עץ הזית

1אודליוש

New member
עץ הזית

שלום לכולן אני עוסקת בנושא עץ הזית עד לחנוכה ורציתי לשתף אתכן, אני גננת משלימה וזה מסתדר לי מצוין.. דיברנו על מסיק וכל מה שקשור בעץ הזית במפגש הבאתי זיתים והילדים שברו אותם בעדינות כמובן וכך בתחלנו תהליך כבישה...בפינת הטבע "שתלנו" ענף עץ זית בתוך דלי קטן. חקרנו אותם וגם ענפים ועלים מעץ הזית. הילדים איירו איור מדיע של העץ ויצא מדהים בנוסף יצרו אותו מפלסטלינה וחלק במחשב ב"צייר". בשבוע הקרוב נערוך רוחה חגיגית לכבוד שמן הזית (הילדים קיבלו הודעה הביתה + מצרך 1 )יהיה בה מכול טוב, שמן זית , זעתר , חומוס, סלט, לחם ועוד... הילדים ממש מצפים לזה ואני מקווה שבאמת זה יצליח...(הילדים יכנו את הסלט וגם נערוך כמה ניסויים בשמן) מכיוון שהגזע של עץ הזית מאוד מיוחד גם על כך נלמד והילדים יוכלו ליצור אותו מגליל של נייר טואלט ( שהינו חלול כמו גזע עץ הזית) וחומרים שונים פלטלינה וכו...יש לי סיפור מקסים על כך שמצורף בקובץ.. אם יש לכן תגובות או רעיונות משלימים אשמח , בפרט רעיונות לניסויים מעניינים לניסויים הקשורים בשמן.. ו

אכ123

New member
עץ הזית הגזע...

האם את מתכוונת לעבודה אישית או אחת גדולה? אני חושבת שבשני המקרים עיסת נייר מנייר טאולט מעולה... ואז לצבוע. מאחר והגזע מאוד מחוספס. שווה לנסות

1אודליוש

New member
גזע עץ הזית

האמת היא שחשבתי על עבודה אישית אבל עכשיו כשאת מעלה את הרעיון הזה , זה נשמע טוב, עבודה קבוצתית והעיתון אכן ימחיש את החספוס של הגזע, השאלה אם נצליח להשאיר אותו חלול... שאלה! סליחה על הבורות ,אבל את עיסת הנייר יוצרים ממים עיתוניםו...עוד משהו?

אכ123

New member
עיסת נייר מגלילי נייר טאולט אפשר

בלי עיתונים.... וכמובן דבק.

1אודליוש

New member
עץ זית- ניסויים

אני שואלת בשנית למקרה שלא שמתן לב, האם יש לכן רעיונות לניסויים בשמן...

inmal

New member
ניסויים בשמן

- מראים לילדים את ההפרדה של השמן מהמים. - מטפטפים טיפה של מן טיפה של מים על נייר ומבחינים בהבדל. - לוקחים מבחנה וממלאים אותה במים צבועים, מים עם הרבה תרכיז, ושמן ואז מקבלים שלוש שכבות. - לוקחים קערה עם מים ושופכים לתוכה שלושה גוונים של צבע שמן. לוקחים שמינית בריסטול בעזרת אטב, מעבירים בקערה ורואים מה קורה. הצבע אינו מתערבב.

למעלה