עיצה

עיצה

לפני הכל אשמח רק לתגובות בונות ולא סתמיות שלא יעזרו לא לכם ולא לי כמו את באמת לא קשורה לכאן... תהיו טובים... :)
קצת על עצמי, בת 30+ מעולם לא הייתי ניידת, מנסה להתחיל את החיים בגיל מאוחר. בגלל מאורעות חיי בחרתי להתרחק/ולהמנע מחברה שאני מאוד זקוקה לה ונשארתי לבד, תקופה ארוכה מידיי לסבול את הלבד הזה וחשוב לי למען הנשמה שלי לשבור את הבדידות הזאת שנכפתה עליי ועל הדרך כפיתי אותה על עצמי. אולי אני משלה את עצמי שאני חושבת שכשבעיית ההתניידות תסתדר יהיה לי קל יותר. גם בגלל שלא אהיה תלויה יותר בתחבורה ציבורית שלא קיימת בשבתות שממיתות לי את הנשמה, וגם באמצע שבוע לנסוע בתוך העיר גם אם זה אוטובוס מרגיש לי אחרי שנים סיוט. כשאני באוטובוס אני תמיד חושבת באיזו קלות ומהירות יכולתי להגיע למקום חפצי.
יש בפני הרבה אופציות לבחון, גם שם תהיה לי בעיה לבחור, האפשרויות הכספיות גם הן מגבילות כך שאצטרך להיות יצירתית ולבחור לי את הבחירה הכי טובה עבורי בשביל קודם כל להמצא בחברת אנשים ולהכיר כאלה חדשים. מפחיד :)


תקועה עם בחירה יותר מידיי זמן, קשה לי לבחור, מהחשש לעשות את הבחירה הלא נכונה, במקרה שלי ובמקרה הזה בפרט כל בחירה תקדם אותי.
חסר לי ידע בנושא. והנושא הוא מה כדאי לבחור אופנים חשמליות או אופנוע.
באופנים חשמליות תהיה לי אפשרות לרכוש מנוע וכו' מהאינטרנט ולסדר לי אופנים שוות במיוחד עם מהירות ששווה לזו של קטנוע 50 סמק וכך אוכל לחסוך את הביטוח. ההתניידות שלי בעיקר בתוך העיר וגם זה ממש מעט כי אני שונאת לנסוע באוטובוסים, אני מאמינה שאם אתחיל להתנייד זה יפתח בפניי את הרצון לצאת אפילו מחוץ לתחום העיר שלי שיתכן ויהיה אפשרי גם עם האופנים החשמליות... משני דברים אני חוששת:
1. העיקרי שתוקע בבחירה הזאת :שהן ימשכו גנבים ואני ממש אתבאס אחרי ההשקעה שלי
2. שלא אוכל באמת לנסוע הלוך ושוב לערים סמוכות . קצת מדאיג אותי.
יתרון רציני לפי מה שהבנתי שיש בו כמעט 0 תקלות. ועם אופנים אפשר להיות פחות על הכביש המסוכן, אנערף.

אופנוע, משהו אמר לי שאני לא יכולה לקנות אופנוע 50 סמק, מפחיד אותי מידיי לנסוע באופנוע מהיר יותר, מאמינה שאם אתרגל לא תהיה בעיה להגדיל מהירות אני מעט לא סומכת על עצמי שאשמור על עצמי מספיק עם אופנוע בעל מהירות גבוהה יותר, אם אני מבינה נכון פגיעה קטנה יותר תהיה במהירות נמוכה יותר לא?
היתרונות, אופנועים פחות גונבים, לא אחשוש גם עם 50 סמק לנסוע לערים סמוכות. אפשר למצא דרכים לא מהירות להגיע לערים סמוכות...
חסרון עיקרי : ביטוח
... אופנוע מאיפה מתחילים, למה יש ככ הרבה חברות? איזו חברה טובה? ביטוחים: שמעתי שהיו הוזלות בתקופה האחרונה איך זה הולך? כמה משלמים על 50 סמק וכמה על 125סמק?
מאיפה מתחילים, איפה אפשר לקרא מידע בנושא אופנועים בשביל לדעת מה באמת כדאי לקנות, אני אוהבת לעשות שיעורי בית לפני, ולא לצאת לקנות משהו שאני לא מבינה בו, יש סוג אופנוע ''פשוש'' MIO נראה לי אופנוע נשי :) בקיצור, לא מוצאת ידיים ורגלים, זקוקה לעיצות טובות וחכמות. הלכתי לאיבוד ואין את מי לשאול.

אחרי חודשים, סוף סוף הוצאתי את הכל :) תודה למי ש''הקשיב'' עד כאן.
 

shangu23

New member
למה לא אופניים "רגילים"?


האם המרחקים שאת נדרשת לכסות ביום הם כאלה עצומים שלא ניתן לעבור אותם באופניים?

בעצם השאלה שלי היא למה לפנות מראש לתחבורה ממונעת (אופנוע/קטנוע/אופניים חשמליים), שגם ככה היא לא הפורטה של הפורום הזה, ולא לקחת לעצמך פתרון בריא, ירוק וכיפי מאוד שבטוח יסייע לך להכיר אנשים חדשים לאור כמות האנשים המשתמשים בו? האם לא תשמחי גם לשפר את הכושר וגם לראות קצת את הארץ ולטייל?

קחי את עצתי, עזבי פתרונות ממונעים, קחי אופניים ליד ולא תביטי לאחור...
 

The Pinky P

New member
תשובה חלקית -

בכל הקשור לאופנוע\קטנוע -

דרך המחשבה שלך מעט שגויה,א - אם תרצי להתנייד מחוץ לעיר בכבישים בין עירוניים,50 סמ''ק לא יספיקו,גם לא כפול מזה.
ההגיון שלך אומר שככל שהמנוע יהיה גדול יותר,הכלי יהיה מהיר וכוחני יותר ומעצם העניין יהיה "מפחיד" לרכוב עליו.. העניין הוא שאת לא לוקחת בחשבון את הכוח הזמין של המנוע וגודל הכלי דווקא לשם יציבות\מהירות זמינה לשם ביטחון וכיוצא בזה...

אם תשאלי כל רוכב קטנוע\אופנוע הוא יגיד לך שאין דבר יותר מפחיד מכלי 50 סמ''ק בכביש מהיר.

אני מציע לך לפנות לפורום "קטנועים",שם תוכלי להתחיל ולהבין את העולם הזה,לקבל קצת מידע ופרופורציות - גדלים\סוגים\מחירי\ביטוחים...הכל..יש שם אנשים טובים שתמיד עוזרים.
 

arariear

New member
מסכים לחלוטין, 50 סמ"ק פשוט מפחיד

125 סמ"ק זה המינימום לבין עירוני. בעיר עוד איכשהו אפשר להסתדר עם 50 סמ"ק אבל זה גם די גבולי. כמו שציינו מעלי, מנוע גדול יותר תורם ליציבות הכלי ולכוח זמין ככה שסה"כ הבטיחות עולה. אם את חוששת שלא תנהגי כחוק או בזהירות מספקת עם הכלים הגדולים יותר, את בבעיה אחרת לחלוטין. גם אופניים חשמליים יהיו לסכנת נפשות.

ולעניין עצמו..
אני הייתי ממליץ לך להתחיל מאופניים חשמליים. לא מספק? תמכרי ותעביר לקטנוע. מחיר הטעות יחסית נמוך.
לקטנוע 2 חסרונות משמעותיים:
1. מחירי הביטוח
2. סכנה

את מחירי ביטוח החובה תוכלי לברר במחשון הביטוח של משרד האוצר (חפשי בגוגל מחשבון ביטוח). ביטוח צד ג' עולה בד"כ כ-400 ש"ח ומקיף ממש לא משתלם לעשות. לרוב המוחלט של האופנועים/קטנועים אין ביטוח מקיף. אל תשכחי גם את מחיר קבלת הרישיון המתאים.
לגבי הסכנה - זה כבר שיקול אישי שלך. הניסיון על הכביש הוא קריטי ועם הזמן צוברים אותו ורוכבים יותר חכם..
מקום טוב להחתיל להיכנס לעולם האופניים הוא ב-www.fullgaz.co.il
 
למעלה