עץ מצל - צימוח מהיר

עץ מצל - צימוח מהיר

שלום למומחים ! אנחנו עומדים לעבור לבית עם גינה שטופת שמש. מאחר ונתגורר בשכירות (שנתיים+אופציה) , היינו רוצים לקבל את עצתכם בנוגע לשתילת עץ שיתן הרבה צל ויצמח במהירות הרבה ביותר. תודה מראש

צפנתי

New member
שימשייה/רשת צל ב200 ש"ח.

עץ צל במחיר הגיוני ללא הובלה ומנוף לשתול אותו (נדרש בעצים בוגרים) לא ייתן צל תוך שנתיים. בעצם יש לי! לנו נהייה צל מעץ אזדרכת שנבט לנו ליד הכניסה. היה בגובה אפס, בן כשנתיים כשנכנסנו ומיד בנזוגי קצץ אותו כי זכר כמה אני טעונה על העץ הזה, אח"כ אמרתי עזוב אותו. ממילא החצר מלאה זרעים ונבטים ועטלפים מאזדרכות הבוגרות שמסביב...נתנו לו לצמוח, היום הוא כבר בגובה וקוטר של חמישה מטרים!!! העץ הזה כ"כ זורע את עצמו, שאין לו ביקוש. היה ברשימות שחורות של אקולוגים. (למשרד החקלאות אין רשימות שחורות) צלצלו להרבה משתלות, אולי תמצאו. שימו לב לחסרונות. מושך עטלפים שמפזרים זרעים בכל פינה. עץ נשיר בחורף (זה דווקא יתרון בעיני) בקיצור, תחשבו על זה.

צפנתי

New member
עוד אופציה חביבה:

לבנות סוכת צל למטפסים. מטפסים עושים צל מהר, צריך לספק להם מבנה מתאים.

צפנתי

New member
מטפס מעולה ומהיר לסוכה-סולנום מטפס.

צמח מדהים בקצב צימוחו.

ruven46

New member
שאלת "רשת"..

הסתובבתי אמש, לחפש רשת המתאימה לכיסוי עץ התאנה, להגנה מפני ציפורים. (reuveb4u...! אין לי מקום לעוד תאנה..!
מאוד התאכזבתי מה"שרות", בכמה מקומות...! הציעו לי רשת צל 4X4 באריזת "מתנה לכלה" עם טבעות וחבל בפנים ב 240 ש"ח (220 לאחר מיקוח)... אך אני לא רוצה רשת צל.., רוצה רשת נגד ציפורים..! מה יש בשוק שיכול להתאים לכך ? ואם אפשר, מידע לגבי נקודות מכירה, באזור.. (זיכרון) תודה !

Lizards Master

New member
תשובת "רשת"..

ככה, קודם כל לתאנה אם אתה כבר משקיע וקונה אז כדאי שתקנה רשת נגד מזיקים ולאו דווקא ציפורים. הסיבה היא שזבוב הים התיכון אוהב מאוד את התאנים... באזור שלך, יש כל מיני מקומות - צ'צ'קס ליד גן שומרון, נוישטטלר (אם אני לא טועה) בחדרה ובטח יש גם עוד כמה. רשת נגד זבוב הים התיכון עולה כ-7 ש"ח למ"ר, רק תקפיד לוודא שהם תופרים את הקצוות של הרשת, כדי למנוע צרות בעתיד.

ruven46

New member
כן, תודה...!

אצטרך להגיע לנוישטטלר...! חשבתי שיש משהו יותר קרוב...! תודה !

למעלה