עיצוב עיצוב ועיצוב

עיצוב עיצוב ועיצוב

במונחי חד"כ המושג "עבודה פליאומטרית" הוא פחות נדיר מאשר בסטודיו. בעקבות שיעור שעברנו במעלה החמישה (כבר אמרתי שהכנס היה מצוין????), ניסו להכניס לנו לראש עבודה פליאומטרית מקומה בסטודיו, לצד עבודה סטטית ועבודה דינאמית. עולה לי שאלה שלדעתי התושבה די ברורה- אבל מעניין אותי דעת רוב: האם בשיעורי עיצוב יש מקום ל"קפיצות צפרדע" (או בתיאור יותר מפורט- ירידה ל-3 סוואטים מ ל א י ם - כשהישבן מגיע כמעט עד לרצפה- 3 כאלו קטנים למטה, והופ- קפיצה למעלה, ושוב חזרה), או בכלל לכל מיני סקוואטים כשעל הגוף יש משקל של לפחות עשרה קילו (תדמיינו את הסקוואטים בחדר כושר, זה התיאור הכי נורמלי שעולה לי לראש). נראה לי טראומטי לברכיים ובכלל לא מתאים לסטודיו (הרי האוכלוסיה של שיעורי העיצוב היא לא בדיוק אוכלוסיית חדר הכושר...)

Tami661

New member
עם סקוואטים, מלאים וקטנים, אין בעיה

גם עם תוספת משקל... אין בעיה. אבל לפחות עשרה קילו???
את מתכוונת בכל יד משקולת של 5 ק"ג או באדי באר של 10 קילו??? בחיים לא!!! בכל אופן, בסטודיו שלנו - אין מצב שמישהי תעשה זאת (מדובר על עשרות רבות של נשים ובנות)

יעל81

New member
נשמע לי

קצת דומה ל"בודי פאמפ". אין ספק שזה יותר אפקטיבי לעשות 15 סקוואטים עם 10 ק"ג, מאשר 40 חזרות עם 2 ק"ג (סתם זרקתי מספרים). האוכ' של שיעורי העיצוב לא יודעת את ההבדלים, לא מכירה ולא מבינה. בגלל זה הנשים חושבות ששיעורי העיצוב ישטיחו להן את הבטן וירימו את הישבן... וכן אני חושבת שתפקיד המדריכות להסביר זאת למתאמנות (למרות שזה עלול לדלל נוכחות וזה מנוגד לאינטרס שלהן). אבל אני מתנגדת לסקוואט מלא בגלל הברכיים. מספיק עד שהירך מקבילה לרצפה. נ.ב. - מה זה פליאומטרית?

snufkin

New member
עבודה פליאומטרית

אני האחרונה שתגיד מילה רעה על נסיונות לשלב עקרונות מחד"כ בסטודיו (2 שיעורי החיזוק שהעברתי במעלה החמישה דיברו על כך) אבל אימון פליאומטרי הוא אימון לבנייה של כח מתפרץ בזמן מינימלי (מדובר בגדול על שילוב של תופעה עצבית להשגת כח רב יותר של שריר מתוך מתיחה - בדומה לקפיצה במקום והתכופפות ע"מ לקחת תנופה), זו צורת אימון של אתלטים מקצוענים - האם כח מתפרץ היא מטרת שיעורי החיזוק? אני לא בטוחה בכלל. האם כדאי לבצע אימון כזה בכיתות? הממ.. צירפתי קישור לתוכניות אימונים פליאומטריות - רק תראו כמה זמן מנוחה מציינים שם בין סטים של עבודה פליאומטרית. אבל שוב, כמו בכל דבר - איש הישר בעיניו יעשה...

זו היתה כוונתי

אני לגמרי לא נגד שילובים וחידושים, אבל אני נגד פגיעה בגוף המשתמש. זה לא חדש ששיעורי עיצוב לא מפיקים תועלת מקסימאלית מבחינת השרירים, אבל זה נראה לי מאד לא נח לעשות סקוואט בסטודיו (בלי כל המכשור של חדר הכושר) עם 10 קילו (תנסו להחזיק 5 ברים בכף יד. לא נראה לי כזה נח...). ברור לך שלא דיברתי על השיעור שלך, נכון? (כי אותך הייתי שואלת למה וכמה ואיך, במקרה הזה היה לי מפחיד מדי, ואני לא היחידה). וכן- זה נשמע כמו budy pump כי משם הגיע הרעיון- אבל יש הבדל עצם בין זה לשיעורי עיצוב......

snufkin

New member
לדעתי

חשוב לאמץ חשיבה ביקורתית לגבי כל דבר שמציגים לך - זה ששיעור כלשהו מוצג בכנס או רעיון כלשהו לצורך הענין, עדיין לא מחייב לקבל אותו כתורה מסיני, וחשוב תמיד לדעת מה המטרה של האימון, מי המתאמנים, ולאן אנחנו מנסים להגיע עם הכיתה, ולפי זה לאמץ או לדחות רעיונות.

למעלה