עצה למי שסובל מכולסטרול גבוה

Tom1909

New member

לפני שבוע עשיתי בדיקות דם, לא משהו רציני. רק שהרופא משפחה אמר לי שיש לי כולסטרול גבוה ואני צריך לשמור על תזונה ולקחת כדורים להורדת הכולסטרול. בגלל שאני אנטי כדורים אז אמרתי שאנסה בדרך הטבעית. תזונה נכונה וכושר. אני רוצה לדעת אלו מזונות מכילים הרבה כולסטרול כדי למנוע מהם ואם יש עוד משהו שמומלץ לאנשים שיש להם כולסטרול גבוה. ועוד שאלה, האם זה תורשתי? (השאלה האחרונה מתוך סקרנות)

תשובה

כולסטרול גבוה- זו אכן תכונה שיש לה מרכיב גנטי.
השאלה היא איזה "כולסטרול גבוה " יש לך ? יש ערכים שאכן ניתן לשפר עם דיאטה נכונה ופעילות גופנית -מומלץ .קח בחשבון ששי ששיפור של 10-15% זהו השיפור שבדר"כ צפוי.
מעבר לזה - מומלץ לפנות לגורם מקצועי ע"מ לקבל הדרכה מתאימה.

Tom1909

New member
חשבתי על זה

אבל קום אמרתי לעצמי שאנסה כאן ואנסה לעשות את זה על דעת עצמי. אם לא אצליח אז אפנה. תודה.

מרינה77

New member

מזונות עשירים בכולסטרול: מזונות מהחי כמו בשר, מאכלי ים, מוצרי חלב שמנים ביצים,...
מזונות שטובים להורדת כולסטרול זה מזונות עשירים בסיבים כמו פירות, ירקות, קטניות, דגנים מלאים,...
כמובן שצריך לעשות ספורט.
בנוסף צמחי מרפא מאוד עוזרים בהורדת כולסטרול ולמתאימים אפשר לעשות גם ניקוי כבד.
כל הכבוד לך שאתה לא ישר רץ לפיתרון הקל והפחות בריא.
כולסטרול זה שילוב בין מרכיב תורשתי לאורח חיים.
לא רשמת מה תוצאות הבדיקה שלך.

Tom1909

New member
אני לא זוכר בדיוק

הרופא אמר לי אבל כרגע אני לא זוכר. בגלל שאני אנטי כדורים אז אני קודם כל מחפש את הדרך הטבעית.
תודה על הרשימה.

מרינה77

New member
חשוב שתבדוק

מאוד חשוב שתבדוק מה הערך של כולסטרול כללי, HDL ,LDL ו-TG.
ורק אחרי זה אפשר באמת לראות מה אפשר לעשות.
גם אני נגד כדורים ובעד טיפול טבעי שעובד מצוין ברוב המקרים האלה.
אבל יש מקרים שאין ברירה וחייבים לקחת כדורים.
אני ממליצה לך לפנות לאיש מקצוע.
אבל קודם כל תבדוק מה התוצאות של בדיקות הדם שלך אולי זה לא כזה נורה.

גיליתקה

New member
כולסטרול גבוה

בהמשך למה שהגיבו, כולסטרול גבוה כן עובר בתורשה, גם במשפחה שלנו זה לא פסח, את יכולה לקרוא כאן פוסט של מישהו שגם דיבר על נושא הכולסטרול ועל כך שזה עובר בתורשה, יש שם גם כמה טיפים שהוא כתב להתמודדות עם כולסטרול גבוה

Tom1909

New member
זה לא קל

אבל בהחלט נראה שאפשר להתמודד עם זה.
לא ידעתי שזה תורשתי, כי חשבתי שבתקופה שאנחנו חיים אז כמעט כולם סובלים מזה בגלל המזון שאוכלים. אבל טוב לקרוא ניסיון של מישהו אחר ולראות איך הוא התמודד עם זה בדרך טבעית. תודה לך.

מרינה77

New member
זה לא רק תורשתי!

מי שכתבה את ההודעה כננראה אצלה זה תורשתי.
אבל כל מקרה לגופו.
זה שילוב בין תורשה לאורח חיים.
לאורח חיים בריא יש הרבה תרומה על כלוסטרול בדם.

למעלה