עצות להריונית חדשה

עצות להריונית חדשה

לפני מספר ימים גיליתי שאני בהריון (וכמובן בעננים) התקשרתי לרופא שלי וקבענו פגישה בשבוע הבא יום שלישי. מה עלי לצפות מהפגישה? האם יש בדיקות שכבר הרופא צריך לשלוח אותי לעשות? אילו בדיקות? האם כדאי לקבוע כבר מראש שקיפות עורפית וסקירת מערכת (בכלל מתי עורכים את הבדיקה הזו?) שמעתי שיש רופאים כמו בורנשטיין ושפירא באזור חיפה שצריך לקבוע תור אצלם מיד כשמגלים הריון מרב שהם מלאים. כמו כן, קראתי קצת פה ואני חייבת לשאול משהו..כשבנות מספרות שהן בשבוע למשל 30, 5+29 מה זה אומר ה - 5+29? סליחה מראש על כל השאלות....: )

מזל טוב../images/Emo140.gif

בקשר לרופאים אני לא יכולה לעזור אני לא מהאזור. בקשר למספרים, אז נגיד 29+5: שבוע 29 ועוד 5 ימים, זאת אומרת שעוד יומיים היא תכנס לשבוע ה - 30 של ההריון, אני לדוגמא 39+6, שבוע 39 ועוד 6 ימים, מחר אני יהיה בשבוע ה - 40 להריון. קומפרנדה? שיהיה לך הריון כייפי ובריא!!

הי מור והמון מזל טוב!! ../images/Emo57.gif../images/Emo140.gif

כשתגיעי לגניקולוג הוא ישלח אותך לבדיקות דם כלליות, שתן וכל מיני מחלות וחולירעות כמו אבעבועות, אדמת, CMV וכד'... בדיקות גנטיות וטיי זקס כבר עשיתם? הוא בטח גם ירשום לך מרשם לחומצה פולית+ברזל... בשבוע 7 הוא יזמן אותך שוב לבדוק דופק
לפני בדיקה זו לא הייתי קובעת לשום בדיקה אחרת...מוקדם מדי
אחרי הדופק בע"ה..תקבעי לשקיפות בשבוע 11+...ורק אחרי השקיפות לסקירה מאוחרת בשבוע 15+... מבינה את ההתרגשות!! אבל סבלנות זו ברכה

בדיקות

עשיתי כבר חיסון השלמה נגד אדמת, אבעבועות היה לי כשהייתי ילדה, זה נחשב? סליחה על הבורות אבל מה זה CMV (יש לי עוד הרבה מה לקרוא....) בדיקות גנטיות עשינו ממזמן (אשכנזים : )) חומצה פולית אני לוקחת ממזמן וגם ברזל הרופא שלי כבר אמר לי לקחת לפני כמה חודשים כשאמרתי לו שאנחנו מתכננים. תודה ואכן נחכה בסבלנות

roni yooo

New member
לגבי ברונשטיין ושפירא

הם רופאים פרטיים - הבדיקה אצלהם עולה הרבה מאוד כסף (סביבות ה - 2000 אאל"ט) וההחזר של הקופה הוא חלקי בלבד. סקירה ושקיפות אפשר לעשות גם אצל רופאים שנמצאים בהסדר עם הקופה שלך ופה כבר הרופא שלך ישלח אותך לרופא מתאים ותקבלי החזר כמעט מלא על הבדיקה. אם את חושבת שתרצי ללכת לרופא פרטי אז באמת את צריכה לקבוע מהר תור כי ברונשטיין, שפירא ודומיהם מלאים המון המון זמן מראש. אם תרצי ללכת לרופא מהקופה ממש אין צוטרך לקבוע כל כך מוקדם. בכל מקרה, מצטרפת לסוזי - לא הייתי קובעת כלום לפני בדיקת דופק.

yrd

New member
תיקון קל

כאשר מישהי בשבוע 29 +5 היא סיימה 29 שבועות מלאים של הריון ועוד 5 ימים, כלומר היא במהלך השבוע ה-30 להריון ועוד יומיים תתחיל את השבוע 31 (30 שבועות מלאים כבר עברו + 0) (כמו לגבי הגיל שלנו - כשתינוק חוגג יום הולדת 1 שנה, הוא נכנס לשנתו השנייה). ואת אנטיבס יקרה - כאשר כתבת את ההודעה כמעט סימת שבוע 40 (ולא 39)! התל"מ הוא לאחר 40 שבועות הריון מלאים. עכשיו את כבר ב- 40 +1, כלומר בשבוע 41. הפלא הולך ומתקרב... איזו התרגשות... וכמובן כמובן - מור וקינמון 2 - שיהיה בשעה טובה על ההריון. שיעבור בכיף, בקלות ובבריאות.

למעלה