עיצה משהו?

עיצה משהו?

לפני הכל אשמח רק לתגובות בונות ולא סתמיות שלא יעזרו לא לכם ולא לי כמו את באמת לא קשורה לכאן... תהיו טובים... :)
קצת על עצמי, בת 30+ מעולם לא הייתי ניידת, מנסה להתחיל את החיים בגיל מאוחר. בגלל מאורעות חיי בחרתי להתרחק/ולהמנע מחברה שאני מאוד זקוקה לה ונשארתי לבד, תקופה ארוכה מידיי לסבול את הלבד הזה וחשוב לי למען הנשמה שלי לשבור את הבדידות הזאת שנכפתה עליי ועל הדרך כפיתי אותה על עצמי. אולי אני משלה את עצמי שאני חושבת שכשבעיית ההתניידות תסתדר יהיה לי קל יותר. גם בגלל שלא אהיה תלויה יותר בתחבורה ציבורית שלא קיימת בשבתות שממיתות לי את הנשמה, וגם באמצע שבוע לנסוע בתוך העיר גם אם זה אוטובוס מרגיש לי אחרי שנים סיוט. כשאני באוטובוס אני תמיד חושבת באיזו קלות ומהירות יכולתי להגיע למקום חפצי.
יש בפני הרבה אופציות לבחון, גם שם תהיה לי בעיה לבחור, האפשרויות הכספיות גם הן מגבילות כך שאצטרך להיות יצירתית ולבחור לי את הבחירה הכי טובה עבורי בשביל קודם כל להמצא בחברת אנשים ולהכיר כאלה חדשים. מפחיד :)


תקועה עם בחירה יותר מידיי זמן, קשה לי לבחור, מהחשש לעשות את הבחירה הלא נכונה, במקרה שלי ובמקרה הזה בפרט כל בחירה תקדם אותי.
חסר לי ידע בנושא. והנושא הוא מה כדאי לבחור אופנים חשמליות או אופנוע.
באופנים חשמליות תהיה לי אפשרות לרכוש מנוע וכו' מהאינטרנט ולסדר לי אופנים שוות במיוחד עם מהירות ששווה לזו של קטנוע 50 סמק וכך אוכל לחסוך את הביטוח. ההתניידות שלי בעיקר בתוך העיר וגם זה ממש מעט כי אני שונאת לנסוע באוטובוסים, אני מאמינה שאם אתחיל להתנייד זה יפתח בפניי את הרצון לצאת אפילו מחוץ לתחום העיר שלי שיתכן ויהיה אפשרי גם עם האופנים החשמליות... משני דברים אני חוששת:
1. העיקרי שתוקע בבחירה הזאת :שהן ימשכו גנבים ואני ממש אתבאס אחרי ההשקעה שלי
2. שלא אוכל באמת לנסוע הלוך ושוב לערים סמוכות . קצת מדאיג אותי.
יתרון רציני לפי מה שהבנתי שיש בו כמעט 0 תקלות. ועם אופנים אפשר להיות פחות על הכביש המסוכן, אנערף.

אופנוע, משהו אמר לי שאני לא יכולה לקנות אופנוע 50 סמק, מפחיד אותי מידיי לנסוע באופנוע מהיר יותר, מאמינה שאם אתרגל לא תהיה בעיה להגדיל מהירות אני מעט לא סומכת על עצמי שאשמור על עצמי מספיק עם אופנוע בעל מהירות גבוהה יותר, אם אני מבינה נכון פגיעה קטנה יותר תהיה במהירות נמוכה יותר לא?
היתרונות, אופנועים פחות גונבים, לא אחשוש גם עם 50 סמק לנסוע לערים סמוכות. אפשר למצא דרכים לא מהירות להגיע לערים סמוכות...
חסרון עיקרי : ביטוח
... אופנוע מאיפה מתחילים, למה יש ככ הרבה חברות? איזו חברה טובה? ביטוחים: שמעתי שהיו הוזלות בתקופה האחרונה איך זה הולך? כמה משלמים על 50 סמק וכמה על 125סמק?
מאיפה מתחילים, איפה אפשר לקרא מידע בנושא אופנועים בשביל לדעת מה באמת כדאי לקנות, אני אוהבת לעשות שיעורי בית לפני, ולא לצאת לקנות משהו שאני לא מבינה בו, יש סוג אופנוע ''פשוש'' MIO נראה לי אופנוע נשי :) בקיצור, לא מוצאת ידיים ורגלים, זקוקה לעיצות טובות וחכמות. הלכתי לאיבוד ואין את מי לשאול.

אחרי חודשים, סוף סוף הוצאתי את הכל :) תודה למי ש''הקשיב'' עד כאן.
 
טווח הנסיעה של אופניים חשמליות מתאים לך?

אם כן, זה חוסך לך הרבה כאב ראש של רישיון (יש לך?), ביטוח, טסט, טיפולים וסכום רכישה גבוה יותר

אין יותר קטנועים 50 סמ"ק. הקטגוריה נעלמה עם שינוי מדרגות הרישוי. ניתן להשיג משומשים אבל רובם לא במצב סביר מכאנית.

יש מגוון גדול של קטנועי 125 וגם 100 סמק של מיו.. לא יודע אם התקציב מאפשר לך חדש (נדמה לי שהמחיר מתחיל ב 12,000) אבל קחי בחשבון כ 3500-4000 שקל לביטוח. לגבי ציוד רכיבה - החל מ 500 שקל לקסדה נורמלית ואני ממליץ לך גם להצטייד בכפפות ומעיל רכיבה אבל זה תלוי בך

לגבי פרטים נוספים על קטנועים, כדאי שתבקרי גם בפורום קטנועים
 

m e i t u l

New member
שלום

קודם כל שיהיה לך בהצלחה במה שתחליטי לעשות...

לגבי מה כדאי אופניים או קטנוע 50 סמ"ק? זה שיקול שאת צריכה לעשות... אבל על פניו, ממה שאת מתארת, לא עושה רושם שאופניים יפתרו את בעיית ההתניידות שלך. בטח לא אם רצון שלך להיות ניידת נובע גם מהרצון להיות יותר "זמינה" לאי אילו פעילויות חברתיות. אופניים יתנו לך מענה לצורך להתנייד מהבית לעבודה וישאירו אותך באותו המצב שאת בו כרגע. בכל מקרה בקטגוריה של "רכב עם פונקציונליות חברתית" כנראה שמכונית תיהיה הכי אפקטיבית (אפשר להסיע אחרים, יותר נוח בישביל טיולים ארוכים וכו'...).

אם בכל זאת תחליטי ללכת על קטנוע, אני לא חושב שיהיה לך יותר "שפוי"\קל להסתדר עם קטנוע בנפח 50 סמ"ק מאשר עם קטנוע בנפח 125 סמ"ק. אני בטוח שעל שניהם תצליחי להשתלט דיי מהר ושעניין זה לא יהווה בעיה (סה"כ רכיבה במהירות גבוהה יותר היא קלה יותר מבחינת תפעול האופנוע, מה שיכול להיות יותר מסובך זה קריאת הכביש והצורך להגיב מהר יותר למתרחש וגם כאן, במהירויות של 125 סמ"ק, כנראה שלא יהיה הבדל גדול). אגב, גם עם 125 סמ"ק לא מומלץ לעלות על כבישים מהירים (כביש מהיר מבחינתי = כביש שהמהירות הממוצעת בו היא 100+ קמ"ש והתנועה בו ערה).

אני מצרף כאן לינק לכתבה מאתר "פול-גז" שבה נערך מבחן השוואתי לקטנועי 125 סמ"ק לא מזמן.

בגדול, הצעותיי הן:
אם מתאפשר לך מבחינה כלכלית, הייתי ממליץ על אופניים ורכב - אופניים להתניידות לעבודה, כי רכב באזור המרכז (בהנחה שאת מהמרכז) זה לא משהו בכלל. ורכב בישביל כל השאר, כאשר אחד היתרונות המשמעותיים הם שתעלי על הכביש תחילה עם רכב (בו הסיכון נמוך יותר, ורצוי שיהיו כמה חודשים של חסד כשעולים על הכביש) ולא עם קטנוע.

אם לא מתאפשר לך מבחינה כלכלית, הייתי ממליץ על קטנוע 125 סמ"ק שכנראה יתן לך את המענה הטוב ביותר לכל הצרכים יחד.
 

אם פי 3

New member
רכבת פעם על אופניים? הורכבת על אופנוע?

אם את יודעת לרכוב על אופניים, זו התחלה טובה.

הייתי מתחילה בלעשות רשיון. בעקרון עדיף לעשות A1, שזה רשיון שמאפשר לך לרכב על דו"ג עד 500 סמ"ק (שינו את ההגדרות, ועכשיו הרישוי הוא לפי הספק, אבל למעט חריגים, זה יוצא די דומה), גם אם אין לך כרגע תכניות לרכוש כזה, אבל במקרה שלך, של חוסר נסיון תחבורתי והרבה חששות - יתכן שבכל זאת עדיף A2, שמוגבל עד 125 סמ"ק (כנ"ל) ולומדים לרוב על קטנוע אוטומטי.
זה יאפשר לך גם לקבל קצת תחושה של הכלי, של האפשרויות ושלך בקשר אליו (למרות שמשיעורי נהיגה/רכיבה לא לומדים לנהוג/לרכב. זה רק הבסיס).

אחרי כמה שיעורים (יותר משניים-שלושה) תוכלי לשקול שוב את האפשרויות שעומדות בפנייך בצורה יותר ריאלית: האם בכלל מתאים לך קטנוע? אולי תראי שלגמרי לא, אולי תגלי שזה בדיוק בשבילך, ואת אפילו יכולה לגדול בנפחים. ואולי איפשהשהו באמצע.

לגבי "אופנוע נשי" - יש לי קושי עם ההגדרה הזו. המיו ומקביליו הם פשוט קטנועים חלשים יחסית, ומעוצבים (יפה או לא זה עניין של טעם), ומגיעים גם בצבעים "נשיים" [פעם היה אפשר גם להשיג קטנועים אחרים בצבעים שהם לא רק שחור-כסוף-לבן. חבל שכבר לא]. כאשה, אני ממש לא רואה סיבה להגביל את עצמי אליו. ההבדל שאני רואה, בהכללה גסה, בין אשה וגבר, בהקשר של רכיבה, הוא גודל פיזי, אבל גם עבור רוכבות קטנות מידות יש מבחר מספק של קטנועים ואופנועים, בנפחים שונים.
 
למעלה