עירית נתניה מסרבת לרשום ילד לגן תקש

allafish

New member
עירית נתניה מסרבת לרשום ילד לגן תקש

שלום לכולם. מכרה שאין לה אינטרנט ביקשה שאבקש עזרה בשמה. בנה בן ה-3 אובחן בראשית הקיץ כסובל מ"עיקוב התפתחותי ועיכוב שפתי". בעקבות האבחנה ועדת השמה של כפר-סבא בה התגוררה משפחה אז החליטה על גן תקשורתי.לקראת סוף הקיץ אובחן הילד כ- PDD-NOS עם המלצה על גן תקשורתי בתפקוד גבוה. בנתיים עברה המשפחה לנתניה.כשהאם פנתה לעירית נתניה בבקשה לרשום את בנה לשנת לימודים הזאת לגן תקשורתי נאמר לה שהם יכולים לרשום אותו רק לגן שפתי כפי שקבעה ועדת השמה בכפר-סבא! כשניסתה האם להסביר שההפניה ניתנה לפני האבחון הסופי,ושהבעיה הראשונית של הילד היא תקשורתית ולא שפתית ועל כן הוא זקוק לגן תקשורתי,נאמר לה שועדת השמה מתכנסת רק פעם בשנה בקיץ ועל כן עד לקיץ הבא אי אפשר לשנות את החלטה,גם אם היא שגויה!!! בנוסף נאמר לה שכוון שהם גרים פחות מ -3 קילומטר מהגן השפתי הם לא זכאים להסעה! הגן מסתיים ב1:30, שני ההורים עובדים ולסבתא קשה ללכת ברגל 1.5 קמ בין הגן לבית ועוד עם ילד PDD ועוד בגשם!!! למי צריך לפנות? האם יש תקנה שמחייבת את עיריה לכנס ועדת השמה מיוחדת? מה מצב גנים תקשורתיים בנתניה- האם יש אחד או כמה? מה בקשר להסעה-אני חשבתי שכל ילד בחינוך מיוחד זכאי להסעה גם עם הוא גר פחות מ-3 קמ מהגן. כל עצה תתקבל בברכה,במיוחד מתושבי נתניה. אם משהוא מנתנייתים מוכן לעזור למשפחה,תשלחו לי מסר, זה יהי נפלא- הם גם חדשים בעיר,גם עולים מרוסיה כך שאני לא יודעת כמה הם מתמצאים במערכת. חבל מאוד שמשפחה שעוד לא התאוששה מהאבחנה הקשה שנפלה עליהם כבר צריכה להיתקל באטימות ביורוקרטית.

קשר להסעות בעירי עיר קטנה

גם ילדים שגרים 600 מטר מהגן מקבלים הסעה. הגן מעודד את ההרים להשתמש בשירותי ההסעה. פני למתיה בנתניה אביצור 09-‎8324451 09-‎8614272 לילית כתובת המתיה רח' הלפרין ‎4, נתניה ‎42309 [email protected] אריאלה קנוניץ

וואו

בדרך כלל כדאי לפנות לשרות הפסיכולוגי ולאגף של החינוך המיוחד בעיריה. בנתניה הם די קרציתיים.

doroniz

New member
צרי קשר

משרד החינוך (האגף לחינוך מיוחד) ביחד עם מחלתק החינוך של הרשות המקומית (עיריית נתניה) חייבים למצוא לילד פתרון עפ"י קביעת וועדת ההשמה גם אם מדובר באמצע שנת הלימודים. לגבי הסעות: כל ילדי החינוך המיוחד זכאים להסעה ללא תלות למרחק המגורים מביה"ס או הגן. הקירטריון של המרחק מהבית לביה"ס הוא עבור מסגרות של חינוך "רגיל". באתר משרד החינוך ניתן למצוא את חוזרי המנכ"ל. כדאי ומומלץ למשפחה ליצור קשר עם המרכז למשפחה ברמת גן וקבל סיוע והכוונה ברמה האישית. דורון.

anna2002

New member
טלפון של המרכז למשפחה ברמת גן

תודה על תשובה . אם תוכלי לתת לי טלפון של המרכז למשפחה ברמת גן כדאי שיוכל ליצור קשר. תודה אנה

זהבה נ

New member
allafish לבקש ועדת השמה לאפיון חדש

על פי תקנות משרד החינוך בנושא השמת תלמידים לחינוך מיוחד, השיבוץ נערך רק לאחר שתלמיד נמצא זכאי לחינוך מיוחד בוועדת ההשמה והיא אפיינה את סוג הלקות ממנה סובל התלמיד. במקרה שלכם: 1 התשובה שההורים קבלו נכונה כי היא על פי החוק. שיבוץ הוא רק על פי אפיון ולא ניתן לאפיין תלמיד עם בעיית תקשורת ללא מסמכים קבילים על פי החוק. 2 אכן השנה צריך לומר תודה לעירית נתניה על שפינו לו מקום בגן שפתי מיוחד, כי ע"פ מה ששמעתי הגנים התמלאו מזמן ואין תוספת תקנים, כי תלמידי נתניה משובצים כבר וזו נכונות לקבלו שלא בתחילת שנה. 3 מדוע אם ההורים ידעו על השינוי בהאפיון לא פנו מראש בכדי לשמור עבורו מקום מתאים??? 4 אם ידעו על המעבר הקרב לעיר חדשה, מדוע לא ביקשו שם ועדת השמה על מנת לשנות אפיון עם החומרים הרפואיים החדשים שאפיינו אותו כבעל תפקוד גבוה? 5 אני בטוחה שעבורו ללמוד שגן שפתי הוא אולי לא הפתרון הטוב ביותר, אבל לטעמי הוא אפילו יותר טוב מלא ללמוד בכלל או בגן רגיל. לסיכום, לא תמיד מערכת החינוך או הממסד הוא הטועה הגדול ולא כולם קוסמים שם, אני בטוחה שאם היה מקום היו עורכים לו ועדת השמה במהירות האפשרית ובהסכמת ההורים בכדי לשבצו בגן תקשורתי, אך מאחר ואין מקום לא נעשה הדבר. יש מעט מהאחריות גם על הורים. אם היו נשארים בעיר כפר סבא הוא היה לומד בגן שפתי על פי מה שהבנתי, אז על מה המהומה. מי שמכיר את נהלי ועדות ההשמה(כנציגת הורים בוועדות השמה אני מאמינה שאני מכירה אותם טוב)יודע שכל וועדה המתקיימת לאחר התאריך הקובע שהוא 15 ביוני, אין חובה למערכת החינוך ליישם אותה בשיבוץ לשנה הבאה וזה רק על בסיס מקום פנוי, כך שבכל מקרה אם אין מקום פנוי לא יהיה לתלמיד הסעות והוא גם לא ישובץ מחוץ לעיר באין מקום מתאים בעיר, אלא רק בשנה לאחר מכן תחול החובה על הממסד החינוכי. במקרה אני יושבת לעתים גם בישיבות של ועדות השמה בעיר נתניה ואני מכירה טוב את העומדת בראש מדור חינוך מיוחד שעושה את עבודתה כחוק על פי כל הנהלים, אני בטוחה שהיא תמיד מוכנה לסייע להורים להגיע לפתרונות יצירתיים ולפנים משורת הדין. חשוב לקחת בחשבון את הנתון הקשה שכולנו סמוכים לשולחנה של מדינת ישראל ולכנסת ששם נקבעים החוקים ושם חיבים לשנות דברים לעומק. עירית נתניה עושה הרבה לפנים משורת הדין ונותנת השעות לתלמידים של חינוך מיוחד אפילו כאשר היא אינה חייבת מגיל 0 עד 3 שהם לא נכללים בתוך חוק חינוך מיוחד. אשמח להמשיך לכוון ולסייע לכם בכל הנוגע לנושא בפורום שכאן בתפוז ששמו זכויות הורים ותלמידים ומספרו 1076 . להתראות

למעלה