על אדם שתקע לי סכין בגב צריך את עזרתכם

movies

New member
על אדם שתקע לי סכין בגב צריך את עזרתכם

שלום לכולם,
לפני כחודשיים יצא לי לדבר ביום הולדת של חבר עם איזה בנאדם שאני מדבר איתו מימי הולדת
לימי הולדת של חבר שלי בכל שנה..השנה מצאתי איתו שפה מאוד משותפת וחצי מזמן היום הולדת
של חבר שלי דיברנו והיה ממש כיף.לקראת שבאתי לצאת מהיום הולדת של החבר הוא שאל אותי עם
בראש שלי לשבת מידי פעם לבירות,ולקפוץ אליו לדירה לראות סרטים אמרתי לו שסבבה...תחילה הוא
היה מתקשר ומזמין אותי לבוא ובאמת היה אחלה.לאחר כמה פעמים הכרתי לו גם את חבר הכי טוב
שלי,מה שמתברר כטעות מאותו רגע התחלתי להרגיש את אותו "חבר חדש" מתרחק ממני ומראה לי
במפורש שהוא לא רוצה אותי,הדוגמא הטובה לכך הייתה שהוא היה מזמין את חבר הכי טוב שלי פתאום
לדירה בלעדי,מפסיק להתקשר אלי לחלוטין ומתקשר רק לחבר הכי טוב שלי...הרגשתי באותו הרגע כאילו
מישהו תקע לי סכין בגב,אני מבין שאנשים יכולים לפעמיים להכיר אנשים אחרים שיותר מלהיבים אותם.
אבל אפילו חבר הכי טוב שלי לא מרגיש בנוח שהוא מתקשר אליו ואפילו לא מזכיר לו מילה אחת
להגיד לו שאני אבוא גם...

אני בטוח שאחת הטעויות שלי הייתה,שלא מכניסים לחברת החברים הקרובים והטובים חבר חדש
שרק הכרתי לפני כמה ימים...פעם אחת שניסיתי לקבוע איתו שאלתי אותו מתי הוא פנוי הוא אמר
לי ביום רביעי ושישי,כאשר דיברנו וקבענו ליום שישי ופתאום התקשר אלי והוא ביטל בטענה שהוא עובד.
אני מרגיש מאוד פגוע מאיך שהוא התנהג,מצד אחד אני הכי רוצה בעולם לקחת את הטלפון עכשיו להתקשר
להגיד לו בדיוק מה אני חושב עליו,אבל מצד שני הקטע היותר הגיוני עולה לי גם ואומר לי "למה לפנות למי
שנתן לך סכין בגב?,"זה פשוט האופי שלו" ,"זה לא משנה עם תדברו והוא יגיד סליחה זה פשוט
האופי שלו"...הסיבה שאני לא מתלהב להתקשר אליו בגלל שהיה לי לפני הרבה שנים גם חבר כזה שכל
הזמן היה תוקע סכינים בגב ומבקש סליחה ואז תמיד חוזר על אותם טעויות,אני מרגיש שבנאדם שמתנהג
בצורה כזאת זה פשוט האופי שלו ואין מה לנסות להכניס את הראש למיטה חולה.
דיברתי על זה עם החבר שהייתי ביום הולדת שלו והוא אמר לי שיש "לחבר החדש שהיה לי",נטייה להתלהב
מהר מאנשים ואז להתאכזב מהר,הוא אמר לי שהוא פועל מתוך דברים קיצונים לדוגמא הוא הציע לחבר הכי
טוב שלי אחרי שהוא הכיר אותו 4 ימים לעבור לגור איתו לת"א בדירה.

האם זה נראה שפוי אחרי שמכירים בנאדם לבקש ממנו לעבור לגור איתכם מבלי להכיר את התכונות
אופי שלא שאתם לא אוהבים?...מה שגרם לי לשרוף אותו סופית זה שהתברר לי מחבר הכי טוב שלי
שאותו בחור "מעשן סמים" אומנם גרס,מריחואנה ודברים קלים כאלה.אבל לי מאוד מפריע להיות
בחברה של אדם כזה ובמיוחד שבמקום להתנהג כמו אדם בוגר בן 27 הוא אומר לחבר הכי טוב שלי
שלקח רק שחטה אחת "אתה מעשן כמו ילדה".עיצבן אותי מאוד שהוא סוג של ניסה ליצור לחץ חברתי
על חבר הכי טוב שלי ומאוד כעסתי על החבר ילדות שלי הסיבה לכך שהוא בחיים לא עישן סיגריות
והוא ממש גורר אותו....בכל אופן איך אתם הייתם מגיבים עם בנאדם כזה???.הייתם מרימים אליו
טלפון ואומרים לו בדיוק מה אתם חושבים עליו?,או שהייתם זורקים אותו לכל הרוחות???.

movies

New member
הלו יש כאן מישהו?.אפשר לקבל התייחסות?.

תגובה כלשהי?.
אני מבין שנתתי תאור די ארוך אבל פשוט אי אפשר היה לקצר בשביל להסביר על הסיטואציה.

גרא.

New member
movies,אפשר להבין איך אתה מרגיש,אם כי הביטוי

שבו השתמשת "תקע לי סכין בגב",הוא קיצוני מדי בכדי לתאר התרחקות שאינך מבין של חבר קרוב ממך.
המשמעות של הביטוי הזה בדרך כלל היא לבטא תחושה של בגידה בעוצמה שאי אפשר להתמודד איתה.
כאן נמר לך על החבר הזה כי יש לו נטייה להתלהב מהר ולהתאכזב מהר,גם קבלת דוגמא להתנהגות דומה
שלו כלפי חבר אחר.אם נחבר לכך את העובדה שזהו אינו חבר ילדות שגדלת איתו אלא אדם מזדמן שהכרת
בנסיבות חברתיות מסויימות,נראה כי אתה הרבה יותר התחברת אליו,מאשר הוא אלחך.וכשהוא החליט שהוא
לא מעוניין יותר בחברות הזו,הסיפור נגמר.עזוב אותו,תן לו ללכת לנפשו,הסתכל קדימה מה שהיה היה,ואיננו.
חפש לך חבר אחר.

movies

New member
קודם כל הוא זה שחיפש אותי בהתחלה יותר...

קודם כל חשוב לציין שעם החבר הכי טוב הייחסים נשמרים מצוינים.ההתרחקות היא לא מחבר קרוב
אלה מהאדם הזה שהכרתי שאמור היה להיות "חבר טוב"...האמת שאני חושב שהוא יותר התחבר אליו
הוא היה מצלצל ממש הרבה ושולח הודעות רצה כל הזמן לבלות איתי אני בקושי הייתי מתקשר אליו,
הוא בקושי נתן לי את האפשרות להתקשר אליו כי הוא צילצל כל הזמן אלי...באיזה שלב שהכרתי לו
פשוט את חבר הכי טוב שלי הוא נעלם והתחיל לבטל פגישות,לשקר.

אגיד לך את האמת לא רק שאני שמח שהוא עזב אמרתי לחבר הכי טוב שלי שאני לא רוצה לראות יותר
את האדם הזה ושבישבילי הוא לא קיים יותר,ואז הוא אמר לי את המשפט שאתה אמרת לי בתחילת ההודעה
"שאני קיצוני קצת".אבל מה הטעם להמשיך לדבר עם מישהו שפגע בך ככה?.רציתי לראות עם גם אתה/אתם
חושב/חושבים שאני לא מגזים קצת בזה שאני לא רוצה לדבר עם בנאדם כזה יותר.היה חשוב לי לשתף את זה
מאוד הציק לי העניין.

movies

New member
תיקון מתחילת ההודעה למשפט

"האמת שאני חושב שהוא יותר התחבר אליו" ליותר התחבר "אלי"

לא ברור לי

מה אתה רוצה ממנו.
לפעמים קורה שלאנשים יש 'קליק' אחד עם השני והחברות ביניהם מסתדרת להם יותר טוב מאשר היא מסתדרת אתך.

אי אפשר לחייב אנשים להתחבר אליך, כמו שאי אפשר לחייב אותך להתחבר עם מי שלא נראה לך - ולא משנה כרגע מאיזו סיבה.

movies

New member
אז הוא לא היה צריך לשגע אותי בטלפון.

עם אין קליק בהתחלה למה הוא לא מפסיק להתקשר ולשלוח הודעות להיפגש?.
זה אופיני לאנשים כמוהו ברגע שהם מוציאים חבר אחד לעזוב לחלוטין את מי שהם שמרו איתם על קשר.
אני מבחינתי גם עם הוא מתקשר ומבקש סליחה על איך שהוא מתנהג לא מחדש את הקשר עם אדם כזה.
אבל זה מראה איזה פרצוף מכוער יש לו עם אני מביא חבר אליו והוא ככה מתנהג.זה ממש מרגיז אותי

אני לא יכולה לענות

לך לגבי התנהגויות של אנשים אחרים.
לא מוצא חן בעיניך ההתנהגות הזו?
1- לא עונים לטלפון
2- עוברים הלאה ומחפשים חברים אחרים

נכון, פרצוף מכוער... מה תעשה לו? סדרת חינוך? ניתוח פלסטי?

במקום להתעצבן, תשמח שגילית את פרצופו האמתי וצא לו מהרדיוס

למעלה