על ראש דרקון בבית 12

alon1122

New member
על ראש דרקון בבית 12

בית 12 הנחשב בקלאסיקה כבית סגור, בתי חולים, בית משוגעים. היה דיון כאן בפורום לא מזמן על יופיטר בבית 12 כאלמנטים או כשרונות שלא קיבלו לגיטימציה בילדות אך מתגלים בגיל מאוחר יותר ומקבלים הכרה. אנחנו מכירים גם מספר אנשים מפורסמים עם שמש בבית 12. וונוס בבית 12 יכול להיות קשרים אסורים או יחסים מיוחדים, חוצי גבולות יחסים שהם נוגעים באלוהי, גם מבחינת הטוב וגם מבחינת הרע (גן עדן וסיוט בו זמנית). מפה עם בית 12 מפותח יכול להיות אם כן מישהו שחוצה את הגבולות, לטוב ולרע, כנראה את הגבולות של עצמו י-וייצכן גם את גבולות החברה או המוסכם, יכול להיות אדם מפורסם מאד, או לא מפורסם בכלל, מתבודד. קראתי באחד הפורומים שבית 12 הוא או גן עדן או גיהנום - כלומר הקצוות. האם ייתכן שבית 12 אם כן הוא בעצם בית ללא גבולות? בית הקיצוניות? בית הפרסום ללא גבול (מדונה) , בית היחסים ללא גבול (וונוס)? בית הכשרונות וההכרה הגדולים באמת (יופיטר). האם בית 12 הוא מעין פריחה מאוחרת late blooming , המקבל לגיטימציה מאוחרת, שעד אז הוא חבוי, שקט, נחבא אל הכלים, אבל אז, כאשר הוא כבר מקבל אותה (את הלגיטימציה) הוא הופך להיות המוביל, המרשים והמפורסם? מעניין מה דעתכם ונסיונכם? על ראש דרקון אני לא לגמרי סגור . עם ראש דרקון על פי הקלאסיקה ,מקובל להתייחס לנושא הנשמה המגיעה לעולם בגוף של אדם על מנת לחוות את החיים שאותם היא לא יכולה לחוות למעלה, במשכנה האלוהי . כל הקטע של גלגולים ושל קארמה שבה האדם צריך לשלם על חטאים שהנשמה שלו ביצעה בגוף אחר בגלגול אחר - לא יודע, לא מתחבר לזה. אפשר לפתוח כאן דיון אחר לגבי הנושא הזה, אבל זה לא מה שמעניין אותי. לכן אני מתייחס לראש דרקון כאלמנט נוסף שאדם נולד איתו. כמו שירח הוא אלמנט שתמיד ישנו במפה אך משקף את הילדות ומגיע למימוש בגיל הצעיר ביותר, וכמו שהשמש שתמיד נמצאת במפה אך מגיעה למימוש אמיתי יותר בכיוון הבגרות ומסמלת את היעוד הבוגר, וכמו שבתאי שניכר במימושו ובהכרתו של האדם רק אחרי חזרת שבתאי ראשונה, כך גם לראש דרקון יש את הלו"ז שלו להשפיע או להגיע למימוש, למרות שהוא תמיד נמצא במפה. לפי הבנתי, ראש דרקון אינו תכונה שאיתה יכול האדם להשתמש על מנת לקדם את עצמו, כמו כוכבים אחרים, אלא ההבנה שהוא כזה, אם ירצה או לא ירצה. ומדוייק יותר יהיה להגיד שהאדם משתמש באופן אוטומטי ביכולות זנב הדרקון , המתנות והכשרונות אליהם נולד ואותן הוא מביא בקלות לעולם, ומנסה לאזן אותן עם כשרונות ראש הדרקון אותן הוא צריך לעמול ולפתח כל חייו. בהנחה - אולי סמוייה - שאכן על האדם מוטל כזה עול של פיתוח כשרונות ראש הדרקון. וכאן אני מציב שאלת ביניים - כל כוכב הנמצא בבית ומזל מביא איתו כשרון באותה נקודה. המשמעות היא שהוא לא נמצא במקום אחר, והכי רחוק מהנקודה ממול, ש"סובלת" מחוסר. לדוגמא - פלוטו בבית 4 ייתן כשרון וכוח בבית 4 אבל יחסר בבית 10 - מדוע כאן אין הנחת יסוד שעל האדם לנסות לפתח יכולות וכשרונות פלוטו בבית 10 שיאזנו את פלוטו בבית 4, ובנוסף לפצות גם על פלוטו בבית 1 או בית 7 שחסרים אותו ? אם נניח רגע לשאלת הביניים, וניקח את ההנחה שציר הדרקונים משמעו איזון בין כשרונות מולדים ומתפתחים, הרי המשמעות היא שהאדם יעמול כל חייו לנסות להגיע לאיזון עם הכשרונות , אלו שיש לו ואלו שהוא מפתח, כלומר: ראש דרקון בבית ובמזל מסויים מציין שהאדם יעבוד כל חייו על מנת לנסות לממש אותם, בהיותו מודע לכך או לא, תוך כדי שימוש בכשרונות המובנים מאליו שיש לו בזנב דרקון. לדוגמא: ראש דרקון בבית 5 יהיה מושפע כל חייו מדעותיהם של אחרים ומההכרה שלהם בו (בית 11) וישאף להגיע לדיעותיו העצמיות ויצירתו הפרטיץ (בית 5 ), ציינתי דיעות כדי לפשט את העניין, אבל זה יכול כל דבר יצירתי. אם האדם מודע לכך, ייתכן שיתחיל לעבוד על עצמו מגיל צעיר כדי לפתח משהו אישי, ואם לא,ישאר גם בגיל מבוגר תלוי בהכרה של החברה ובמה אומרים אחרים. ועכשיו לנושא: ראש דרקון בבית 12 , אם כך זנב דרקון בבית 6. אדם נולד עם כשרונות לתת שירות ועבודה יומיומית (בית 6) . הוא אמור אם כן ללמוד לפתח בעצמו במשך חייו את נושאי בית 12 , שכמו שראינו למעלה הוא בית הקיצוניות, הפרסום, או הבידוד. מה דעתכם? אשמח לשמוע מכולם. ראיתי שנכנסו לפורום מספר אנשים עם ראש דרקון בבית 12 לאחרונה, בגילאים שונים, שיכולים להעיד על החוויה האישית.

דקל111

New member
אני רוצה להגיב רק שאין לי מושג

ראשית כתבת יפה מאוד... שנית נראה לי שכדאי גם לשמוע איזה מזל הוא נמצא בבית 12 ואולי זה ישפוך מידע נוסף... אולי בית 12 לעומת בית 6 מדבר על הקולקטיב הרחב יותר ושרות במובן הרחב יותר כלומר, לא עוד עבודה יומויומית ומתן שרות ביום יום, אלא לחשוב על החברה בכללותה ולהתפתח בכיוון זה- משום מה עולה לי הדימוי של רובין הוד להמונים- סתם אסוצייאטיבית- לאו דוקא קשור לאסטרולוגיה או שאולי כן... אם ניקח את בית 12 שהוא במקור דגים לעומת בתולה, אז אולי הכיוון כאן דווקא ללכת למקום חסר גבולות ולהקריב מעבר.... לא יודעת

למעלה