ענת, ערב טוב

taltul2007

New member
ענת, ערב טוב

יהונתן שלי בן 3.5 חודשים, נולד בשבוע 40 בניתוח קיסרי עקב אגן צר, משקל לידה 3.940, ניזון מהנקה מלאה כל 3 שעות. בבדיקה שגרתית בטיפת חלב נאמר לי שהוא נמצא באחוזון 90 לפי המשקל (שוקל כיום 7.300) ובאחוזון 75 לפי הגובה (64.2 ס"מ) היקף ראש 42 ס"מ. הוא חייכני, מגיב לקולות, משמיע קולות, צוחק בקול, מושיט יד לחפץ ממולו ואז שם בפה, מרים ומחזיק את הראש יפה מאוד כבר מגיל חודש וחצי... ומתהפך מהבטן לגב. בעלי גובה 1.95 ואני 1.65... מה זה אומר? האם הוא יהיה שמן? גבוה? האם זה נורמלי לגילו? יש לציין שאני ובעלי רזים וגם היינו ילדים רזים.. אם מסתכלים על זה יוצא שכל חודש יהונתן העלה רק קילו 1.... אשמח להתייחסותך חג כשר ושמח!

הי טלטול

זה ממש לא אומר שהוא יהיה שמן. אני יכולה לומר לך בתור אמא ש\לשלושה ילדים שינקו שגם אצלי היתה עליה של למעלה מקילו בחודש בחודשים הראשונים לחייהם. זה מתאזן בהמשך. מחקרים מראים שדווקא לתינוקות יונקים יש פחות סיכוי להשמנה בעתיד בגלל שכמות תאי השומן שהגוף מייצר היא פחותה בהשוואה לתינוקות אחרים. בתור אמא לילדים גדולים שמקבלים תזונה מאוזנת והורגלו ליים פעילים וסםורטיביים אני יכולה לספר לך שיש עוד תקופה של צבירת שומן בסביבות גיל 8-9 לקראת הזינוק הגדול בגובה. בתקופה הזו הילדים נראים עגלגלים יותר כשמתחיל הזינוק לגובה בגיל ההתבגרות הם הופכים במהירות לשרוך מהלך. למרות הכמויות העצמות שהם אוכלים ( ויעידו על כך הסירים הגדולים שאני מכינה כל יום והטענות המתמידות שלהם ש"אין אוכל בבית" ) הם לא מספיקים להדביק את הקצב והופכים להראות רזים יותר. שוב אני מדגישה שמדובר על ילדים שאוכלים תזונה מאוזנת ופעילים מבחינה גופנית. בקיצור: אל דאגה. תני לו לינוק כמה שהוא רוצה כרגע. סביר להניח שבחודשים הבאים העליה במשקל תהיה בקצב נמוך יותר בתקופה בה הוא יתחליל לזחול ויהיה פעיל יותר העליה במשקל תוריד עוד את הקצב. תמשיכו להנות.

למעלה