עקרונות או גחמה מתוך חרדה?

אדם 08

New member
עקרונות או גחמה מתוך חרדה?

אני נמצא בטיפול פסיכולוגי.
אני מנסה לנתח פרידה זוגית שאני מתחרט עליה מאוד.
אחד הנושאים שגרמו לפרידה הייתה רצון לרמת חיים שונה בין האקס לביני.
אני מאשים את עצמי בכל דבר אפשרי כעת.
הייתי עקשן,
הייתי קמצן,
הייתי הססן ועוד.
הפסיכולוג אמר שאין בעיה שאחשוב על לעגל תכונות שלי או לנסות לשנות את העוצמה שלהן. אבל בכל מקרה זה חלק מהדמות שלי. אלה עקרונות עליהן מושטתת הדמות שלי והן לאו דווקא רעים. יש הרבה שהיו רוצים לקנות לא אימפלוסיבית ולחיות בתקציב מאוזן.
אני יודע ממפגשים אחרים איתו שהרבה דברים צצים אצלי בגלל חרדה. לדגומא חרדה ממחסור בכסף.

השאלה שמבלבלת אותי - כי בסופו של דבר אני מלקה את עצמי בגלל הפרידה -
האם היו אלה עקרונות - ולכן טוב שנפרדתי כי לא רציתי למחוק את עצמי
או האם היו אלה פעולות לא רציונליות מתוך חרדות שלי. אותן אני רוצה לפעול להנמיך ולהיות מודע לכך שהן מתוך חרדה.
ברור לי שהתשובה לא יכולה להיות מלאה כי אין את כל הפרטים והסיפור.
ובכל זאת רציתי לנסות להעזר בחברי הפורום איך מבחנים בין עקרון/פעולה מתוך חרדה/גחמה גרידא.
כי לפי כך אוכל להבין עם עצמי אם יש מקום להלקאה או דווקא לשחרור והרגשה של השלמה.
תודה לעונים לשאלה הפילוסיפית

ravitm0007

New member
עקרונות או גחמה מתוך חרדה

למרות חוסר בפרטים אנסה בכל זאת , אלמנת להבין את עצמך תענה על השאלות הבאות : האם את מגדיר את עצמך עקשן, קמצן , הססן מכל סיבה שהיא ? זה פוגש אותך בעוד מקומות בחיים (דפוס התנהגות) ,יכול באמת להיות שאתה מנוהל ע"י חרדות שלך ואתה נפגע מזה בעוד תחומים בחיים,
או רק עם האקסית ? משהו עקרוני ספציפי איתה ... מה גרם לזה שאיתה זה התנהל אחרת .. גם ייתכן מאוד שעדיין יש לך רגשות ,ואתה חש תחושת פיספוס ,אולי זה עדיין לא סופי ואולי שווה לנסות לתקן .

ravitm0007

New member
עקרונות או גחמה מתוך חרדה

עכשיו שאתה מודע לזה ומבין מה הניע אותך לנהוג ככה יאפשר לך לשלוט במודע על ההתנהלות עתידית , תמיד תהייה מודע ותוכל להימעט /למזער נזקים . תבקש מהמטפל שלך להתמקד בחרדות שמנהלות אותך ומה שקרה שגרם לזה .
אין טעם בהלקאה עצמית , זה לא משרת ולא מקדם אותך לשום מקום רק למקומות שאתה לא רוצה להיות בהם , אתה צריך לקבל את עצמך כמו שאתה ומפה אתה רק בעלייה במודעות ובתהליך שינויי התפתחות ,קבלה. ואהבה עצמית .

ravitm0007

New member
האדם הנכון בזמן הנכון

עוד תגיע המתאימה לך ובזמן המתאים לך וכשהיא תגיע אתה תהייה חכם ,מודע, מכיר מעריך את עצמך , הכל יראה אחרת . בהצלחה !

חושש מהבטחות שאנחנו לא יודעים שיש להן כסוי

זה להגיד ״יהיה בסדר״ במקום לחשוב לרגע - אולי אהיה רווק לתמיד. מתוך בחירה לא להתפשר?

זו גם אופציה

ravitm0007

New member
להיות שלם עם עצמך או לוותר על עצמך - בחירה שלך

לא כ"כ הבנתי אותך מה ניסית לאמר ..לגבי מה שכתבת- האם אתה רוצה להיות רווק? זה הכל בחירה שלך בחיים , אבל תהייה שלם מהבחירה ולא כי אתה חושב שלילי ושזה לא יכול לקראת ,כי אם אתה תאמין שזה לא יקרה זה באמת לא יקרה.
רק אוסיף שהכוונה שלי הייתה שאחרי שתעבור תהליך עם עצמך אז הכל יראה אחרת , המציאות והתוצאות עתידיות כי אתה תהייה במקום אחר ממה שאתה נמצא כעת . אל תוותר על עצמך לעולם !!! אל תפספס את ההזדמנויות שלך לחיים טובים ומאושרים. ב ה צ ל ח ה !!!

אני מרגיש נבגד, כי אמר לי שהוא רוצה אותי לכל החיים

נפרדנו לכמה חודשים בעבר והוא חזר אלי ואמר שהוא לא רואה את החיים שלו בלעדיי.

לא חשבתי שנפרד שוב. לא חשבתי שלא נחזור.
אני די מרגיש אומלל וקטן. מוזר לי שאנחנו עוד זוג בסטטיסטיקה של הפרדות. חשבתי שאנחנו גדולים יותר מהכל.

אני בהלם. והגוף שלי מותקף חרדה ודפיקות לב כל בוקר כבר 3 שבועות

ravitm0007

New member
החיים לא נגמרים עם מערכת היחסים אלה מתחילים מחדש עם דף חדש !

אין תעודת ביטוח לכלום , יש אותך ואת הגישה שלך בחיים . אתה לא הגעת לעולם בשביל הזוגיות הספציפית הזו , אלה כדי ללמוד שיעורים וכדי להתחזק בשביל הדבר הגדול הבא ... זוגיות ואהבה גדולה ועוד כל מידיי נדברים על הדרך צפויים לך רק אם תתמודד כמו שצריך עם המצב .
אתה לא הראשון ולא האחרון שזה קורה לו/ה , כולנו עוברים משברים בחיים אבל החוכמה זה לקום על הרגליים וללכת שוב בדרך אחרת וטובה יותר עבורך ,תהייה חזק !!!!!!!!!!!! כי אין ברירה אחרת , החיים לא נגמרים בגלל שהוא לא היה כנה איתך ב100% , אלה עכשיו מתחילים עם בחירות נכונות וגישה אחרת .

למעלה