עצות לתחילת הדרך

Ilan 1989

New member
שלום לכולם,
אני חדש כאן ולכן מצטער מראש אם השאלות נענו בעבר....
מעוניין לקבל עצות/טיפים לגבי הוצאת גרין קארד לאישתי.
קצת רקע: אני אזרח אמריקאי, נשואים שנתיים וגרים בישראל, שנינו בעלי תואר ראשון, אישתי כרגע בתואר שני, מקווה להתחיל תואר שלישי בארצות הברית, שנינו סביב גיל 30. מעוניינים להגר כנראה לקראת אפריל-מאי 2022.
*רציתי לדעת עד כמה חשוב להעזר בעורך דין בתהליך? בעיקר שיכוון ויוודא שלא נפספס פרטים קריטיים שיעכבו את התהליך
*אשמח לקבל עצות מאנשים לגבי דברים שכדאי לעשות מבעוד מועד כדי להקל על התהליך ועצות טובות ממה להמנע...
תודה מראש,
אילן.

vinney

Well-known member
*רציתי לדעת עד כמה חשוב להעזר בעורך דין בתהליך? בעיקר שיכוון ויוודא שלא נפספס פרטים קריטיים שיעכבו את התהליך

לא ממש חשוב. תקראו את ההוראות בתשומת לב ואל תשכחו שום דבר. אם אתם חושבים שזה קשה מדי עבורכם - תמורת כמה אלפי שקלים העו״ד יעשה את זה עבורכם.

*אשמח לקבל עצות מאנשים לגבי דברים שכדאי לעשות מבעוד מועד כדי להקל על התהליך ועצות טובות ממה להמנע...

ייעוץ מס מיועץ בישראל ובארה״ב. תלוי במצבכם יכולים להיות כמה תכנוני מס שכדאי לעשות לפני המעבר.

תודה מראש,
אילן.

Ilan 1989

New member
תודה רבה על התשובות, כנראה שנעזר בעורך דין, לפחות לחלק מהתהליך, המחשבה שלנו היא שצעד רציני כמו הגירה לארץ אחרת רצוי שיהיה חלק עד כמה שניתן גם אם מדובר על הוצאה כספית, אם מקובל פה לקבל המלצות נשמח לשמוע.

מבחינה כספית רציתי לדעת אם יש טעם? ואם כן, האם אפשרי לפתוח חשבון מהארץ במידה ויש לי SSN וכתובת של קרובים בארצות הברית, לשם בניית קרדיט סקור, העברות כספים מהארץ וכו. לא מדובר על נכסים או קרנות כאלה ואחרות, אלא חשבון בנק בסיסי של זוג צעיר שעבד וחסך כמה שנים.

מעוניין לשמוע על חוויות "רעות/שליליות" מאנשים שעברו תהליך דומה וממה אפשר להמנע מראש במידה ויש אנשים שמעוניים לשתף...
כל מחשבה/עצה/דעה יתקבלו בברכה,
תודה ויום טוב

vinney

Well-known member
מבחינה כספית רציתי לדעת אם יש טעם? ואם כן, האם אפשרי לפתוח חשבון מהארץ במידה ויש לי SSN וכתובת של קרובים בארצות הברית, לשם בניית קרדיט סקור, העברות כספים מהארץ וכו. לא מדובר על נכסים או קרנות כאלה ואחרות, אלא חשבון בנק בסיסי של זוג צעיר שעבד וחסך כמה שנים.

חשבון בנק לא מועיל לבניית קרדיט סקור בשום צורה. זה כן מועיל לצורכי העברת כספים וכו, אבל לא יודע עד כמה זה חשוב להעביר כספים מראש. העברות מבנק בישראל לבנק לארה״ב לוקחות לא יותר מכמה ימים וכרטיסי אשראי ישראלים עובדים בארה״ב יופי. מהבחינה הזאת תעשו מה שנוח לכם. לפתוח חשבון בנק מרחוק יכול להיות קשה, על אף הSSN, אם אין היסטוריית אשראי בארה״ב.

מעוניין לשמוע על חוויות "רעות/שליליות" מאנשים שעברו תהליך דומה וממה אפשר להמנע מראש במידה ויש אנשים שמעוניים לשתף...
כל מחשבה/עצה/דעה יתקבלו בברכה,
תודה ויום טוב

Ilan 1989

New member
תודה על ההתייחסות, בתור אזרח אמריקאי שחי כל חייו בישראל, האם אני יכול להחשב ספונסר לאישתי? , או שנדרש ממני להראות יכולת עבודה /פרנסה בארצות הברית למרות שאנו רוצים להגר לשם ולחיות את החיים שלנו שם?
מה באמת עושים זוגות שלא חיים בארצות הברית ואינם יכולים להראות חוזה העסקה או משכורות מארצות הברית, אבל כן מסוגלים להראות חשבון בנק והיסטוריה תעסוקתית בארץ?

vinney

Well-known member
תודה על ההתייחסות, בתור אזרח אמריקאי שחי כל חייו בישראל, האם אני יכול להחשב ספונסר לאישתי? , או שנדרש ממני להראות יכולת עבודה /פרנסה בארצות הברית למרות שאנו רוצים להגר לשם ולחיות את החיים שלנו שם?

בתור אזרח אתה יכול להיות ספונסור. רק אזרח יכול להיות. בתור ספונסור, אתה נדרש להראות יכולת עבודה בארצות הברית. זה עניין של ביצה ותרנגולת, מצד אחד אתה חיית כל חייך בישראל, מצד שני מכיוון שמדובר למעשה בהליך ״איחוד משפחות״ אתה צריך להראות שאתה כבר שם ורוצה שאישתך תצטרף אליך, וזה אומר להראות שיש לך עבודה ופרנסה שמספקת לקיים את כל המשפחה - שם, בארה״ב, כי הרי את העבודה בארץ אתה מתכוון לעזוב.

מה באמת עושים זוגות שלא חיים בארצות הברית ואינם יכולים להראות חוזה העסקה או משכורות מארצות הברית, אבל כן מסוגלים להראות חשבון בנק והיסטוריה תעסוקתית בארץ?

אם יש לך הון עצמי מספיק גבוה (לא בדיוק יודע כמה זה צריך להיות, אם אתה שוכר עורך דין הוא יגיד לך), זה יכול להספיק. עוד אופציה זה למצוא ספונסור נוסף שיסכים לחתום ערבות לאישתך יחד איתך ולהשתמש ביכולת השתכרות של אותו הספונסור. למשל, אם יש לך קורבי משפחה בארה״ב שמוכנים לזה. או, כמובן, למצוא מעסיק בארה״ב שמוכן לתת לך הצעת עבודה ולחכות שתגיע יותר מאוחר או לחלופין לעבוד מישראל בינתיים כעצמאי (זה יכול להיות קצת התעסקות עם רשויות המס בישראל), או לחלופין לעבור לפני אישתך ולהתחיל לעבוד שם בזמן שעוברים את ההליך.

Ilan 1989

New member
תודה רבה,
מבין האפשרויות שציינת, אופציית הספונסר הנוסף ויכולת השתכרות עצמית יותר רלוונטיות, את הספונסר הנוסף נעדיף רק כמוצא אחרון, לא ממש רוצים להיות "נטל", נבדוק את הנושא עוד קצת כי אם מדובר בתהליך פשוט מבחינת הספונסר הנוסף אז כן נשתמש.
אני מנסה להבין את ההיגיון, אם יש, מה עושים זוגות נשואים שמרכז חייהם נמצא בישראל לצורך העניין, לא שואל כדי להתחכם, ובאמת רוצים לעשות את המעבר לארצות הברית ואחד מבני הזוג הוא אזרח אמריקאי, מדוע לא מספיקה הצהרת כוונות של האזרח והוכחת רצון טוב לעבור עם יכולת למציאת עבודה והיסטוריה כלכלית טובה ואחראית. האם התשובה היא פשוט "בירוקרטיה"? ככה זה עובד כי מבחינתם לא רוצים שמבקש הגרין קארד "ייפול" על משלם המיסים?
האם אני תמים מידי לחשוב שהכוונות האמיתיות והכנות שלנו לעבור מספיקות, או שיש התייחסות שונה לנושא הזה מצד הפקידים?
תודה על העזרה

vinney

Well-known member
תודה רבה,
מבין האפשרויות שציינת, אופציית הספונסר הנוסף ויכולת השתכרות עצמית יותר רלוונטיות, את הספונסר הנוסף נעדיף רק כמוצא אחרון, לא ממש רוצים להיות "נטל", נבדוק את הנושא עוד קצת כי אם מדובר בתהליך פשוט מבחינת הספונסר הנוסף אז כן נשתמש.

התהליך פשוט, הם חותמים על הטופס. אבל הטופס הזה זה ערבות לכך שהם ישלמו חזרה את הכספים של סיוע מהממשל או מהמדינות שהמהגר יבקש, אם יבקש. הטופס הזה מתבטל אוטומטית כשהמהגר מתאזרח או אחרי שהמהגר צבר קרדיטים לזכאות לביטוח לאומי (10 שנות עבודה). זה אומנם לא ממש ערבות על משכנתא, אבל עדיין - ערבות כספית.

אני מנסה להבין את ההיגיון, אם יש, מה עושים זוגות נשואים שמרכז חייהם נמצא בישראל לצורך העניין, לא שואל כדי להתחכם, ובאמת רוצים לעשות את המעבר לארצות הברית ואחד מבני הזוג הוא אזרח אמריקאי, מדוע לא מספיקה הצהרת כוונות של האזרח והוכחת רצון טוב לעבור עם יכולת למציאת עבודה והיסטוריה כלכלית טובה ואחראית. האם התשובה היא פשוט "בירוקרטיה"?

אמריקאים לא רוצים שאזרחים ייבאו מקרי סעד, זה הכל. יש להם זכות להחליט מי יהגר למדינה שלהם, וזה מה שהם החליטו. הם מאפשרים לך איחוד משפחות, אבל בתנאי שאתה יכול לקיים את המשפחה שאתה מאחד.

ככה זה עובד כי מבחינתם לא רוצים שמבקש הגרין קארד "ייפול" על משלם המיסים?
האם אני תמים מידי לחשוב שהכוונות האמיתיות והכנות שלנו לעבור מספיקות, או שיש התייחסות שונה לנושא הזה מצד הפקידים?
תודה על העזרה

הכוונה האמיתית שלכם לא מספיקה, אבל היא נדרשת. אתם תצטרכו להוכיח אותה, בלי שום קשר לדרישות כלכליות מצד הספונסור. אף אחד לא יאמין למילתכם, תצטרכו להראות הוכחות לכך שאתם אכן מתכוונים לעבור. מציאת עבודה בארה״ב זאת הוכחה די חזקה.

למעלה