עיצה משהו?

עיצה משהו?

לפני הכל אשמח רק לתגובות בונות ולא סתמיות שלא יעזרו לא לכם ולא לי כמו את באמת לא קשורה לכאן... תהיו טובים... :)
קצת על עצמי, בת 30+ מעולם לא הייתי ניידת, מנסה להתחיל את החיים בגיל מאוחר. בגלל מאורעות חיי בחרתי להתרחק/ולהמנע מחברה שאני מאוד זקוקה לה ונשארתי לבד, תקופה ארוכה מידיי לסבול את הלבד הזה וחשוב לי למען הנשמה שלי לשבור את הבדידות הזאת שנכפתה עליי ועל הדרך כפיתי אותה על עצמי. אולי אני משלה את עצמי שאני חושבת שכשבעיית ההתניידות תסתדר יהיה לי קל יותר. גם בגלל שלא אהיה תלויה יותר בתחבורה ציבורית שלא קיימת בשבתות שממיתות לי את הנשמה, וגם באמצע שבוע לנסוע בתוך העיר גם אם זה אוטובוס מרגיש לי אחרי שנים סיוט. כשאני באוטובוס אני תמיד חושבת באיזו קלות ומהירות יכולתי להגיע למקום חפצי.
יש בפני הרבה אופציות לבחון, גם שם תהיה לי בעיה לבחור, האפשרויות הכספיות גם הן מגבילות כך שאצטרך להיות יצירתית ולבחור לי את הבחירה הכי טובה עבורי בשביל קודם כל להמצא בחברת אנשים ולהכיר כאלה חדשים. מפחיד :)


תקועה עם בחירה יותר מידיי זמן, קשה לי לבחור, מהחשש לעשות את הבחירה הלא נכונה, במקרה שלי ובמקרה הזה בפרט כל בחירה תקדם אותי.
חסר לי ידע בנושא. והנושא הוא מה כדאי לבחור אופנים חשמליות או אופנוע.
באופנים חשמליות תהיה לי אפשרות לרכוש מנוע וכו' מהאינטרנט ולסדר לי אופנים שוות במיוחד עם מהירות ששווה לזו של קטנוע 50 סמק וכך אוכל לחסוך את הביטוח. ההתניידות שלי בעיקר בתוך העיר וגם זה ממש מעט כי אני שונאת לנסוע באוטובוסים, אני מאמינה שאם אתחיל להתנייד זה יפתח בפניי את הרצון לצאת אפילו מחוץ לתחום העיר שלי שיתכן ויהיה אפשרי גם עם האופנים החשמליות... משני דברים אני חוששת:
1. העיקרי שתוקע בבחירה הזאת :שהן ימשכו גנבים ואני ממש אתבאס אחרי ההשקעה שלי
2. שלא אוכל באמת לנסוע הלוך ושוב לערים סמוכות . קצת מדאיג אותי.
יתרון רציני לפי מה שהבנתי שיש בו כמעט 0 תקלות. ועם אופנים אפשר להיות פחות על הכביש המסוכן, אנערף.

אופנוע, משהו אמר לי שאני לא יכולה לקנות אופנוע 50 סמק, מפחיד אותי מידיי לנסוע באופנוע מהיר יותר, מאמינה שאם אתרגל לא תהיה בעיה להגדיל מהירות אני מעט לא סומכת על עצמי שאשמור על עצמי מספיק עם אופנוע בעל מהירות גבוהה יותר, אם אני מבינה נכון פגיעה קטנה יותר תהיה במהירות נמוכה יותר לא?
היתרונות, אופנועים פחות גונבים, לא אחשוש גם עם 50 סמק לנסוע לערים סמוכות. אפשר למצא דרכים לא מהירות להגיע לערים סמוכות...
חסרון עיקרי : ביטוח
... אופנוע מאיפה מתחילים, למה יש ככ הרבה חברות? איזו חברה טובה? ביטוחים: שמעתי שהיו הוזלות בתקופה האחרונה איך זה הולך? כמה משלמים על 50 סמק וכמה על 125סמק?
מאיפה מתחילים, איפה אפשר לקרא מידע בנושא אופנועים בשביל לדעת מה באמת כדאי לקנות, אני אוהבת לעשות שיעורי בית לפני, ולא לצאת לקנות משהו שאני לא מבינה בו, יש סוג אופנוע ''פשוש'' MIO נראה לי אופנוע נשי :) בקיצור, לא מוצאת ידיים ורגלים, זקוקה לעיצות טובות וחכמות. הלכתי לאיבוד ואין את מי לשאול.

אחרי חודשים, סוף סוף הוצאתי את הכל :) תודה למי ש''הקשיב'' עד כאן.
 
כמה תשובות :

1. באופניים באמת תחסכי ביטוח ,תוכלי להתנייד בעיר , בדגש על העיר ,יש לך שבילי אופניים ממרכז ת"א ,רוטשילד לילינבלום ועד לפי גלילות ! אממה ,החסרון בהתניידות מחוץ לעיר ,תרצי רמה"ש ,חולון ,בת ים ,ראשל"צ....לא עובד.

2.ממליץ לך על מינימום 125 סמ"ק (50 סמ"ק קטן וחלש וממש לא מומלץ מחוץ לעיר) ,הביטוח יחסית סביר (כ 3500 ש"ח - תלוי בעבר ובשנות נסיון ברכיבה,50 סמ"ק יעלה בביטוח כ2200-2400 ש"ח) - אז את נגישה גם לפרברים ,אפילו רחובות בדרום ,פ"ת במזרח ,הרצליה בצפון.

3.כל קטנוע 125 יעשה לך עבודה טובה ,סאן יאנג דיוק או ג'וי מקס ,קימקו מובי ,דינק 125 - נעים סביב 5000-10000 ש"ח.
אם את רוצה סוג של מרצדס ויש לך כסף למרצדס - אז הונדה דילן /S-WING או ימאהה X-MAX 125 במחירים של 12000 ש"ח ומעלה .

שיהיה בהצלחה ,בכל מקרה השאירי לך תקציב למיגון :

1000 ש"ח לקסדה טובה.

כ800 -1000 ש"ח למעיל.

כ300 ש"ח לכפפות.

עוד כ400 ש"ח למנעול סביר.

את יכולה למצוא כלים משומשים עם אחריות במצב טוב בכל אחד ממרכזי הטרייד אין של היבואנים :

הונדה - דרך השלום 9.

מטרו (סאן יאנג ,ימאהה) - תושיה 21 ת"א .

עופר אבניר - (קימקו) הסדנא 6.


בהצלחה.
 
וואו, תודה רבה ממש עזרת לי!!

 

dougie

New member
כל הכבוד על התשובה

כבר פחדתי שיאכלו אותה כאן בלי מלח כמנהגו של הפורום הזה מפעם לפעם
ניכר, שבמקרה הנ"ל, המכה היתה יכולה להיות ניצחת
 
נראה לך שהייתי נותן שיאכלו אותה פה ? במיוחד

אחרי שהיא הסבירה בצורה הכי ברורה באיזה מקום היא נמצאת.

אם היא בדרך למקום טוב ,למה שלא תיקח את הכלי הכי נכון לשם ?
 
למעלה