עצה חמה לעומדים בפני גיוס.

על האש

New member
עצה חמה לעומדים בפני גיוס.

לא להתגייס זו טעות אתם תתרחטו על זה..B-) ביי בהצלחה..

RonNiss

New member
נא לא לפתוח את ההודעה מלמעלה

יא אפס יא משתמט מסריח זה מה שאתה ,זה רק מראה כמה בור אתה, ואין לך מושג כמה זה עוזר לפתח אופי טוב לא אופי של זונה כמוך בגלל אנשים כמוך המדינה שלנו נראית כמו שהיא עכשיו אם אתה יכול ללכת לקרבי לך תהיה אחד כזה חיילים קורעים את עצמם בקווים כדי שתוכל לחיות ``בשקט``

אוריתוש

New member
כדאי שתשים יותר לב

אולי לא שמת לב אבל מה שההוא מלמעלה כתב זה לא שלא כדאי להתגייס אלא להפך. שלא להתגייס- זאת טעות חמורה. חבל שאתה מתחיל לקלל בצורה מגעילה במיוחד לפני שאתה בכלל מבין מה אתה קורא. חבל.

אוריתוש

New member
עכשיו כשאני חושבת על זה...

מי שכתב את ההודעה הראשונה מלמעלה לא פיסק את מה שהוא כתב כך שקשה להבין בדיוק למה הוא התכוון. לא להתגייס זאת טעות- כלומר כדאי להתגייס! או לא להתגייס, זאת טעות- כלומר לא כדאי להתגייס.! מצטערת.....

על האש

New member
מה אתה יודע בכלל...B-(

ברגע שתעבור רק חצי ממה שעברתי עד עכשיו בצבא תפתח את הפה הגדול שלך יא צעיר.. שתשרת במקומות שאני שירתתי... ותראה איך הצבא מתיחחס אליך אז תבין על מה אני מדבר ברגע שאתה רוצה לתרום והצבא נותן לך הרגשה של אפס.. ואתה לא מנצל את עצמך כי הצבא לו נותן לך אז תדע.. בקיצור אתה חתיכת צעיר שלא מבין כלום.. אז במקומך לא הייתי מדבר יותר מידי

פשששש... למה איפה היית אחי?

הגישה שלך נשמעת לי קצת מוגזמת.. קשה לי לדמיין מקום (חוץ מכלא צבאי אולי) שנותן לבנאדם הרגשה כל-כך חרא.. הכל תלוי בגישה שבה אתה בא: אני (כמו כולם) אכלתי לא מעט חרא בטירונות, אבל משם והלאה העניינים רק הולכים ומשתפרים. בקשר למדיניות הצבא- כל צבאות העולם משתמשים בשיטת ``הלם הקרב`` הראשוני בטירונות, בה מפילים עליך בבת אחת את מלוא העומס הצבאי. אתה צריך להבין שהשיטה לא נועדה להפוך אותך לאפס (0), אלא ``לאפס`` (מהמילה איפוס) אותך ולהכניס אותך בבת אחת ובאופן חד משמעי למערכת הצבאית. מה שנקרא בצה``ל ``לשבור את הילד כדי ליצור את החייל``. בכל מקרה-הנסיון הרע שלך לא צריך לגרום למלש``בים אחרים לא להתגייס אז מה הקטע בהודעות שלך? יוני

על האש

New member
תגיד מה אתה עושה צחוק...

אתה ומספר על לי על הגישה של הצבא בטירונות??? אתה בא ומספר לי איך המערכת הצבאית עובדת..?? הצחקת אותי... בתור אחד שנשאר לו 3 חודש לשחרור... ושעבר מספיק בסיסים בצה``ל..תעשה לי ולך טובה אל תלמד אותי על המערכת הצבאית..

פשששש... פזמנ``יק רציני יש פה..

אבל מה זה קשור? אני מנחש שכל השירות שלך טחנת בעבודות רס``ר או במשהו דומה. חשבת שלהיות ג`ובניק זה קל ונדפקת.

על האש

New member
מותק..

אני שנה מהשרות שלי עשיתי בעזה ועזבתי רק בגלל בעיות ת``ש אז על תדבר איתי על להיות גובני`ק..

מה אתה אומר!

אז זה אתה! באמת סיפרו לנו על החייל הישראלי גיבור ישראל ששירת בעזה... חשבתי שזאת רק אגדה אבל זה היית אתה.. כל הכבוד!! את הצל``ש כבר קיבלת? מה אתה חושב??? שאתה החייל היחיד שטחן שבועות בעזה? יש עוד אלף כמוך, וכולם אוכלים את אותו חרא! מה אתה מרחם על עצמך כל-כך?

תקשיב טוב

שיטת החינוך של הצבא עושה חיים קלים למפקדים ופוגעת בחיילים ומשפילה אותם. אני לא מבין למה אדם שבא לשרת את המדינה צריך להרגיש השפלה וחוסר אונים. ביקשתי פעם הסבר ממפקד שלי בטירונות והוא בעצמו אמר שמשתמשים ב``הלם קרב`` רק בגלל ``שזה עובד על מספיק חיילים כדי שהצבא ימשיך לתפקד``. אכן הגיוני מבחינת הצבא. אבל מה קורא לחיילים שלא נכללים בקבוצת ה``מספיק``. הנסיון שלך להגן על שיטות הצבא כי הן מקובלות ומהוות נורמה בצבא רק מראה על חוסר היכולת שלך לנתח אובייקטיבית או על כך שנשאבת לחלוטין ואימצת את הגישה הצבאית (``טובת המערכת קודמת לכל`` - אגב מתוך תורת השלישות הצבאית). הנסיון שלו הוא לא הראשון, לא היחיד, ולא האחרון. המלש``בים צריכים לדעת לקראת מה הם הולכים. מספרים רק על סיירות, טייס וחמ``ן תלפיות. תתעוררו מהחלום הזה.

יניב10

New member
תגובה

בצבא מבטיחים הרים וגבעות.הכל נשמע טוב עד שאתה מגיע לתפקיד.אני אתן שתי דוגמאות : 1. חשמלאי מטוסים נשמע טוב מה? אז ככה כל השרות אתה מחמש את המטוס ואחראי לפתור בעיות חשמליות אם יש עם החימוש של המטוס ואם אין פשוט כמו סבל כל היום סוחב טילים. 2.גדוד רימון:``מתן מענה ראשוני בהדרדרות המצב הביטחוני``(מתוך האיגרת מידע של צה``ל)-נשמע כמו סיירת מה? כלומר עד שמגיעים כוחות החי``ר אתה חוטף אבנים.שרות על הפנים בת`כלס הקמת מחסומים,אבטחת מתקנים. אז מה נגיד על תותחנים החיל הכי טכנולוגי בצה``ל -ככה הצבא מגדירו. הצבא עושה הכל כדי לגייס משלבים לתפקידים שהם נוראים ע``י שקרים.

רואים כמה זה פיתח את האופי שלך

התגובה שלך מראה על אופי טוב ומפותח ועל בגרות נפשית ללא ספק. ``לא לפתוח את ההודעה למעלה`` - רואים שמושג חופש הביטוי התרחק ממך במהלך שירותך הצבאי הקצר או הארוך. ראיתי מספיק קרביים שהולכים לשם כדי ``להרוג ולהרביץ לערבים`` ומספיק מפקדים אגו-טריפרים שמתעללים בחיילים. המדינה נראית ככה בדיוק בגלל אנשים כאלה ולא אחרים. אשמך לקבל תגובה בוגרת לשם שינוי.

ל``חייל-בלאי`` ו``על האש``:

לא אני כתבתי את ההודעה שאומרת ``לא לפתוח את ההודעה למעלה``. זה א`. דבר שני: תרשה לי להתנצל. לא באתי לריב פה אם אף אחד, וזכותך להחזיק בדעה משלך על צה``ל ודרכיו. הגעתי למסקנה שאין לי זכות לבקר או לבטל את הדעה שלך, אבל אני בהחלט יכול לחלוק על הדרך שלך להביע אותה: אתה לא צריך לכתוב למלשב``ים ``על תתגייסו לצבא.`` במקום זה אתה יכול לכתוב להם למה לדעתך השירות הצבאי הוא חוויה שלילית, ותן להם סיבות ודוגמאות, שיוכלו להבין שהדעה שלך נוגעת למקרה הספיציפי שלך. ןלהודעתו של חייל בלאי: אין כאן שום קשר לבגרות או יכולת ניתוח אישית שלי: להיפך-אולי אתה הוא הלוקה בחוסר בגרות, בחוסר יכולתך להבין את המערכת הצבאית מהזווית שלה? הרי הצבא נוקט בשיטותיו כדי להגיע למטרה מסויימת, ולא מתוך הנאה מסבלם של טירונים מסכנים נכון? מקווה שתחזירו תשובה, אבל בואו לא נהפוך את זה לריב אלא נשאיר את זה כדיון יוני

הנה תשובה כחלק מדיון

קודם כל אני יודע שלא אתה כתבת את ההודעה למעלה ``לא לפתוח...`` התגובה אליה לא היתה מיועדת לך. שנית, אכן אפשר להבין את המערכת הצבאית מזוויתה, אבל זאת לא סיבה להצדיק אותה. כידוע, הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות. אפילו המטרות ה``נאורות`` ביותר של הצבא לא מצדיקות פגיעה בכבוד האדם. אגב המטרות האלה גם הן לפעמים שנויות במחלוקת אבל לא נכנס לזה.

פגיעה בכבוד האדם?

על איזה פגיעה אתה מדבר? אני לא זוכר שאי פעם במהלך השירות הצבאי מישהו פגע בכבוד האדם שלי. אתה מדבר על הדיסטאנס? על משפטי מפקד כמו ``שאף אחד לא יעיז להסתכל לי בעיניים, אתם עוד לא ראויים לזה!`` ודברים כאלה? בחייך זה הרי קישקוש אחד גדול, וכל מה שצריך כדי להתמודד עם זה, זה לבלוע את החיוך ולת למפקד הרגשה שאתה קונה את השטויות האלה. יוני

למעלה