ענף אולימפי חדש ב- 2016 ??

ענף אולימפי חדש ב- 2016 ??

אתמול דיפדפתי בין ערוצי הספורט הרבים בלווין ופתאום גיליתי ענף ספורט מגניב בערוץ SHOW SPORTS 4 הענף נקרא SlamBall - רוב המגרש הוא כמו מגרש כדורסל רגיל רק שקו ה- 3 יותר גדול ו"אזור הצבע" כולו מכוסה ב- 4 טרמפולינות את המשחק משחקים 4 שחקנים בכל קבוצה , יש עבירות שמתחילות מהחצי אבל שיטת הניקוד לא ממש הבנתי הקלטתי חלק, אבל גיליתי הבוקר שיש המון מידע באינטרנט אפילו יש לדבר הזה ליגה : http://www.slamball.net/ * מצורף תמונה של מגרש

STEVE NASH

New member
מגניב!

נראה ממש כיף, הלוואי והיינו יכולים להטביע ככה

ramoni

New member
ספורט שפשוף לעיניים

לא יותר מזה. כדורסל הרחוב של הבליים SK1, עדיף על זה, שם לפחות שומרים על כמה חוקים בספורט הזה(אפילו שאני אוהד אהבקות מקצועית בעברי) צריך מינימום יכולות טכניות והמון אקרובטיקה ואטלטיות לפי איך שזה נראה, מתכון טוב לפציעות. אגב יש שם חוקים מוזרים: בדומה לחוק "3 שניות" בכדורסל" לקובץ באיזור הצבע מותר לקבוץ 3 פעמים גם שהכדור לא אצלו

nitsansh

New member
לא כל ענף חדש קופץ ישר לאולימפיאדה...

דבר ראשון, יש קריטריונים מינימליים בשביל להיות מועמד לענף אולימפי... המקור שלי מעודכן ל-1994, אבל מאז אם היה שינוי הוא רק לחומרה... כדי להיות מועמד לכניסה לתוכנית האולימפית, ענף צריך להיות קיים לפחות ב-75 מדינות ב-4 יבשות כשמדובר בענף לגברים, ולפחות ב-40 מדינות ב-3 יבשות לנשים. לגבי ענפי ספורט חורף התנאים הם יותר קלים... המינימום הוא 25 מדינות ב-3 יבשות... ולכן כמעט כל ספורט חורף מקובל כבר נכנס לתוכנית האולימפית... לא ברור מה בדיוק ההגדרה ל"קיום" ענף... אני מניח שיש צורך שיהיה איגוד ארצי המנהל את הענף ויתקיימו תחרויות באופן סדיר... תנאי בסיסי נוסף הוא קיומה של פדרציה בינלאומית מוכרת... ענף שעומד בתנאים הבסיסיים יתקבל קודם כל לרשימת "הענפים המוכרים" של הוועד האולימפי הבינלאומי, ואז יוכל להגיש מועמדות לענף אולימפי... מכיוון שמספר הענפים באולימפיאדה מוגבל ל-28 (שהוא מספר הענפים האולימפיים הקיימים), ויש עוד כ-15 ענפים ברשימת "הענפים המוכרים", יש להניח שהסיכוי של ענף שזה עתה נולד להתקבל בעתיד הנראה לעיין הוא אפסי...

nitsansh

New member
ישנה אפשרות ל"קיצור דרך"

אם "ענף" מצטרף לפדרציה בינלאומית של ענף אולימפי קיים, אז הוא לא נחשב לענף חדש, אלא תת-ענף (DISCIPLINE) של אותו ענף... גם במקרה זה הוא צריך לעמוד בתנאי המינימום שפורטו קודם, אבל לא להתחרות עם ענפים ותיקים יותר על ההכרה כענף אולימפי... בצורה זו התקבלו לאולימפיאדה כדורעף חופים, טרמפולינה, אופני הרים, אופני BMX, סנובורד, סקלטון, ואולי עוד... קיצור דרך עוד יותר גדול הוא קבלה של "ענף" במעמד של "אירוע" בלבד במסגרת ענף קיים... זה מה שנעשה למשל במקרה של שחייה במים פתוחים... תנאי המינימום לקבלה של אירועים הוא קיום ב-50 מדינות ב-3 יבשות לגברים ו-35 מדינות ב-3 יבשות לנשים... ובנוסף לכך הפז"מ של קבלת אירועים הוא 3 שנים בלבד לעומת 7 שנים במקרה של ענפים או תת-ענפים...

BeN ShaDe

New member
והייתי רוצה שיתווסף גם...

- סנוקר. - פורמולה 1. - מירוץ אופנועים. - משחק קלפים כלשהו.

k i d a n

New member
ספורט מוטורי מנוגד לרוח האולימפית אאל"ט...

עפ"י התקנון ולכן הוא לא נכנס למשחקים. לפחות כך שמעתי בעבר...

זה אכן מנוגד בתכלית ולא יכול להכנס

וחוץ מזה,פורמולה 1 זה סבב תחרויות עולמי,אי אפשר להכניס פורמולה1 לאולימפיאדה בדיוק כמו שאי אפשר לשלב את הטור דה פראנס באולימפיאדה. ענף ספורט שנראה הכי קרוב לאולימפיאדה הוא הגולף וענפי אקסטרים כמו סקייטבורד ,גלגליות או קפיצות בי אם אקס.

vagz

New member
משחק קלפים ../images/Emo6.gif אולי טאקי..

וברצינות אני לא חושב שהגיוני להכניס משחקים שמבוססים על מזל לאולימפיאדה וכל מי שיגיד שפוקר ואלה זה לא מזל אז זה מבוסס גם על מזל.. ספורט מוטורי אני לא ממש בטוח למה קוראים לזה ספורט זה תחרות טכנולוגיה של מי מייצר מכונית יותר טובה.. וסנוקר דווקא יכול להיות חביב..

אחרי טיול ארוך של אחרי צבא אני חייב לציין

שגם טאקי זה לא רק מזל
אתם צריכים לראות לאיזה רמות אנשים מגיעים. אני אישית הייתי שמח אם היו מכניסים את משחק הקלפים "יניב" שבו אנחנו לוקחים זהב בודאות, כי רק ישראלים משחקים אותו...

nitsansh

New member
ברור לך שמשחק שקיים רק במדינה אחת לא ייכנס

לאולימפיאדה... לגבי ספורט מוטורי... על פי סעיף 52, תת-סעיף 4.2 של האמנה האולימפית "לא יתקבלו ענפי ספורט, מקצועות או אירועים בהם הביצוע תלוי בעיקרו בהנעה מכנית"

אני יכול להעיד שלפחות

2 אוסטרלים, סקוטית ואמריקאי גם למדו את המשחק, כך שיש כבר לפחות 4 מדינות ואני בטוח שאני לא היחיד ששיחק עם זרים...
כמובן שהכל ברוח הצחוק, קראתי את ההודעות שכתבת על מספר המדינות שענף צריך להיות חלק מהן כדי שיכנס לאולימפיאדה.

למעלה