על היתרונות בתרגול יוגה לאינטלקטואל

על היתרונות בתרגול יוגה לאינטלקטואל

בהיותי בתיכון נחשפתי לשיטת ההאטה יוגה. מתלמיד בעל מתח אינטלקטואלי מתמיד ושוחק שמותיר את חותמו על הבריאות בצורת הצטננויות חוזרות ונשנות הפכתי לבריא ומלא און וזאת בלי לפגוע באינטלקט ובלי להפוך את עצמי לספורטאי שטוח מוח. היוגה פותחה למען שכבת הבראהמינים בהודו, הברהמינים הם השיכבה, הקסטה, שיעודה הוא הגות, הם ההוגים, לפחות לכך כוונה מטרת החלוקה החברתית הזו. ואותה היוגה מטרתה היתה להקל על המתח הגופני הנוצר עקב עיסוק אינטלקטואלי. בתור מדע עתיק ומדוייק היא הרבה יותר יעילה מהתרופה המודרנית- חדר כושר, שמתאים אולי לאנשי עבודה פשוטים אבל לאינטלקטואל הוא אפילו מזיק עקב כך שהוא לוקח ממנו אנרגיה מנטלית ומפנה אותה לשרירים מיותרים.
 

Permutation

New member
יוגה

המטרה בתרגול יוגה היא להביא את הנפש למצב אפס וע"י כך לבסס איחוד זהות בין העצם הסופי, האטמן, והכלל האינסופי, ברהמין. שיטת החיים היוגית המסורתית חותרת לכוון הסגפנות, ביטול כל התשוקות, הקשרים, הרגשות וההצמדות לאגו. המטרה ביוגה היא במהותה לגרום לנפש לההפך לכמו אפס. למעשה, המטרות העיקריות בתירגול מדיטצידה (המרכיב העיקרי באורך החיים היוגי) היא לבטל כל מחשבות, לבטל את הנפש ולהטמיע את המצב האמיתי של המציאות...האפס.
 

הזוייה

New member
מעניין בהחלט

לא שניסיתי ואשמח ללמוד, (חיזוק האון שציינת מעורר בי רצון עז) השערתי שביוגה קיימת תבונה, אינטליגנציה ומשמעת בכל תנועה, דבר המשתקף גם בחיי היומיום. אבל כמו בכל דבר שילוב של אכילה ותנועות נכונות ע"י לימוד מגיעים ליכולת להיות נוכחים בכל הרבדים בהתרחשותם תמליץ לי על מקום בת"א:)
 
למעלה