על הקשר בין חג החירות לזוגיות פתוחה

niceguy1234

New member
על הקשר בין חג החירות לזוגיות פתוחה

היי חברים בוקר טוב. חלפה הראשי המחשבה על הקשר החזק שיש בין חג החירות שחל מחר, לבין הזוגיות הפתוחה. הרי אין חירות גדולה מזו הניתנת ע"י הבן זוג להיות עם מי שאת/ אתה רוצה בכל רגע נתון, הלא כך? ומי שלא נמצא בזוגיות פתוחה, אפשר לומר שאין לו חירות מלאה? שאלה לא קלה, הרי הוא יכול לבגוד ולעשות ככל העולה על רוחו ללא ידיעת בת זוגו...... אבל עדיין, בעיניי אין משהו יותר חירותי מזוגיות פתוחה. אז לכל הזוגות הנ"ל,....תהנו לכם.....אולי גם אני אהנה יום אחד מזוגיות פתוחה.... בינתיים אני אלה שצריכים להסתפק בחירות חלקית( ללא ידיעת האישה:) ) אשמח לתגובות

lionelll

New member
מובנים רבים לה, לחירות ../images/Emo13.gif

וכל אחד ואחת עשוי לשאוף לחירות בתחום הרלוונטי לגביו. לעניות דעתי, חירות כלכלית ומינית הן מסוגי החירויות היותר מבוקשות בעולם המערבי. במקומות פחות מערביים, לנושא החירות יש ביטוי קיומי ממש. על כן, אני משתדל לשמוח בחלקי, להביט גם על אלה שהחירות רחוקה מהם שנות אור, ולשאוף ולאחל שחירות תהיה מנת חלקו של כל אחד מאיתנו, איש איש וחירותו
חג שמח

חירות הפרט

מעולם לא הייתי בתוך מערכת יחסים בה לא הייתה לי חירות. בעיניי חירות אינה "מותר לך לבגוד\להיות עם גברים אחרים". זה הרבה מעבר לזה. חירות היא גם מרחב מחייה לכל אחד מאיתנו בתוך התא המשפחתי. חירות היא כיבוד הפרטיות שלי. חירות היא היכולת לצאת לבלות ערב מבלי להצטרך לתת דו"ח איפה הייתי ומה עשיתי. חירות היא הרבה הרבה דברים בעיניי שנכללים בזוגיות הפתוחה, אבל לא רק

מתאמץ (ללא הצלחה) לראות את הקשר ../images/Emo4.gif

חג החרות עליו אתה מדבר, חוגג את יציאת בני ישראל מעבדות לחרות. קצת לא נוח לי עם ההקבלה בין זה לבין זוגיות (כלשהי). אתה (או כל אחד אחר, לצורך הענין), הינך בן חורין לכל דבר וענין, גם בתוך הזוגיות (הסגורה) שלך. תקן אותי אם אני טועה, אבל זוגתך איננה נוגש מצרי, ואיש אינו מכריח אותך להישאר במסגרת אותה בחרת לעצמך. ומה שאתה "עושה", איננו "חרות חלקית", אלא בגידה בבת זוגתך (וזה ענינך הפרטי, לא שופט אותך). אם תרצה, אתה מממש את "חרותך" להחליט לבגוד, מן הכוח אל הפועל. אני אינני יותר חופשי ממך או מכל אדם אחר שחרותו לא נשללה ממנו ע"י אחר. פשוט הקונוטציה הזו, של זוגיות סגורה=עבדות לכאורה, שיש לשאוף לצאת לחופשי ממנה, לא באה לי טוב. אבל אולי זה רק אני
אבא שלי היה אומר, לא טוב לך - תלך. זה ככה פשוט. ואם כבר - החרות הפרטית שלי מתבטאת ביכולת ובאפשרות שלי לבחור כל יום מחדש מה לעשות בשארית חיי. וזה לא משהו יחודי שלי. כל אחד יכול, גם אתה. זוגיות פתוחה זה לא משהו שמגרילים בבינגו (ע"ע "אולי גם אני אהנה יום אחד מזוגיות פתוחה"). אם אתה מרגיש שזה בוער בעצמותיך ובנפשך, ואין מצב בעולם שאישתך תסכים לפתוח את הזוגיות שלכם - אז אתה כבר יודע מה אתה צריך לעשות: או לוותר על הרעיון, או לוותר על הזוגיות הנוכחית. לכל דבר יש מחיר, אתה תחליט מה יקר ומה זול עבורך. (פיתרון הביניים, כביכול, של בגידה, הוא הדבר הכי רחוק מזוגיות פתוחה [בעיני]).

FeelG00D

New member
לבגוד לדעתי זו ההפך מחירות

גם לקחת את החופש מהצד השני לחיות באמת. הצד השני פשוט חי באשליה והוא לא איזה ילד שצריך להתבגר כדי להבין דברים וגם לקחת את החופש שלך לחיות באמת ולהרגיש חופשי אני מאמין שרוב האנשים שבוגדים לא מרגישים חופשים, תמיד משהו אוכל אותם מבפנים ויש לנו בחיים כל כך הרבה חופש שלפעמים אנחנו לא מעריכים זאת מספיק. ואני כן רואה את הקשר בין חופש לבין זוגיות פתוחה לפחות אצלי ברמה האישית.

Adi69691

New member
חירות הוא פנימי....

נראה לי יש פה בעיית הגדרה של חרות. חופש לעשות פיזית פעולה מסויימת וחופש פנימי שאומר (לדעתי) ששני הצדדים בזוגיות לא מקבילות ולא שמות מסגרות פסיכולוגיות אחד לשני כמו למשל , קנאה או הגבלה בבחירה לעבוד או כל לחץ אחר כאשר אתה חיי בזוגיות שבה השיח בין שני הצדדים ושיוון הוא התהליך המעודף לקבלת הלחטות אלו הם יחסים פתוחים וסקס הוא לא רלוונטי בשאלה על חירות במערכות יחסים.

למעלה