עליה במשקל בחודש שביעי

mg12345

New member
עליה במשקל בחודש שביעי

בנות יקרות שלום רב, אני בשבוע 27+3 ועליתי קרוב ל-12 ק"ג במשקל , היום יש לי בדיקת מעקב בטיפת חלב ,היא מזה מלחיצה אותי לטענתה זה המשקל שהייתי צריכה להעלות במהלך כל ההריון שלי, מה לעשות אני אוכלת טוב ולא מחסירה כלום מהפשוש , אין לי ראש לדיאטה ,האם זה באמת קריטי עליה כזו במשקל, האם עלי לחשוש באמת. בתודה מראש על תגובותכם

לחשוש? מה פתאום? ../images/Emo3.gif

אל תשכחי האחיות בטיפת חלב מקובעות על טבלאות. ומה לעשות? כל אחת בנויה אחרת! אני עליתי כבר 20 קילו (שבוע 29) - ולא רק שאני אוכלת הכי רגיל בעולם, אני מקפידה על המון ירקות טריים ומבושלים, פירות, אוכל לא מטוגן, בלי שתיה מתוקה - בקיצור: הכי בריא שיש, ובכל זאת עליתי המון. לא ממש רואים עליי, אבל מה לעשות? אני לא אפצח בדיאטה חס וחלילה כדי להתאים לאיזו טבלה. (אגב, אני לא סוכרתית ולא קרובה). אז תמשיכי לאכול בריא, חס וחלילה - לא דיאטה, תמשיכי מעקב ואל תדאגי!

limor1975

New member
כל עוד ההריון תקין אל תתייחסי../images/Emo70.gif

לא סובלת את האחיות האלו שמעירות. בפעם הקודמת שהייתי בטיפת חלב נשקלתי ועליתי בהפרש של 4 שבועות בדיוק - 2 ק"ג... שכמובן גררו הערות. אני באה לשם בשביל המעקב {הרופא שלי לא עושה אלא מפנה לטיפת חלב} ולא בשביל ההערות...
- לא סתם הם נקראים לפעמים: "טיפשת חלב"... לימור

TikvaBonneh

New member
אם אין לך סכרת הריון

השאלה היחידה לדעתי היא אם אין לך בעיה של סכרת הריון. תתיעצי עם הרופא אולי כדאי לך לעשות בדיקת העמסת סוכר של 100 גרם. אחרת אני לא רואה איזה נזק יכול להגרם.

mg12345

New member
בדיקת העמסת סוכר

עשיתי את הבדיקה לפני שבוע בהמלצת אחות טיפת חלב , את העמסה של 100 והתוצאה יצאה תקינה ואני גם עושה מעקב של לחץ דם בטיפת חלב, אני מקווה שהיא לא תרד עלי כמו בפעם הקודמת היא פשוט הלחיצה אותי, ועשיתי בדיקת העמסת סוכר של 50 בדיוק אחרי החגים וכשעשיתי את המאה הכל יצא תקין תודה רבה על תגובתך.

gal291

New member
עלייה במשקל

אני אומנם בשבוע 39+2 אבל עליתי כבר 20 ק"ג.... והאחות בטיפת חלב אמרה שעליתי ממש הרבה והיא אפילו חשבה שאולי יש לי רעלת היריון, כי יש לי גם בצקות ברגליים ובאצבעות בידיים... כמובן שזה התברר כלא נכון והכל בסדר, חוץ מהכובד כמובן :) חוץ מזה, אני מחכה כבר שיעברו חודשיים מהלידה כדי להירשם לסטודיו C. חשוב באמת להקפיד לאכול נכון, למרות שאני רוב הזמן אכלתי ג'אנק פוד, כי זה מה שהתחשק לי באותו רגע.... אז לא להיבהל יותר מדי...!

miri2

New member
אל תתרגשי

אני בשבוע 26 ועליתי 5 קילו. בהריון הקודם שלי (הילדה שלי בת שנה ושבעה חודשים), עליתי 5 קילו בחודש הראשון..... היום יש רופאים שלא בודקים משקל, כל עוד העובר מתפתח טוב. תהיי רגועה, ותתמודדי עם המשקל אחרי הלידה.

תיקי א

New member
ממש לא קריטי

עליתי כל הריון בין 20 ל- 25 ק"ג. ותמיד סבלתי מבלבולי המוח. יאללה תתעלמי מהאחות.

lulyK

New member
אותו שלב ועליתי כבר 15.

למה היא החליטה שאת אמורה לעלות רק 12 קילו כל הההריון? זו גישה מאד אנכרוניסטית. אם היא מלחיצה אותך, תעברי תחנה או שתפסיקי להשקל.

mg12345

New member
תגובה לlulyk

היום אני צריכה ללכת לטיפת חלב אחר הצהריים ואני נורא מפחדת בפעם הקודמת היא פשוט צעקה עלי אני הלכתי הביתה בוכה , אני רוצה לציין שזה הריוני השלישי, יש לי ילד בן ארבע שיהיה ולפני שנה איבדתי תינוקת בגיל חודשיים וחצי כתוצאה מרשלנות רפואית ובשביל להיתגבר על האובדן החלטתי להיכנס להריון ועוד לא הספקתי לרדת במשקל מהריוני הקודם וכבר נקלטתי ונכון לעכשיו זה הריוני השלישי , אז כל דבר מדאיג אותי ומלחיץ אותי ותאמיני לי שהיא יודעת טוב מאוד מה עברתי ,אבל היא בשלה , שבוע שעבר עשיתי העמסת סוכר של מאה כי היא חששה מרעלת הריון וברוך השם הכל יצא תקין , תודה על תגובתך

lulyK

New member
../images/Emo10.gif. זה שובר את הלב.

כל כך מצטערת על מה שעברת. אין שום סיבה להמשיך את המעקב אצל מישהי שמעלה אצלך דמעות. זה מיותר לגמרי.

mg, אולי תעשי מעקב במקום אחר?

הצטערתי לשמוע על מה שעברת. אני חושבת שהאחות הזו חסרת רגישות ומדברת שטויות. 12 קילו זה יותר מדי? הצחיקה אותי... כל יומיים יש פה נשים שמספרות על 20, 25 קילו עלייה. זה תלוי במבנה הגוף, במששקל העודף שהיה לפני ההריון ובהרבה דברים אחרים. אין לה מה לעשות, רק להתעמר בנשים במצב רגיש? היא יכולה לבדוק מה שצריך- למשל סוכרת- בלי לנג'ס ובטח בלי לצער אותך! אני בכלל לא עושה מעקב בטיפת חלב. הרופא שלי (ממכבי) בודק לחץ דם ומשקל בכל ביקור, ושולח אותי כל חודש וחצי בערך לבדיקות דם ושתן. לדעתו ולדעתי זה מספיק! אולי תבדקי אפשרות לעשות מעקב הריון אצל מישהו אחר? אפשר אצל אחות אחרת באותו מקום.או אצל אחות קופ"ח , או פשוט אצל הרופא כמו אצלי. חשבתי שזה חוסך נסיעות, עכשו אני מבינה שזה חוסך לי גם דמעות. בטח יש פה מישהי מהאזור ומהקופה שלך שתדע להפנות אותך...

1במיה

New member
נורא עצוב|חיבוקאני חושבת שאת לא צרי

צריכהלהמשיך אצל אחות שמתנהגת אליך כך. את צריכה להחליף מטפל. שיהיה רק טוב

הילהל

New member
כמה חוסר רגישות יש לאחות הזו

נוראית. חברה שלי נמצאת בהריון לאחד שאיבדה הריון קודם. להריון הזה היא נכנסה מהר מהר אחרי ההפלה (למרבה השמחה) ויוצא שהגוף שלה כבר הרבה חודשים בהריון. אז היא גם העלתה בכל החודשים הללו יותר מהריון אחד. אז מה??? העיקר שהיא בריאה והעובר בריא, ולדאוג למשקל היא יכולה בהמשך חייה (הארוכים, הבריאים והשמחים). אני, כחברה, מאוד עצובה כשאני שומעת שרע לה עם המשקל, כי זה נראה לי שולי לעומת השמחה שבהצלחת ההריון הזה. אז אולי גם אחיות טיפת חלב יפתחו קצת פרופורציות וסדרי עדיפויות הגיוניים? אם את לא יכולה למצוא דרך אחרת למעקב הריון, שאינה כוללת את האחות עם לב האבן, הייתי הולכת בפעם הבאה עם מישהו פחות רגיש ויותר אסרטיבי (אני בטח הייתי לוקחת את אמא....) ישעמיד את האחות במקומה.

galiaS

New member
בהריון הקודם עד שבוע 27 עליתי 12 קג

ועד סוף ההריון 18-20 קג'. זה יורד מהר, אל תדאגי עכשיו לדיאטות.

TaraSky

New member
גם אותי הלחיץ הרופא ואני בכלל בכלל

לא אכלנית גדולה. אני בתחילת שבוע 27 ועליתי 9 ק"ג...

arc55

New member
|אאותי הרופא בכלל לא שוקל ואין לי

מושג כמה עליתי. השקילות האלה מתבצעות רק בטיפת חלב. את הרופא בכלל לא מעניין אם שמנתי כל זמן שההריון תקין, הפשושית במשקל הנכון... כמובן שצריך לשמור - אני אוכל די בריא, עד כמה שמתאפשר במסגרת שעות העבודה שלי - בצהריים אני כל כך רעבה שסלט לא מזיז לי בכלל - אז אני אוכלת מבחוץ - לא הכי בריא בעולם אבל אין לי כח להיסחב עם קופסאות פלסטיק. בקיצור שמנתי נראה לי שלא מעט - הבייבי בסדר - אני בונה על הנקה- אולי זה יעזור לרזות יותר מהר

האחות שלי דווקא ממש בסדר.

אני בשבוע 22 ועליתי 12 קילו.. הייתי די רזה לפני.פניתי לאחות בטיפת חלב בטענה שאני משמינה יותר מידי ולא ממש זוללת אוכל. היא אמרה לי: קודם כל חשוב לזכור שצריך להנות מההריון!!! אז מה? אני עליתי 20 קילו בכל ההריונות שלי ותמיד חזרתי למשקל שלי לאחר מס' חודשים." ואני יכולה לומר לך על עצמי, שבהריון הראשון שלי עליתי 22 קילו ובתוך כמה חודשים ירדתי 24 קילו והייתי עוד יותר רזה מלפני ההריון. וכל זה בלי שום שדיאטה!! ואף יותר מזה הרגשתי שההריון חיזק את גופי!! - עוד לפני שנכנסתי להריון, בצעירותי, היו לי הרבה פעמים תחושות של עיפלון וחולשות דבר שנעלם לגמרי לאחר שילדתי. בקיצור, תהני מההריון ואל תחשבי על שטויות האלו.. הגוף שלו מורה לנו מה לאכול, כמה ולמה ואיך... (זאת האמונה שלי) בהצלחה

galiaS

New member
../images/Emo41.gifמנצלש"ת- עוד שאלה על משקל

שאלה קצת דבילית, אבל אני מודאגת. מתחילת חודש שביעי (כבר 5 שבועות) אני לא עולה במשקל. אני אוכלת בסדר גמור ולכן אני מתחילה קצת לדאוג. כדאי במצב כזה לבקש לעשות אולטרהסאונד לוודא שהעובר מתפתח כשורה? שבוע הבא יש לי הערכת משקל, נראה לכן בסדר לחכות עד אז?

למעלה