על מציאות ועוד ....

דמיון

New member
על מציאות ועוד ....

שלום לכל האנשים היקרים! כמה פעמים קורה שאנשים אומרים לכם: "את\ה חיי\ה בסרט?" כמה פעמים שמעתם את המשפט :"צא\י כבר מהבועה בה את\ה חיי\ה?" ובכן ישבתי על המדוכה ותהיתי מהי המציאות והאם יש בכלל מציאות אידאלית שראויה לכל אדם..אז בחרתי להביא סיפור מן החסידות,סיפור שסופר ע"י הרב נחמן מברסלב. מסופר על מלך אחד שהיה שולט על עיר גדולה,באחד מן הימים עלה בדעתו לבדוק מה שלום בני העיר החליט המלך לצאת באחד הלילות בלבוש תחפושת ולעבור מבית לבית על מנת לראות איך האנשים חיים...וכך עשה,הלך לחלון בית אחד ושמע מריבה בין האישה לגבר "החיים קשים לכן גם את צריכה לצאת לעבוד..אין לנו לחם לאכול.." נעצב המלך אל ליבו אך החליט שברצונו להמשיך הלאה..וכך היה. עבר לעוד בית ושוב שמע על צרות האנשים "היום עבדתי והפרנסה לא הייתה כ"כ טובה..אז מה את מציעה שנעשה חמדתי?" ושוב המלך נעצב אל ליבו ..וכך עבר מבית לבית וכל אחד והבעיות שלו... עד שאותו מלך מגיע לחלון אחד ושם הוא רואה בחור שמח ומאושר אשר סועד את ליבו בשמחה,החליט המלך להכנס אל אותו בחור ולשאול אותו לפשר המאורע וכך נכנס המלך והבחור הזמין אותו לסעוד עימו ישב המלך סעד ושתה והיה שמח..ונרדם אצל אותו בחור ,בבוקר קם המלך ושאל מאין השימחה ענה הבחור ואמר שהוא עובד כחיט מרוויח שש זהובים ובכסף קונה את הסעודה וככה בכל ערב הוא סועד ושמח..המלך החליט לנסותו .הוא הוציא גזירה שמעתה אסור לתפור ולתקן נעליים אצל החיט..הבחור ששמע על הגזירה הלך וחיפש עבודה,באותו זמן חיפשו רפתן וכך קיבל הבחור את העבודה והיה שמח..הגיעה שעת החשיכה ושוב המלך יצא לבדוק מה עם הבחור ושוב הוא ראה אותו שמח ומאושר ,ישב המלך וסכד איתו והיו שניהם מאושרים..ושוב קם המלך בבוקר שאל אותו לפשר השימחה ושוב סיפר לו הבחור..המלך החליט להוציא גזירה שאין להעסיק אנשים בתחום הרפתנות ...שוב הבחור חיפש עבודה ושוב חזר הסיפור על עצמו מידי לילה...בוקר אחד מצא הבחור עבודה בתור שומר ראש ומתוקף תפקידו קיבל חרב..ושוב הגיעה שעת לילה המלך שוב הגיע ושוב ראה אותו שמח ומאושר ושוב בבוקר שאל אותו והבחור סיפר לו...המלך פנה אל מעסיקו וביקש ממנו לעכב את המשכורות..כשהגיע השעה לקבל את הכסף פנה הבחור לבעל הבית ודרש את המגיע לו ,סיפר לו בעל הבית את שאירע..מה יעשה הבחור ?כבר ערב..הלך הבחור ושבר את החרב את החלק השבור הוא מישכן תמורת כסף ואת החרב הוא החליף בעץ..וכך שוב הגיע הערב ושוב שימחה וצהלה..המלך גם הגיע שמח ובבוקר שאל את הבחור כיצד?סיפר לו הבחור ..באותו יום גזר המלך בארמונו על אדם אחר גזר דין מוות,המלך חשב שאולי עכשיו יהיה ניתן לשבור את רוחו של הבחור בכך שהוא יגלה כבל עם ועדה את אשר עשה הבחור עלך מנת להשיג כסף(שבירת החרב והחלפתה בעץ)המלך ציווה את הבחור לקחת את חרבו ולערוף את ראשו של האדם שדינו מיתה..הבחור התחנן לפני המלך שהוא מעולם לא שפך דם ,ממש בכה בדמעות..אבל המלך לא הסכים לשמוע..אז פנה הבחור אל כל העם שבאו לראות את גזר הדין ואמר להם:"אם הקב"ה רוצה שהאדם הזה ימות אזי החרב תשסף את גרונו ואם לא החרב תהפך לעץ...." ראה המלך את הדבר ואמר לבחור "לך אכול לחמך ושתה יינך כי המלך רצה את מעשיך..." אנשים יקרים !אם כן מהי המציאות הנכונה?המציאות של המלך?של תושבי העיר?של הבחור? האם ניתן להגיד על הבחור שהוא חיי בסרט? הייתי אומר שזוהי גישה של התנשאות לומר לאדם שהוא חי בסרט רק משום שטוב לו... המציאות לא חייבת להיות מלאה קשיים,מלאה בעיות..יש דרך אחרת ... את המציאות יוצרים אנשים...וככזאת לאדם ניתן האפשרות לשנות את המציאות אנשים יקרים!בואו לא נשלול את המציאות של האחר תוך כדי מחשבה שרק המחשבה והמציאות שלנו היא היא המציאות האמיתית...כל עוד לאדם טוב במציאות בו הוא חיי ,אשריו ואשרי חלקו...המציאות לא חייבת להיות קובץ של בעיות,לעיתים היא יכולה גם להיות טובה ... אז שיהיה לכם המון שימחה ואהבה ,המון אור ובשורות טובות..והעיקר: אין שום יאוש בעולם כלללללל

תחיה

New member
מכירה!

מכירה את הסיפור, מספרים אותו קצת אחרת אבל הרעיון הוא אותו רעיון. אני לא חושבת שזה לחיות בסרט! הרבה פעמים אני שומעת אנשים אומרים :"את חיה בסרט", אז? סרטים זה דווקא טוף (סתם בצחוק). לא אבל באמת ברצינות אני לא מבינה מה הבעיה, הרי כל אחד מאיתנו חי בבועה של עצמו. נכון שזאת אגואיסטיות לשמה, אבל זאת המציאות שעל פני השטח!

בראון

New member
רעיון חשוב

סיפור חביב. (אם כי לא לגמרי מדוייק, אבל ניחא). וגם אני חושב שהחיים בסרט מאפיינים אות כולנו, אין דבר שהוא לא סרט, כל רחד ושסרטו שלו, אבל אם נדע שזה כולה סרט, נדע גם להעריך ולכבד את הסרט שבו חברנו בחר. ואז אולי נקבל אוסקר, מאלוהים.

coolit

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo127.gif../images/Emo13.gif../images/Emo102.gif

גם מכירה, אבל כל כך טוב לשמוע את זה מפיך.. זה מקבל משמעות אחרת
ברית. בהחלט רעיון חשוב- שלא נדבר על המסר..

coolit

New member
גם ניסים הם סרטים..../images/Emo102.gif

בעולם קורים דברים כאלו מופלאים.. מי אמר שסרט הוא משהו מנותק מהמציאות? ברית. שירים בלועזית זה טובבבבבבבבבבבבבבבב!!! יחי מי שהמציא את הוינאמפ! (מבחינתי כבר ל"ג בעמר בקשר (למה יצא לי "בקרש"?..
) לשירים... וויייייי, לא אספתי אפילו זרד ישן ומפוצפץ למדורת ל"ג בעמר של השבט שלנו.. סבבה!) ד"א, כבל עם ועדה=קבל עם ועדה

למעלה