עליית מס הרכישה, ממחר?

h a j b i

New member
אז חוזרים למו"מ

אם למוכר היה מישהו שמוכן לקנות ב - 2 אחוז יותר כנראה שהוא היה מוכר לו.

עזRיאל

New member
לפי הלוגיקה הזאת תמיד יהיה ביקוש לדירות כי כל עליית מחיר

אפשר לפרק לחלקים של 2%

h a j b i

New member
בתיאוריה כן, בפועל לא

הרי כל טענה כמעט לפרק ככה ולסתור אבל במציאות זה לא קורה. תמיד תוכל להגיד ש- X קטן מידי ואז X+1 קטן מידי וכן האלה. עד שתגיע ל - X+Y שהוא מספיק גדול ואם הוא מספיק גדול אז גם X+Y-1 מספיק גדול וככה אפשר לחזור ל - X...
&nbsp
בכל מקרה, לדעתי העלייה קטנה מידי ולא משמעותית מספיק. מי שמשקיע בנדל"ן עשה לרוב את שיעורי הבית שלו ויודע שתוספת של כמה אחוזים עדיין תשאיר את ההשקעה משתלמת בהתחשב באלטרנטיבות.
&nbsp
אפשר להגיד די בוודאות שאם היו קובעים מס רכישה של 50%, אף אחד לא היה קונה דירות להשקעה. במצב היום שהמס הוא 5% יש לא מעט קונים. איפשהוא באמצע יש נקודת שיווי משקל אבל אני חושב שהיא רחוקה מספיק מ - 8% בשביל לעשות הבדל משמעותי.
&nbsp

3718

Member
"הקש ששבר את גב הגמל"

מכירים את הביטוי?

מעמיסים הגמל ומעמיסים ומעמיסים והוא עומד בכבוד ובגאון. עד שמוסיפים קש קטן, והוא קורס.

בכל בועה יש קש כזה, היו עוד מליון לפניו שלא שברו, אך הוא פתאום שבר.

תמיד יש משהו קטן שגורם לקריסה, לא בגלל שהוא באמת עשה זאת, אלא כי היה במקום הנכון בזמן הנכון. אני עוד זוכר המאמר של יעקב שיינין שהיה הקש שהפיל הבורסה בארץ.

יש העלאה במס רכישה, והעלאה בריבית משכנתאות, ומחיר למשתכן, ובניה די נרחבת, ואחד מהקשים הללו באחד הימים ישבור את גב הגמל.

3718

Member
הנה קישור לכתבה בהארץ על הסיפור

http://www.haaretz.co.il/misc/1.944514

אין לי קישור לכתבה עצמה בגלובס שהם מזכירים.

אגב, שיניין הוא לא העניין פה. אם לא הוא אז יהיה אחר. תמיד יש קש ששובר את גב הגמל. הקש פשוט נמצא במקרה במקום הנכון בזמן הנכון, כשהבועה מוכנה להתפוצץ ורק מחכה לסיבה.

והיו פה כאלה בפורום שהאמינו שמס הרכישה יעלה ב - 700% יותר...

אילו היה כחלון מצליח להעלאות את מס הרכישה כפי שרצה, ההדים היו רבים יותר.
האמת? 3% זה מקשה, אבל מי כמונו יודע שזה לא מה שיפריד בין ביצוע או אי ביצוע עסקה.

פרל דוד

New member
המשקיעים אינם אוייבי הציבור כפי שהאוצר מציגם.

לשון ההודעה באתר הכנסת.
ה' תמוז תשע"ה, 22/06/2015 , 13:50 ועדת הכנסת
בקשת יו"ר ועדה להקדמת הדיון בהצעת חוק, בקריאה השניה והשלישית - רביזיה -
הצעת חוק מיסוי מקרקעין (תיקון מס'' 81 והוראת שעה) התשע"ה-2015 (מ/919)
הפרוטוקול טרם פורסם.

אני באופן אישי סבור ש"נערי האוצר" [כפי שמכונים אותם "מומחים" בשם עצמם] מצאו ערוץ נוסף לגביית מס מרוכשי דירות ו...מגרשים, כלומר גם יזם הרוכש מגרש לבניה ישלם מס רכישה גבוה יותר מכניסת החוק לתוקף, והם מצפים שהמחירים לא יעלו ?

אין לי ספק שזו לא התשובה לתחלואי "שוק הנדל"נ" , במקום לטפל באופן ממוסד בקיצור הליכי ההתדיינות בועדה המחוזית/מקומית ולהפשיר קרקעות בהם הממשלה סבורה שיש לבנות [ולא במרכז] הם מחפשים את הסיבות מ"תחת לפנס".

והאמת...מדובר בעוד מס עקיף שיכניס למדינה כסף שחסר כדי לממן את ההבטחות הפוליטיות למפלגות החרדיות.

dina321

New member
משקיעים מתחרים על אותן הדירות עם זוגות הצעירים

ומעלים מחיר. תקנו תעודות סל של נדלן בבורסה ואף אחת לא יבוא בטענות שבא לכם לתמוך בנדלן.

Johnn

New member
מה הקשר בין תעודת סל של נדל״ן לבין השקעה בנדל״ן?

מילא היית אומרת קרן ריט (אבל אז תחשבי מה עושה קרן ריט עם אותו הכסף שמוזרם אליה...)

dina321

New member
קשר שברכישה בפועל מתחרים על אותו המוצר

ואם זה קרן ריט או שם אחר שקשור לנדלן , אולי מניות של חברות בניה. יש מלא מוצרי השקעה.
צעירים לא מצליחים לרכוש וזו עובדה.

Johnn

New member
את מבינה את המשמעות של ת.סל נדל״ן?

במה בדיוק את משקיעה?

dina321

New member
אם הייתי צריכה הייתי לומדת את התחום

בכל מקרה להחזיק 5 דירות כשזוג צעיר לא יכול לרכוש אפילו אחת זה לא אמור להיות ככה.

פרל דוד

New member
מה הקשר בן מי שמחזיק 5 דירות למי שאין לו ?

ליבי איתך

גם לי יש ילדים במצב דומה לשלך, ואסור לקשור את מי שיש לו, לאחרים ש"אין להם", מעבר לטענה הצודקת שמחירי הנדל"נ עלו בגלל
עודף ביקושים של משקיעי נדל"נ - שהאוצר מנסה להוציא מ"המשחק" בימים אלה.

למעלה