עלות משאבה:

orelk1

New member
הרבה

אם אין לך מימון מקופ"ח בשביל המשאבה אין טעם לרכוש אחת לבד

מי זכאי למשאבה?

המשאבה נכנסה לסל הבריאות ב-2001 עם התניות כפי שמופיע בקובצ המצורף. העלויות הן 10% השתתפות עצמית של הסוכרתי, 90% על חשבון הקופה. גלעד

sweetguy1

New member
גלעד אתה כנראה לא מעודכן

1)אני בכללית והתחברתי למשאבה לפני כ8 חודשים ולא שילמתי אפילו שקל אחד השתתפות. נאמר לי שבקופות אחרות יש השתתפות עצמית. 2)ההתחברות למשאבה תלוייה בעיקר בך וברופא שלך, לי לדוגמא היה A1C 5.2 עם היפויים לעיתים רחוקות (פעם ב-3 שבועות בממוצע), מיותר לציין שלא היה לי קטואצידוזיס ומעולם לא התאשפזתי. הרופא שלי פשוט מההתחלה כשקיבלתי את הסוכרת אמר לי שכדאי לי לעבור למשאבה ובסופו של דבר הגעתי אליו, אמרתי לו שנמאס לי להזריק ואני מעוניין לנסות את המשאבה והוא מיד אישר לי מבלי להציב תנאים או לבלבל לי את המוח.

תכלס ,המשאבה לדעתי זה מאוד לא נוח.

האם נוח לך לישון אם משאבה ? האם נוח להזריק איתה זריקות בודדות ? הסיבה שאני זקוק למשאבה זה בגלל שהמאבה נותנת אפשרות להזריק כמות קטנה של אינסולין . כי במזרק החד פעמי שאני משתמש בו קשה לי לכוון 3.5 יחידות . והקופה לא רוצה להזמין לי מזריקים של 0.3 ML ! אנסה לדבר אם הספק בכל זאת אולי הוא יעשה משהו. אצלי יחידת אינסולין מורידה את הסוכר בכ-40 -45 כלומר טעות של חצי יחידה לאחר שאני מחשב את הסוכר שנכנס לדם דרך התהליכים השונים מורידה את הסוכר ב -25-30 . יכול בקלות להוריד אותי מיעד המטרה 90 להיפו :( ל -70 או 60 . קרה לי מקרה שהסוכר הגיע עד ל 145 כאשר קרה הדבר ההפוך :(

לפחות אני שמח שזה לא ממש יקר

אבל יתכן שזה יותר יקר מטיפול בלנטוס + הומלוג הנוכחי . שאני קונה קופסה פעם ב.. ככה שיוצא לי מאוד זול. אבל העובדה שאני קונה סטיקים באופן פרטי מרגיזה אותי כי שתי קופסאות בחודש עולים הרבה :( לרופאה שלי הדבר הכי חשוב שהמוגלובין A1C 7 ופחות זה מה שחשוב . לחלופין אני טוען (אני מחליף רופא כעת עד שאני אמצא רופא שיעבור איתי על האיזון במהלך היום וגם יתן לי אישור ל 6 קופסאות) שגם האיזון במהלך היום מאוד חשוב והלמידה מהבדיקות שזה בכלל לא משנה מבחינתה.

אני התחברתי ב2001 ושילמתי

שילמתי 10 או 20 אחוז מהמשאבה. זכור לי תשלום של 100$ כל חודש, לא זוכר לאיזו תקופה..

sweetguy1

New member
בכללית המשאבה היא ללא כל השתתפות

ואם אני זוכר נכון אתה בכללית.. לגבי עלות אחזקה אני לא בדיוק זוכר (אישתי לרוב קונה לי). נדמה לי שתוכל למצוא במאמרי הפורום. אל תשכח גם שבכללית יש תקרה של 265 ש"ח לציוד ותרופות של סוכרת כך שלא תשלם יותר מהסכום הזה על כל האינסולין,סטיקים,ציוד וכו... של הסוכרת.

maor1710

New member
אני דוקא חושב שהתקרה בכללית היא 600

וחולי סכרת צריכים לשלם 600 שקלים בחודש. תקן אותי אם אני טועה. ככה אני שמעתי.

מבלי לדייק על השקל כי זה משתנה :

אתה התכוונת לרבעון וSWEETGUY חילק את הסכום ל-3 כלומר פר חודש :)

sweetguy1

New member
יפה מאד ווינר

אכן התכוונתי לחודש. אותי מעניין כמה אני משלם על תרופות לחודש ולא לרבעון\טרימסטר\חצי שנתי\שנתי\יובל.

משאבה = מכשיר

לא מבין במשאבות אבל זה מכשיר שנרכש באופן חד פעמי, הסכום המכסימלי החודשי הוא על תרופות וכל ציוד מתכלה אחר. למשאבה יש ציוד כזה, והוא כנראה מובא בחשבון.

עלויות שימוש במשאבה

הקנייה של המשאבה היא הוצאה חד פעמית, לפי סל הבריאות צריך לשלם 10%. יתכן שאיני מעודכן וזה חינם, אבל קצת קשה לי להאמין... משאבה עולה כ 15,000 ש"ח ככה שצריך להכין 1500 ש"ח השתתפות עצמית. אחרי שמתחברים, צריך לקנות כל חודש 10 סט אינפוזיה. 10 קוויק-סט של מינימד עולים 140 ש"ח בכללית. גם כאן זה צריך לעלות רק 10%, וזה אומר שלקופה זה עולה 1400 ש"ח. נשמע קצת הרבה, אבל אין לנו נתונים בשביל לבדוק. בארה"ב, 10 קוויק-סט עולים 116$, שזה עכשיו בערך 500 ש"ח ועם המע"מ 580 ש"ח. אם נניח שהכללית בתור לקוח גדול מקבלים מחיר של 80$, אז ברור שההנחייה לחייב אותנו על 10% מהעלות של המתכלים לא מתקיימת, ובגדול. הייתי אומר שיש כאן בהחלט סיבה להגיש קבילה לנציבת הקבילות. התיקרה לחולים כרוניים היא 220-240 ש"ח לחודש (תלוי בקופה), כך שאם אין לנו איזו תרופה יקרה נוספת בסל הקניות, אנחנו לא מגיעים לתקרה. כל המחירים נמצאים בטבלה שבמאמרים. גלעד

sweetguy1

New member
אם קשה לך להאמין למה שאמרתי

אתה מוזמן להתקשר למינימד או לכל חברה שמשווקת משאבות שמוכרת משאבות ולשאול אותם בעצמך אם בכללית יש השתתפות כלשהי...

peeps

New member
אכן גם מנסיוני המשאבה עצמה חינם

לא נדרשתי לשלם דבר על המשאבה. בא סוכן, השאיר משאבה, חתמתי לו שקיבלתי וכל ההתעסקות הכספית בינו (אנימס) לבין הקופה. הציוד המתכלה הוא איפה שנכנס ה-10% השתתפות. החלק שאתה צריך לשלם עבור העלות של הפרפריות הוא בסביבות 150 ש"ח (פלוס מינוס) לחודש.

i l a n n a

New member
יאאא זה המון כסף

150 שקל רק עבור הציוד למשאבה???????? לא כולל אינסולין ולא כולל סטיקים לבדיקות???????????????? חתיכת הוצאה כלכלית...

sweetguy1

New member
למרות זאת זה שווה את ההוצאה

זו גם הסיבה שאין כמעט אנשים שחוזרים ממשאבה לזריקות...

למעלה