עיניין חשוב מאוד!

Blue Eyessss

New member
עיניין חשוב מאוד!../images/Emo47.gif

זה מכתב שקיבלתי היום בבוקר...מצער מאוד לקרוא=\ מה דעתכם? החווה שלנו אישית לקחה חלק פעיל בקליניקה והיא אפילו הייתה אצלינו יומיים לכבוד רוכבי הדרסז' בישראל. רגע לפני שמתחילים להתארגן לעונה הבאה וועדת דרסז' רוצה לסכם כמה אירועים שהתרחשו במהלך תחרויות סיכום העונה. מכתב זה נכתב מיד לאחר האליפות אך לצערנו התעכבה שליחתו עד עכשיו. שוב עברה אליפות הארץ שלאחריה התקיימו ארבעה ימים של קליניקות שיפוט ושעורי רכיבה. יהיה זה אולי הזמן המתאים להסתכל אחורה על ארבעה ימים אלו, ואנו, חברות ועדת דרסז' מנסות להבין את מיעוט המשתתפים בקליניקות אלו. הנחנו, כנראה בטעות, שמאמנים יהיו מעוניינים להציע לתלמידיהם את הטוב ביותר, ז"א דר' ברנבש מנדי, שופט בינלאומי ידוע ומכובד, בעל ידע וניסיון רב. דר' מנדי שפט באינספור אליפויות באירופה, וביותר מ- 50 תחרויות בינלאומיות במסגרת גביע העולם בדרסז'. הוא שפט בגמר הגביע העולמי בצפון אמריקה ובתחרויות FEI צ'לנג' שונות ברחבי העולם. הוא נוסע בכל העולם, שופט רוכבים מהטובים בעולם ונותן קליניקות שיפוט רבות. לא מזמן הוא חזר מסומר, המרכז הצרפתי לרכיבה, ולדעת משתתפי הקליניקה העביר קליניקת שיפוט מצוינת. אנחנו בישראל ברי מזל, לא רק שדר' מנדי מוכן לעשות למען קידום הדרסז' בארצנו , אלא שהוא עושה זאת תוך הפגנת אהדה רבה ויחסי חברות חמים, ולכן לדעת הועדה לדר' מנדי מגיע את הכבוד המכסימלי האפשרי. דר' מנדי הגיע לישראל תוך נכונות להדריך כל רוכב, ללא קשר לרמת הרכיבה שלו, ואי ההשתתפות בשיעוריו מצהירה כי לדעת חלקנו אין הוא טוב מספיק. מלבד העובדה שהתנהגות שכזו מעליבה אותו באופן אישי, הרי זו הפגנת בורות ושחצנות מצד חלק מהמאמנים והרוכבים. היו כמובן אלו אשר לקחו חלק פעיל בשעורים ובקליניקות השיפוט, דבר המעיד על יחסם הרציני לספורט. הם מעוניינים להתקדם ומבינים כי מיד לאחר האליפות זו ההזדמנות המושלמת לשפר את דרך האימון, כהכנה לעונה הבאה. בכל מקרה, מכסת השעורים לא התמלאה, וועדת הדרסז' לא הצליחה לכסות את עלויות (ההדרכה בלבד). על הרוכבים להבין, כי במצב כזה, לא נוכל להמשיך ולספק קליניקות והדרכות ברמה כה גבוהה. ישנם כאלה אשר דוחפים את הענף לפעילות, כאשר מרבית העבודה היא ללא רווח כספי, בתחרויות ובמהלך העונה. רוכבים רבים עובדים קשה מאד כדי להיכנס לרשימת המשתתפים באליפות. במהלך האליפות נשמעו קולות צורמים בשטח התחרות אשר השמיצו את השופט בפומבי, והורידו את המורל במקום. התנהגות שכזו אינה מתאימה למקום ונוגדת את כללי האתיקה. הקליניקות לאחר האליפות הן הזדמנות מושלמת לשאול, להעלות בעיות, ולנסות להבין את הדקויות בשיפוט. אין המשתתף חייב לקבל את כל הנאמר ככתבו, אך במהלך הקליניקה הוא יכול להעלות את השגותיו בצורה הולמת. אפילו ברמות הגבוהות ביותר של שיפוט ישנם חילוקי דעות, בעיקר כאשר ישנם חמישה שופטים לאותו המבחן, אבל הדבר נעשה תמיד תוך אווירת הידברות וניסיון להבין. גם אנחנו, בישראל, צריכים לאמץ גישה בוגרת זו, ולנסות להימנע ממקרים דומים בעתיד. ועדת הדרסז' הואשמה בעבר כי " היא מעקבת את התפתחות הספורט" אבל חוסר העניין וחוסר ההשתתפות באירועים שלאחר האליפות תורמים גם הם לאותה הגישה. חוסר ההשתתפות ימנע מאיתנו בעתיד הזמנת אנשים ברמה בינלאומית לעזרתנו. בברכת המשך פעילות מוצלח, חברות ועדת דרסז' 2005.

arieledaho

New member
דעתי בעניין המכתב....

אני חושבת שזה ממש חבל שלחלק מהרוכבים לא אכפת מזה שמשקיעים ומנסים הכל כדי שיותר נתנסה ונלמד ונהנה!!! אני אישית רוצה לבוא לכל הקליניקות (כולל קליניקת שיפוט) כדי ללמוד ולהנות ולהתנסות. אני שנה שעברה כן עשיתי את הקליניקה אחרי ה-FEI ונורא נהנתי... יבל שחלק מהרוכבים חושבים אחרת ולא משקיעים והם גם לא חושבים שזה יכול לפגוע בנו הרוכבים או השופטים!!! אני חושבת שכל רוכב בענף הדרסז' צריך לקבל את המכתב הזה ולחשוב טוב טוב מה הוא עושה במשך העונה!!! מקווה שעזרתי..

Saint Marko

New member
טוב, אבל..

הם בעצמם אמרו בהזמנה לקליניקה היא דיי מיועדת למתחרים בענף הדרסז' ככה שמראש אנשים שרוכבים ברמה א' או ברמה יותר גבוהה מלא מתחרים ואולי מתכוונים להתחרות עונה הבאה או שכל דבר אחר כבר נשללת מהם ההזמנות.. אז הם מראש לא פונים.

Blue Eyessss

New member
אני לא מבינה../images/Emo47.gif

אתה יכול לנסח את זה ככה שאני אבין קצת? לא ברור מה הנקודה פה

S H I L G I

New member
הוא התכוון [נראה לי]

שהם כתבו למתחרי הדרסאג' ואז זה כאילו שלל את האפשרות של אנשים שרוכבים א' נגיד לבוא..והם לא באו...קפיש?

Blue Eyessss

New member
שום קפיש../images/Emo47.gif

אני עשיתי אצלו שיעור וגם איילה וגם מאייק נראה לי לא זוכרת קיצר זה לא העיקר אבלללל

Saint Marko

New member
ובכלל, הם תמיד כותבים

"תהיה העדפה לרוכבים שמתחרים" אז מראש זה משתמע כאילו נשלל לרוכבים שלא מתחרים *ואני לא מדבר על מדריכים ומאמנים*.

S H I L G I

New member
הם צודקים..אבל

בדוגרי כאילו חוץ מהקטע של דעות שחצניות שזה כבר בעיות נפשיות פסיכולוגיות של אנשים...אז כאילו יש קטעים שהרבה אנשים כמו שאור אמר קודם..אז הרבה אנשים חשבו שזה ברמה "גבוהה" מדי בשבילם.. נגיד אני לא הולכת לדברים האלה..כי אני לא מרגישה ברמה מספיק גבוהה בשבילם..או אנשים שאין להם סוסים פרטיים אז הבעיה גם גדולה למרות שהם יכולים לקחת סוס בצפר אבל זה סיבוך.. קיצר יש הרבה סיבות ובאמת המכתב יכול להעלות את המודעות רק אם יסבירו באמת וישכנעו אנשים לגבי הרמה של זה זתומרת הנקודת מבט של השחצנות..עזבו הסתבכתי

arieledaho

New member
אני לא חושבת ככה....

אני הייתי ברמה של הילדים שזה בעצם א' וכן עשיתי את הקליניקה ואולי אני לא רוכבת אולימפית שזה יהיה לי טוב לרמה אבל אני לא באה בגישה של אני רוכבת חרא ואני לא מספיק טובה בשביל השופט......אני באה בגישה של למידה של לקחת את מה שהוא אומר ולקיים שאני יכולה לעשות מה שהוא אומר וככה להגיע לרמה גבוהה...!! אם אתם לא באים מהסיבה הזאת זאת סיבה שטוטית ואתם אף פעם לא תדעו איך זה..... לא דרושה ממכם עונה שלמה של תחרויות כי אני לפני השיעור התחרויות היחידות שעשיתי היו האף אי איי.... אני מקווה שאולי יכולתי להבהיר טוב את העמדה שלי בעניין...ולא לפגוע באף אחד!!!

S H I L G I

New member
אריאל בובי../images/Emo24.gif|מתגעגעת!|

אני כן באה בגישה הזאת אבל כאילו שמעי מה לעשות הביטחון שלי כאדם וכרוכבת הוא פשוט בדשא..אז אני כאילו רואה את עצמי כרוכבת בצפר מסכנה ובלה בלה בלה גם אם אני אהיה ברמת גרנד פרי אני לא בטוחה שאני ארגיש מספיק ברמה בשבילו..אוקי? אז זה כבר בעיה אישית שלי. וחוצמיזה זה גם להסתכל על הרוכבים האחרים ולהגיד-היי..אני רוכב כזה חרא לעומתם..אין מצב שאני יכול ללכת לזה.. זה הכל פסיכולוגי

arieledaho

New member
נטעל'ה |אנימתגעגעתעודיותר|

אני חושבת שאת רוכבת ממש יפה מהתמונות שראיתי
ואם זה פסיכולוגי זה כבר עניין אחר... אוהבת אותך!!!!!!

צודקים לגמרי...

חבל שלא יותר אנשים רצו לקחת עליו שיעור כי גם הבנתי ממך שהוא מעולה, גם בגלל המכתב וכמובן שאם לוקחים עליו שיעור זה מקדם אותך בהמוון ותורם להבנה שלך וחוץ מזה זה גם פוגע ברוכבי הדרסז' בארץ שהם כן רציניים... אני אישית הייתי לוקחת איתו שיעור אבל ההדרכה שלו לא הייתה מיועדת לרוכבי הקדם... באסה =/

primetime1

New member
בשבילי,

לבוא לקלינקה אומר להפסיד ימי עבודה, (בנוסף ליום הראשון של האליפות), +הוצאה של קרוב ל-1000 שקל (הובלה + שיעור), מצטערת אבל זה מעבר ליכולותיי...

למעלה