המקודד ב-די טי אס לכניסה הדיגיטלית לא תשמע כלום, כי ברסיבר אין מפענח שיוכל לפענח אותו ולשלוח אותו למגברים ומשם לרמקולים. אני מקווה שהעניין הובן

למעלה