עקב סיום חג הפסח וחזרה לחמץ...בורקס

עקב סיום חג הפסח וחזרה לחמץ...בורקס

...אני מרשה לעצמי להעלות את הנוסטלגיה הבאה:
סרטי בורקס
... הבא נעשה את הבחירה של סרט ה"בורקס" האולטמטיבי שלנו...ניזכר בשחקנים/יות, בבמאים, בסטיגמות ומה לא וכמובן בעלילה ומשפטי המפתח בני האלמוות... אני מעלה הצעה ראשונה שיכולה כמובן לא להתקבל...למשל הסרט "נורית"... מי שיחק וכו´...ציטוט שמצאתי מהסרט...שלא תחשבו סתם, חיפשתי במיוחד... "לא? איך את מעיזה להמרות את פי? אין לך קצת דרך ארץ? וואלק שושנה, תפתחי את העיניים שלך ככה והאוזניים שלך ככה. את תתחתני עם מי שאני רוצה ואיך שאני רוצה, זה ברור?" [אבי שושנה (ז´ק כהן) לשושנה (יונה אליאן) מתוך "נורית"].

שקדי

New member
ולמה יש לי הרגשה????

שתיכף ייתחדש הויכוח מאתמול........

magy

New member
חיפשתי את הסרט "נורית"

לא מצאתי אצל יונה , אבל מצאתי אצל ששי. ונפלתי על משהו......שהפיל אותי. איך מאפשרים לאתרים כאלו להתקיים???????? זה עובר את גבול הטעם הטוב...... מביאה ידיעה אחת מתוך יתר הידיעות.......

שקדי

New member
לא יודע אבל...........

זה הזכיר לי בדיחה אחרת........ באניית נוסעים אחת באמצע הופעה בערב סיפרו לרב החובל שיש תקלה חמורה והאניה הולכת להתפוצץ והוא ביקש מהקוסם בלחש להודיע את זה לנוסעים בלי לגרום לפאניקה הקוסם הכריז:אני הולך לעשות עכשיו את הקסם של חיי אגיד אברא קדברא והאניה תתפוצץ........ בסצינה הבאה הקוסם נאחז בקרש על פני האוקינוס ונוסע אחד שנאחז איתו אומר לו אדוני הקוסם אני חייב להגיד לך שהבדיחות שלך בכלל לא מצחיקות............

magy

New member
סרטי בורקאס

בעיני הקשת המזרחית ובעיני הקשת , הלא מזרחית דעות שונות באותו עניין. כמו כל דבר: גישה שונה, זוית ראייה שונה.

עיניים

New member
../images/Emo141.gif לא??

גם לא את "סלאח שבתי"? ומה עם "שני קונילמל"? לא מאמינה לך,,,,

חוששת

ששני אלה יצאו לאקרנים עוד לפני שהחלו לקרוא לסרטים סרטי בורקס אותם אכן ראיתי והם קלאסיקה סלאח שבתי יותר מאשר שני קונילמל

טרה10

New member
סלאח הוא יצירת תרבות..מלהקת הנחל

כשנחמה הנדל היתה הסוסיאלית..עבר לקולנוע ולבמה..!מה קרה עם ´נורית´..חוץ מזה שיונה היתה למגישה יפה בטלויזיה ושחקנית בתיאטרון.? זה ההבדל בין מה שמבטא את ההוויה המקומית כשחיים טופול הסלאח המקורי היה לשחקן עולמי..אולי היחיד שהוא יוצא להקה צבאית, שהיה לשחקן הממלא אולמות בעולם. ואם כולם אומרים.! [נבדק]

סלאח שבתי?! "בורקס"?...לא חושב...

...אפרים קישון, לדעתי בהחלט לא כתב בורקס, אלא סטירה מצויינת על הממסד והחברה, חדה, מצחיקה עד דמעות...זוכרים את הספר "שועל בלול תרנגולות"?... רק אני עדיין לא מבין מה גרם לו לחיות בניכר?... אולי זאב רווח הפך את סלאח שבתי ל"בורקס"?...כי התדמית שלו היא מהסרטים ההם שבהם גילם דמויות "מושפלות", "גרוטסקיות"...להבדיל מחיים טופול ה"אשכנזי" שגלם "מזרחי" כל כך היטב...אבל... הקהל אהב, הלך לקופות והצביעה ברגליים...
שבת שלום...

ורק להזכירך - ../images/Emo15.gif

בתור מי שהעלה את נושא החמץ והבורקאס - שיש כל מיני סוגי בורקאס: בורקאס תפוחי אדמה, בורקאס גבינה, בורקאס תרד - ואפילו פטנט חדש של עסקני ש"ס: בורקאס כשר לאוכלי קיטניות. בקיצור: גם לכל תרבות הבורקאס יש דירוג פנימי, ולעולם יהיו שיעדיפו להיות ראש לבורקאס ולא זנב לכל ז´אנר אחר, גם במוזיקה, הרי, יש לא מעט עסקנות, צורם ככל שזה יישמע, זה, בעצם, כל היופי של המתמטיקה - כמה אפשרויות שונות של מוזיקה אפשר לייצר רק משמונה תווים בודדים - צא וחשוב כמה קיטש אפשר לייצר מ- 22 אותיות - לא כולל אותיות סופיות!

אטיוד5

Active member
בעצם רק 7 טונים שלמים

דן-רה-מי-פה-סול-לה-סי והאחרון באוקטבה חזור על הראשון בו, ולכן, לדעתי, אין לספור אותו. ויש גם חמישה חצאי טונים במוזיקה המערבית. יוצא 12 טונים סה"כ. או 13 אם נספור את זה שלדעתי אין לספור. ואם כבר דיברנו על יחס הזהב ופיבונצ´י לפני מספר ימים , ראוי להזכיר פה שהטונים של המוזיקה שלנו הולכים יד ביד עם מספרי פיבונצ´י. בתרבויות אחרות יש מגוון נוסף של טונים. למשל, רבעי הטונים במוזיקה הערבית. אפשר לקחת את פיבונצ´י לטיול קצת יותר רחוק משיטת 12-13 הטונים, ולנסות מערכות צלילים בנות 19 או 31 טונים. ההצעות האלה הועלו בשנות ה-30. זה לא כ"כ עבד מסיבות שונות.

טרה10

New member
יש רבעי טונים- ויש דיאז ויש במול..

ונכון שהם נקראים בשם אחד כמו סי במול או לה דיאז..אך למעשה הצליל הוא אחר. אם כי יש מקום שבו הם נפגשים..בסולם.! החלוקה היא אם כך רק בצליל הנשמע לזיהויו בשם. לעומת הפסנתר שבו דו דיאז הוא בקליד אחר..בגרון אין בעיה לעבור מדו- לדו דיאז בלי להניד עפעף.! וכיון שיש גם קשר בין מתמטיקה למוזיקה, זה כמו להגיד שיש רק עשר ספרות. ואז למה אני לא זוכה בפרס הגדול פיס- אם יש רק עשר ספרות.? הרי אני מסמן את כולן.? ככה זה במוזיקה..אתה מנגן את כולם אז כאילו בנגינה נצלת את כל האפשרויות.! קדחת.!

למעלה