עלה והצלח !

עלה והצלח !

חוק זכויות יוצרים = יש בכלל בארץ דבר כזה, במיוחד בין בני ה-עשרה ? הם מחפשים רק מה שמהר, וטוב ובחינם, אם זה חוקי או פיראטי, זו בעייתם האחרונה. תציץ אל פורום "תוכנות" - למרות ההודעה המתנוססת למעלה על איסור הכנסת הודעות למטרה לא חוקית, הפורום מוצף בהן, וכנראה ההנלת "תפוז" מתעלמת. מנהל הפורום שם בחור מצויין, אך היות ואינו יושב 24 שעות כדי למחק הודעות, הבלגן והחוצפה חוגגים ביחד...

ידוע שארצנו הקטנטונת היא גן עדן

של הפרת זכויות יוצרים. אם זה תוכנות, אם זה תקליטורי מוזיקה ואם זה מותגי אופנה. החוק קיים, בעלי הזכויות מאורגנים בארגונים, ראה למשל בקישורי הפורום, יש קישור לאתר של BSA. את זעקת יוצרי המוזיקה אנחנו שומעים בפרסומות ברדיו ובטלוויזיה, וגם את ההפחדות של BSA . אין ספק שיש בעיות אכיפה. וזה לא התחום היחיד בארץ שבגלל חוסר משאבים אין אכיפה. לגבי פורום תוכנות אני לא יודע, לגבי הנהלת
אני כן יודע שהיא מתנגדת בכל תוקף לכל הפרת זכויות יוצרים, בין שמדובר על תוכנות ובין שמדובר על יצירות בתחומים אחרים.

10101

New member
שלום ובהצלחה. הרשה לי תיקון אחד

לדבריך הדי מדוייקים, אמרת ואני משכתב (...) אין ספק שיש בעיות אכיפה. אני גורס, שאם רוצים, אז אין בעיות אכיפה. ראה הצלחתם של מיקרוסופט ו BSA בשנה האחרונה בכל הקשור באכיפה. ישנה בעיה של כדאיות כלכלית בכל הקשור לאכיפה, אולם הדבר דומה לגניבת רכב שהמשטרה לא ממש מתאמצת לאתר, למרות שנעשית עבירה על החוק. אם המימון לאכיפה ימשך (ע"י בתי התוכנה ומפיקי המוסיקה הגדולים), זכויות היוצרים ישמרו יותר ויותר ככל שעובר הזמן. בעיה יש לנו בארץ, משאבים כלכליים נמוכים לרשויות האכיפה. ושוב, ישר כח. חיים

10101

New member
מסקנה אחת יש כאן, לצערי נדרש כל מי

שהוא חזק כלכלית, ונפגע כלכלית כתוצאה מעבירה על החוק, לממן את האכיפה על החוק, כפי שאני משלם 5000 ש"ח ויותר בשנה על ביטוחי קטנוע ששווה 10000 ש"ח בלבד. ביטוח בפועל מממן את שמירת זכויותי הכלכליות בנכס, גם במקרה של עבירה על החוק. כמובן שדברי מכוונים לעבירות כלכליות שפוגעות בגורם מסויים ולא בכלל הציבור. חיים

נכון לגבי ארצנו

מרבה רכוש מרבה דאגות, אני לא מתמצא באופנועים, אבל אני מניח שאם אתה רוצה ביטוח מקיף אתה צריך גם אזעקה יקרה ומנעולים, כמו שבמכוניות יש כל מיני דרישות ובביטוח דירות ועסקים יש כל מיני תנאים, גלאים, סורגים, מוקדים וכו´, בנושא של זכויות היוצרים המדינה שלנו כנראה מצפה שבעלי הזכויות יממנו את לכידת העבריינים. אני אומר כנראה כי זה הרושם האישי שלי, אני הרי לא דובר משרד המשפטים ומשרד בטחון הפנים.

למעלה