עצה / הפניה

babe10

New member
עצה / הפניה

אני שוכרת דירה. בעל הבית לא מוכן לעשות שום תיקון בדירה. מלבד תיקונים עד לסכומים של עד 200 ש"ח שגם על זה הוא מעווה פניו. למרות שבחוזה רשום שהוא מחוייב לבצע תיקונים הקשורים בנכס. כל שלושה ימים בממוצע נשרפות לי נורות בבית, וכבר נשרפו לי רמקולים למחשב ושלושה מאווררים. שלושה חשמלאים שהיו פה בעקבות שריפות "קופסאות" בעבר אמרו שחובה להחליף פה את חוטי החשמל בדירה כולה כי אלו חוטי חשמל מבד שמתחממים ועלולים לגרום לקצר כללי ולשריפה בדירה. למרות זאת - חתנו של בעל הבית שהוא חשמלאי חובב אמר שזה בסדר ושאין טעם להוציא הוצאה כזו גבוהה, ושיהיה בסדר "אם אף אחד לא נשרף עד היום אין מה לדאוג"..... (לפני שנכנסתי לדירה ראיתי שיש בעיה בחשמל והוא הבטיח שזה יסודר לפני כניסתי לדירה - מה שלא נתבצע, אבל ההבטחה היתה בעל פה) בנוסף - הביוב של הדירה אינו מכוסה כנדרש מבחוץ, וכל הזמן נסתם מה שגורם להצפות מים אצלי בדירה בממוצע של פעם בשבוע. גם לזה הוא לא מוכן להקדיש כסף, כי "הדיירים הקודמים הסתדרו"... המגורים פה בלתי נסבלים ואף מסוכנים, והשאלה שלי היא איך אפשר לחייב אותו לבצע תיקונים בדירה? בסופו של דבר לא תהיה לי ברירה ואאלץ לעבור דירה, אבל נראה לי שזה רחוק מלהיות הוגן שבשל העובדה שהוא מפר חוזה ומסכן את חיי אני צריכה לשאת בהוצאות של הובלה, הכנת דירה, ותשלום שכר טרחה למתווך שוב, סכומים שיגיעו לאלפי שקלים, בנוסף על הקצאת סכום גבוה יותר לדירה באותו גודל, (פה הסכום ממש נמוך והוא כבר רמז לי שהוא ישמח אם אני אעזוב כי הוא "מפסיד עליי המון כסף" ויש לי חוזה לעוד חצי שנה עם אופציה.) למישהו יש עצה מה עושים ו/או למי פונים בעניין שכזה? אשמח לתשובה מהירה, כי זה ממש בלתי נסבל כבר. תודה

ציפי ג

New member
את יכולה להגיש תביעה

אבל זה יקר פי כמה. את יכולה להוציא את הכסף ולקזז משכר הדירה, אבל זה מותנה בתנאי ההסכם שלך, ורצוי להתיעץ עם עו"ד שיבדוק את החוזה, קודם לקיזוז הכספים.

igalgolan

New member
בעיות בחשמל

את יכולה לבקש בדיקה בחברת החשמל. אם חברת החשמל תקבע שיש ליקויים הם יסגרו את החשמל ובעל הבית יהיה חייב לתקן את הטעון תיקון. יגאל גולן

ואז היא תשאר ללא חשמל ודבר נוסף

פני לשיל, שרות יעוץ לאזרח. הם מפנים אותך לעורך דין לייעוץ חינם. טלפון 1-800-50-60-60 אתר shil.haifa.ac.il בהצלחה.

דבר נוסף, כל מה שאת מדברת

עם בעל הדירה, כתבי לך בקובץ במחשב או במחברת, כתבי כפי שהיה, "הוא אמר" "אני אמרתי", "הוא עשה ככה" וכו´, אל תוסיפי רגשות או דעות, כמו "הוא הרגיז אותי", רק מה שהיה. דבר נוסף, כל פניה שלך לבעל הדירה עשי זאת במכתבים, עדיף רשום, כך שתמיד תהיה לך הוכחה שפנית אליו, ומה שכתבת לו. בהצלחה.

ranel

New member
או להקליט

בנוסף, תודיעי לו שאת הולכת לתקן כל הליקוים ולקזז משכר הדירה. תוסיפי שיש לו הזדמנות לתקן בעצמו כי לא תחפשי בשבילו עבודות זולות. ושהוא ייתבע אותך

למעלה