עקירת שיניים לחתול

elator

New member
עקירת שיניים לחתול

החתול שלי כבר שנה או יותר עם בעיות חניכיים כרוניות אחרי שכבר ניסינו כל מיני טיפולים, אנטיביוטיקות וסטרואידים ושני וטרינרים הציעו לעקור את כל או רוב השיניים אני בהחלט שוקלת את זה בחיוב, כי המסכן ממש סובל והכאבים חוזרים לו כל הזמן
ממה שקראתי זה לא כ"כ נורא כמו שזה נשמע והם יכולים לאכול בלי בעיה גם בלי שיניים (גם ככה לא נראה לי שהוא באמת לועס את האוכל) אבל אני אשמח לשמוע אם יש כאן מישהו שניסה את זה ואם זה עזר כי זו בכל זאת פרוצדורה שדורשת הרדמה (הוא חתול מבוגר עם כשל כליות כרוני אז זה בכל זאת קצת מפחיד שאולי הוא לא יעמוד בזה)

צריך לקחת בחשבון

שעקירת כל השיניים לא תמיד פותרת את הבעיה. הבובה שלי עם הבעיה הזאת כבר יותר מ-4 שנים ואצלה האופציה של עקירת שיניים כבר לא קיימת כי לא נשארו לה שיניים
אם שום טיפול כבר לא עוזר וזו האופציה שהאחרונה שקיימת אז אולי כן שווה לבצע עקירת שיניים, בכל מקרה אם תחליטי לעשות זאת אני יכולה להבטיח לך שאין שום בעיה של אכילה של אוכל יבש, הבובה שלי בולעת את הפרופלן שלה ואין עם זה שום בעיה. כאן תוכלי לקרוא על הבעיה והפתרון של עקירת שיניים. שירגיש טוב המתוק

שירה59

New member
האם הוא אוכל אוכל רפואי?

נשמע מסכן. לפי מה שהבנתי חתולים יכוליפ לאכול גם רק עם החניכיים כי הן קשות אצלן במיוחד. כמובן שהחתול יראה מאוד מסכן. האם ניסית להתייעץ אולי עם מומחה לשיניים? אני לא יודעת אם יש כזה אבל אולי שווה לבדוק. בהחלט יהיה חבל לגלות אחרי העקירה שהיא לא שיפרה את המצב...

elator

New member
הוא אוכל מזון רפואי

גם יבש וגם רטוב אחד הוטרינרים שהיינו אצלהם דיבר עם דר' חני רצקין שהיא מומחית לרפואת שיניים, ההצעה לעקירת השיניים הייתה שלה כנראה, אבל לא הגענו אליה לבדיקה. תודה לכן ואני אשמח לעוד דעות אם יש.

לסימבה עקרנו כמה שיניים

אני כבר לא זוכרת אם 3 או 4 אבל הפה שלה נראה מה-זה ריק יחסית לפה של טייני
היא מסתדרת יופי עם אוכל יבש, מה שכן, כשאמא שלי מנקה עוף וחותכת כמה חתיכות לתת לטייני בשושו, היא חוטפת אותן (היא פשוט גנבת חצופה ויפה!), אבל בגלל שאין לה מספיק שיניים היא לא לועסת אלא בולעת ואז לפעמים מקיאה. אבל בגדול היא בסדר עם חוסר השיניים שלה. ככה לפחות כשהיא מתעצבנת ונושכת זה פחות כואב....

8gal

New member
אצלנו-

יצא לי כבר לקחת כמה חתולי רחוב לעקירת שיניים.... לחלקם עקרו כמות גדולה של שיניים, ולחלקם הכל (חוץ מהקדמיות) כמובן שחיכינו עם העקירות כפתרון סופי, וניסינו לדחות זאת כמה שאפשר, אבל בסוף הגענו לשיקול של הכאב היומיומי שהחתול מרגיש מול העקירה... לשמחתי, בכל המקרים החתולים התחילו לאכול ביתר קלות! בלי צעקות ובלי נסיונות לדחוף את ציפורניים שלהם לפה כל פעם כשהם אכלו ומשהו הכאיב להם בפנים.... אח"כ היינו מצ'פרים אותם באוכל רטוב, אבל גם גרגירים הם בלעו בקלות. הבעיה אצלך זה באמת החשש לגילו המבוגר ומצבו הבריאותי.... לא יודעת מה הייתי עושה במקומך (כמובן חוץ מלהתייעץ עם וטרינר) אבל אם הסיכון ממש קטן, אולי הייתי לוקחת אותו, כי לחיות עם כאבי שיניים כל יום זה פשוט נורא.... שירגיש טוב. . .

elator

New member
אוקיי עודדת אותי קצת../images/Emo13.gif

נראה שמאוד כואב לו ואני חושבת שנעשה לו את העקירה מקווה שזה יעזור כמו שעזר לחתולים שלך. הוטרינר אמר שההרדמה זה באמת סיכון אבל היא לא חזקה מאוד ושלדעתו כדאי לנסות כי זה יכול להפחית לו את הכאבים וגם למנוע מהזיהומים לעבור לחלקים פנימיים.

xslf

New member
בקיץ עשינו לזורה טיפול שיניים

שכלל עקירה של כמה שיניים. אז כן, ההרדמה הפחידה אותי בגלל כשל הכליות שלה (ובגלל שיש לה היסטוריה של בעיות בלב)- לכן מראש דאגתי יחד עם הוטרינר שתעשה ממש לפני כן בדיקות דם, שההרדמה תהיה בגז, בהשגחה צמודה, והיא נשארה במרפאה יותר זמן מהרגיל אחרי הפרוצדורה להשגחה. לשמחתי, הכל עבר בשלום, וזורה בפירוש מרגישה טוב יותר עכשיו. מחזיקה לכם אצבעות/זנבות/שפמים!

elator

New member
תודה../images/Emo140.gif

אני באמת אשאל גם לגבי סוג ההרדמה

עקירת שינים לחתול

חתול בחצר שאני מאכילה הפסיק לאכול ולשתות רזה מאד עד לסכנת חיים. תפסתי אותו ספור בפני עצמו. הוט,אמר שזה אבצס בחניכיים ויש להוציא את כל השינים בהרדמה.וכך עשה. החתול התאושש פלאים אוכל שותה השמין ושמח.

דרזאב

New member
בעיה מורכבת

עקירת שיניים פותרת את הבעיה לחלק מהחתולים. מומלץ לבצע את הפרוצדורה במרפאה שמבצעת גם צילומים דנטליים כדי לוודא שאין שיירי שורשים "בלתי נראים" מתחת לקו החניכיים. הייתי ממליץ להתייעץ בנושה עם דר חני רצקין מהרצליה. לגבי הכשל הכלייתי - ישנם פרוטוקולים בטוחים להרדמת חתול עם בעיית כליות - צריך רק לוודא שהוטרינר מודע לבעיה וערוך לטיפול בה. חשוב לציין שלחלק מהחתולים גם עקירה מאסיבית לא פותרת לחלוטין את הבעיה. בהצלחה, זאב

למעלה