על נקיון וניהול זמן

על נקיון וניהול זמן

שלום לכולם,
במהלך השבוע אני מצליחה להשתלט על המטלות של הבית. מבשלת לכמה ימים, מקפיאה חלק, מפשירה, מעבירה סמרטוט.. ניהול זמן נכון מצליח להביא אותי למצב די יעיל. אבל יש דבר אחד שאני לא מגיעה אליו לעולם וזה ניקוי החלונות. איך אתם עושים את זה? האם מזמינים עוזר או עוזרת? משאירים את החלונות ככה? כבר התחלתי לתרץ לעצמי שזה בסדר לא לנקות כי ככה השכנים לא רואים אל תוך הבית אבל זה לא הולך ככה. אז, ברצינות, איך אתם משתלטים על החלונות? (ובמיוחד עכשיו כשיש גשמים ואבק לסירוגין)

MissPegi

New member
חלונות לא צריך לנקות כל שבוע

אנחנו מנקים בדר"כ פעם בחודש וגם אז משתמשים בווינבוט של ecovacs שחוסך לנו לא מעט זמן וכאבי גב.

רומי 9121

New member
נקיון וניהול זמן - תשובה
סידור זה מקל עלי מאד: חילקתי מטלות לכל השבוע כלומר, יום גיהוץ וכביסה
יומיים שמיועדים לבישולים (חלוקת מנות להקפאה), יום בשבוע קבוע לקניות גדולות,
בסוף שבוע ניקוי אבק, מטבח יסודי וכו'
תריסים וחלונות לא צריך כל שבוע, זה מיותר אבל כן לנקות מדי פעם.
חלקי את הימים בצורה שקלה לך , שימי ברקע מוזיקה ושירים שאת אוהבת במיוחד,
(הקלטתי במיוחד שירים שמלוים אותי בעבודות בית וינעימו לי את העבודה)
בצורה כזו אין עומס על יום אחד, החלוקה מתפרסת לכל השבוע אך כל יום רק פריט אחד או שנים בלי להתנפל בסוף שבוע על כל הבית .

ויקי65

New member
משק בית ניהול זמן.

שירה התשובה שלי תהייה ארוכה אך עייני ואחר כך פשוט תתדפיסי.
בכדי "להספיק" לעמוד בקצב המטלות הבית עלייך להיות ראשית מאורגנת בקפידה. אם חשוב לך, ואת רוצה לעמוד במשימה. את צריכה לאמץ זאת כדרך חיים.
למה כוונתי?
לא חושבת שצריך להיות עבד לדבר הזה שנקרא ניהול בית.
טיפ חשוב! בית מסודר נראה נקי. גם אם אינו כזה.
שיטה מובילה היא שיטת המעגל הסגור.
אם התחלתי פעולה אני מסיימת אותה עד הסוף. לדוגמה: אם החלטתי לסדר את ארון הבגדים אני מסיימת בקצב שלך!!! עד הסוף בכל יום מדף אחד. או במסגרת הזמן. (את מסגרת הזמן אפרט בהמשך)
כשאת מכינה ארוחת ערב טיגנת חביתה על הכיריים. הגשת רחצת כלים סידרת את משטחי העבודה יש לנקות גם את הכיריים. זה יהייה ניקוי מהיר במידה והניקוי יעשה בסיום השימוש. (זה חוסך זמן בהמשך כשיש לנו יום ניקוי הבית).
הוצאת משהו במקומו סיימת להשתמש החזירי למקום בפרטים האלו הקפידי זה חוסך המוןןן זמן באירגון שוטף של הבית. אם יש ילדים בבית הקפידי להנחות גם להם דרך זו, ובצורה עיקשת. תתפלאי לראות כי ילדייך יהיו ממושמעים ויקבלו על עצמם את התפקיד מהר יותר ובשמחה. ילדים אוהבים לקבל על עצמם אחריות= מטלות.
שיטת 40 הדקות
היום שלנו בדרך כלל מאוד לחוץ ומלא בעשייה.
את 40 הדקות את יכולה לחלק לפעמיים ביום בבוקר 20 דקות ובערב 20 דקות.
כאן אני מתחייסת לזמן האבוד העוסק בהסחות דעת. כשיושבים מול הטלויזיה בבטלה, או בשיחת טלפון ממושכת...
למה משמשות 40 הדקות
זה פרוייקט על בסיס יומי. בפעם אחת תקדישי 40 דקות לניקוי מכונת הכביסה אם סיימת לפני כן מה טוב
בפעם אחרת לנקות את הויטרינה בסלון (אם יש)
בפעם אחת נקי את מסגרות המיטות או את דלת כניסה
טוב נראה לי הבנת את הרעיון.
את מקדישה 40 דקות לניקוי של אחד הדברים שאינך מגיעה אליהם ביום יום כמו החלונות שציינת בכל פעם 40 דקות על השעון. לא סיימת (במקרה של חלונות גדולים) תמשיכי ביום המחרת שוב לא מעל 40 דקות. אלא עד שתסיימי את החלון שרציתי לנקות.
את יכולה לבחור במסגרת 40 דקות להחליף מצעים בבית.
את המצעים שהורדת הכניסי למכונת הכביסה והפעילי.
אגב בחרי מצעים בגוון המתאים להכניסם יחד למכונת הכביסה. (בהירים או כהים או צבעוניים).
מקווה שעזרתי

למעלה