עצה בהתאמת בגדים

kagome10

New member
עצה בהתאמת בגדים

קראה מקרה משמח. לפני שנה נתקלתי לגמרי במקרה בשאריות של חצאיות, ביניהן מצאתי חצאית שחורה ויפה, נגזרה מתרחבת (אמפייר?), שעלתה 36 שקלים.
החצאית נלבשה, ונלבשה, ושוב נלבשה כל הקיץ הקודם, וגם חלק מהחורף.

לפני כמה ימים קרה מקרה משמח ומצאתי עוד חצאיות בגזרה הזו, בצבעים מהממים. ארבעים שקלים לחצאית! בטח שקניתי.

אחת החצאיות בצבא ירוק כהה, השניה, בצבע בורדו. אלו צבעים שאין לי בארון! יש לי בגדים אדומים-צהובים-כתומים, חומים שחורים ולבנים. יש גם כמה דברים בכחול.

וגיליתי שאני פשוט לא יודעת מה לשלב עם הצבעים האלו, חוץ משחור ולבן.

אשמח לשמוע עצות מחכמות הפורום.

Shir Rose

New member
התאמות צבעים

אני אישית הולכת בדרך כלל על שלוש אופציות:
1. בעיני לגווני שמנת/קרם/לבן/בז/שחור הכל מתאים, וזו אופציה מעולה
2. לקנות בגד עליון שבדוגמא שלו יש אחד מהצבעים בחצאית, ככה שזה יתאים בעדינות
3. ללכת "COLOR BLOCKS" עם צבעים חזקים וחלקים.. תמיד אפשר לאבזר בחגורה יפה או בשרשראות וכו' עם גוונים מתאימים

FashionKitty

New member
מצטרפת לדבריה החכמים של שיר

אחת מהאופציות היא באמת ללבוש הדפסים עם חלקים.... מספיק שיש רמז לצבע החלק בהדפס.

מנגד, אפשר ללבוש קונטרס. לאו דווקא מה שנחשב קולור בלוקינג.

ולמרבה ההפתעה - בורדו הולך מופלא עם חקאי! (איך כותבים את המילה הזו בכלל?
).

FashionKitty

New member

מכירה את זה שאת רושמת ומגלגלת על הלשון את המילה במיליון וריאציות עד שגם הצורה הנכונה נשמעת לך מעוותת?

אז כזה.

kagome10

New member
בנוגע לחאקי

אני בצבא. יעובר עוד הרבה הרבה הרבה זמן עד שאני אלבש משהו חאקי מרצוני החופשי. כל גווני הירוק זית - חאקי - כל דבר צבאי אחר כבר נמאסו עלי לחלוטין.

dify

New member
טעמי

צירופים שאני אוהבת (לגמרי ממשיך את קודמותי)
1. צבעי בסיס- שחור/לבן/בז'/אפור יכולים להצטרף לכל צבע. אני אישית אוהבת ניגודים, צבע כהה עם בסיס בהיר ולהיפך (למשל חצאית ירוק כהה עם חולצה בז'). יש כאלו שאוהבים דווקא להתאים גוונים באותה רמת אינטנסיביות (חולצה תכלת עם מכנס בז').

2. אם החצאיות שלך בצבעים עזים חלקים, אני בעד לשדך, בדיוק כמו שהומלץ מעלי, חולצות עם הדפס, לפעמים נחמד שבהדפס יש רמיזה לצבע החצאית, או שאין שום קשר בין הצבעים, אבל האיבזור (שרשרת, חגורה) מקשרת (נניח חצאית בירוק עז, עם חולצה בגוונים של ורוד/תכלת, עם שרשרת בירוק עז או חגורה לחצאית בגוון של ורוד או תכלת).

לדעתי הכי חשוב שהצירוף יהיה לטעמך. קשה ממש לייעץ כי מה שיהיה יפה בעיני האחת יהיה ממש לא בעיני האחרת. ולפעמים זה עניין ספציפי של פריט ואיבזור והתאמה. אתמול למשל הרנוארית העלתה תמונה של תלבושת שלה בהשראת דוגמנית ששכחתי את שמה. שתיהן לבשו בדיוק את אותם צבעים, שלולא הייתי רואה את התמונה הייתי חושבת שזה צירוף מזעזע, והאמת שזה היה לא לגמרי רע, ולטעמי הצירוף על הרנוארית החמיא לה יותר מאשר אותו צירוף בדיוק על הדוגמנית, כך שהצבעים עצמם זה לא מספיק.

kagome10

New member
כנראה אעצור על לבן קלאסי

כמות החולצות עם הדפס שיש לי די קטנה, ואני לא עונדת תכשיטים ולא משתמשת בחגורות. אפילו נעליים צבעוניות אין לי.

dify

New member
עניין של טעם

אם את אוהבת כך, בכייף :)
אני למשל כמעט ולא מאבזרת, אבל כן אוהבת לשלב חלק עם הדפס (אני לא מתכוונת לציור אחד על גבי בד חלק אלא בד שכולו הדפס כמו למשל הנקודות האהובות על הרנוארית) הדפס יכול להיות מאד צבעוני או מאד רגוע, יכול להיות בגוונים מגוונים או בגוונים מאד קרובים אחד לשני. בכל מקרה, אני חושבת שזה תחליף טוב להתעסקות עם אביזרים למי שלא בעניין ומאד לטעמי :)

אצלי בעולם האסוציאציות בגד לבן נקי (כלומר לבן מבריק, לא בז', לא "טיבעי", אלא לבן מבהיק) מתקשר לחגים ואירועים רישמיים.. לכן סביר שלא תתפסי אותי לובשת שילובים עם לבן נקי, אבל שילובים עם שחור- תמיד :)

את יכולה לעשות ניסוי פשוט, לקחת חצאית אחת שאת חושבת שאין לך למה לשדך אותה, למדוד אותה עם 3-4 חולצות שונות ולהעלות את התמונות לפה ולראות איך האחרות רואות את זה ומה הרעיונות שהן יוכלו להציע לך מתוך הבגדים שכבר קיימים אצלך. לפעמים אפילו הצורה שבה לובשים את החולצה (בתוך או מחוץ לחצאית? מכופתרת עד הסוף או פתוחה כעליונית? וכד') יכולה לעשות את ההבדל.

kagome10

New member
עניין של סדר עדיפויות

בעקרון אני מעדיפה ללבוש בגדים שמדגישים את הטליה גם בלי חגורה.
ואם לא -אז לא.

כי קודם כל נוחות. לא מאמינה שבשיל יופי צריך לסבול - וכשכן, אז אני מעדיפה לוותר על זה.

אני לא מתנגדת עקרונית להדפסים. פשוט יש די קצת חולצות שאני אוהבת, וגם עומדות בדרישות הנוחות שלי, וגם במחיר סביר. אגב, דווקא נקודות אני לא ממש אוהבת.

רגע, את הנחת הרגע שיש לי חולצות עם כפתורים?
יש לי אחת, חומה, מצאתי אותה ברחוב מזמן, ואני מתבאסת מהכפתורים - מתעצלת לפתוח ולסגור אותם כל פעם. אני לא לובשת אותה לעיתים קרובות.

אני דווקא לא יכולה לסבול בקיץ שילובים עם שחור - חם! איך אפשר?
לבן אצלי מתקשר לקיץ.
ועכשיו החלטתי סופית מחר להתלבש ולהצטלם.

אטילה878

New member
אין חכם כבעל נסיון

תנסי כל מני צירופים. אני מבטיחה שכבר תביני מה את אוהבת ומה מתאים לך יותר.
כמובן שאם יש לך ענין, תעלי את התמונות ותוכלי גם מהתגובות להבין מה הולך יותר עם מה.

הדבר החשבו ביותר הוא - איפה בדיוק את קונה דברים ב 4 ש"ח?????

kagome10

New member
ארבעה שקלים? ארבעים!

וזה עוד נחשב הרבה במונחים שלי. אני מפונקת - רגילה לקנות חולצות קצרות בעשרה שקלים, חולצות ארוכות בחמש עשרה-עשרים שקלים, מכנסיים חמים בלא יותר מעשרים שקלים.
וחוץ משלוש החצאיות שציינתי למעלה, כל שאר החצאיות שלי כלל לא קנויות.

את החצאיות שהזכרתי אפשר לקנות בסלקשיין.

אני אעלה צירופים. מתישהו. אם לא יגרשו אותי מהפורום בעוון רזון.

kagome10

New member
כדברייך עשיתי

וגיליתי שלמרבה הפלא דווקא להכניס חולצה לתוך החצאיות האלו זה ממש לא יפה.

והנה באות התמונות:

למעלה