עיכוב התפתחותי?

yafiit

New member
עיכוב התפתחותי?

בני בן השנה אובחן ע"י פרופסור כסובל מעיכוב התפתחותי(מתאים לגיל 11 חודשים). במוטוריקה עדינה יש פיזור בין גיל 9-12 חודשים. הומלץ לנו על טיפול דיאדי. מישהי מכירה את היטול? התנסתה? כמו כן אשמח לשמוע עוד על הבעיה הנ"ל אם היא מוכרת, ועד כמה קשה הגזירה. האם זה אומר בעיה לכל החיים? תודה.

efrat 34

New member
טיפול דיאדי

פירוש לעברית של שגרה= טיפול ליותר מאחד יענו טיפול משפחתי אני והנסיך עברנו טיפול דיאדי פסיכולוגי כשהטיפול היה משחקים שדרכם מגיעים לנקודות לוחצות שוב אנחנו עברנו את זה כטיפול פסיכולוגי עכשיו אלייך סליחה אבל כמה שידוע לי שנה זה 12 חודשים אז הוא מתאים ל11 ומוטוריקה פזור בין 9 ל12 למה לי זה לא נשמע כזה נורא? ולא מתכוונת לזלזל חלילה אבל מישהו חשב אולי שהילד עצלן? מכירה ילד כזה שמי שהיה רואה אותו כתינוק היה בטוח שיש בעיה התפתחותית כולל הרופאים האמא רצה איתו לטיפולים ולחוגים ולמה לא ובואי תראי את הילד הזה היום אז תתיחסו לנאמר אבל בלי לחץ אולי הוא "סתם עצלן" בהצלחה

דורי 7

New member
נראה לי שאיחור התפתחותי

של חודש , ובמוטוריקה העדינה של עד 3 חודשים זה משהו שבהחלט אפשר להדביק ,ההתפתחות של הילדים אינה זהה ויש טווח שהוא בגדר הנורמה. שני הגדולים שלי למשל שלשניהם לא היתה בעית התפתחות הבת בגיל שנה ושלושה חודשים כבר דברה ממש והבן רק בגיל קרוב לשנתיים, ויש עוד הרבה דוגמאות. אבל בכל זאת מפליא אותי שהפרופסור אבחן אחור התפתחותי ,אז אולי תפרטי קצת יותר למה הכוונה. מחזיקה לך אצבעות

yafiit

New member
מצרפת את האבחנה, מקווה שהיא

תעזור. מחקתי את הפרטים המזהים.

לא מכירה את הטיפול

אבל גם העכוב המוטורי לא נראה מאוד מוגזם, גם לפי האבחון המצורף. הבעיה המוטורית, וכזה איחור לא קל, לא אמורה להפריע בהמשך החיים.

לא מכירה את הטיפול

אבל גם העכוב המוטורי לא נראה מאוד מוגזם, גם לפי האבחון המצורף. הבעיה המוטורית, וכזה איחור לא קל, לא אמורה להפריע בהמשך החיים.

yafiit

New member
אולי עוד תגובות../images/Emo53.gif

מקפיצה כי זה מאוד חשוב לי.

רונאסטל

New member
לא נראה לי שיש מה להלחץ

מצויין שיש יכולת התפתחותית, ואם הבנתי נכון- צפייה מרובה בטלויזיה??? כדאי אולי להשקיע בילד, לשחק איתו, לגרות אותו - שירים, צבעי אצבעות, אפילו להתגלגל על הרצפה ולהשתולל... בסך הכל הדו"ח נראה לי ממש בסדר

לא מכירה את השיטה

אבל ממליצה בחום על ריפוי בעיסוק כעזרה. בעיקרון בעיות התפתחותית יכולות לנוע על סקלה שלמה של הפרעה לכל החיים לשמהו קטן שהילד משלים פערים. באיזה מישורים מלבד מוטריקה עדינה נמצאה בעיה? לא כל הילדים מתפתחים באותו קצב. ענת

קראתי את האיבחון

כאמא ל PDD אני רואה שבדקו את החשד לקושי תקשורתי ולמרות שיש כמה קיים בעיקרון לא מגלה את הסימפומים הבעיתים ביותר - קשר עין ומשחק משותף. מה שכן מנסיוני האישי אני יודעת שלפעמים דברים שמדאיגים אמא הם מאד עדינים והתבנית נעשת ברורה יותר מאוחר יותר. הייתי ממליצה בחום לעבוד על אינטראקציה. סטני גרנספן פסיכאטר ילדים מדבר על התפתחות הילד כקשורה להתפתחות רגשית וחווית עם ההורים. הוא כתב ספרים על גידול ילדים כמו Bulding healthy minds שמדבר על הנושא. אם קריאה באנגלית קשה עבורך יצא בעברית לאחרונה ספר אחר שלו שמדבר על ילדים עם קשיים: 'ילדים עם צרכים מיוחדים' הספר הזה יותר מתאים לילדים בספקטרום האוטסטי אבל העקרונות של השיטה שלו נמצאים גם שם, שיטה דרך אגב עם אחוזי הצלחה נכרים. אני הבהיר שאני לא מאבחנת את בנך וגם על סמך מה שכתוב באיבחון (למיטב הבנתי) נראה שמי שאיבחן חושב שיש איחור קטן אבל שאבני בסיס מרכזיות בהתפתחות תקינה כן נמצאות (כמו קשר עין). אני חושבת שגישה תקשורתית בעבודה שלכם כהורים יכולה לעזור לילד. ענת

יפית../images/Emo24.gif

אני ממש לא מתיימרת להיות מומחית ובאמת שאין לי הרבה ניסיון, אבל נראה לי שקצת מוקדם מידי לקבוע לגבי בנך. הוא בסך הכל בן שנה ומה גם שהעיכוב שאיבחן הרופא הוא בסך הכל של 1-3 חודשים, שזה ממש נראה לי בגדר הנורמה. הבן שלי, עמית, בן שנה ו-3, ויש לנו חברים עם ילדים סביב גיל שנה, וממש רואים את השונות בהתפתחות. בגיל הזה טווח ההתפתחות הוא די רחב- יש שמאוד מפותחים בתחום מסויים ופחות באחר. לכל ילד יש את הקצב שלו, ולפעמים רואים ילד ש"איחר" אחרי כולם שפתאום מדביק את הקצב... זה כל כך לא "מדעי" בגיל הזה. האמת צריכה להאמר- את יודעת הכי טוב, ולך יש את התחושות הכי נכונות, אבל אני יכולה לומר לך מנסיון שלפעמים החברה מסביב מלחיצה (במיוחד כשזה ילד ראשון) והערות שונות של בעלי מקצוע ואנשים אחרים יכולים לערער הביטחון. תנסי לנטרל את כל ההערות ותתחברי לאינסטינקטים שלך ותאמיני בבנך. זה לא קל- גם עמית שלי מאחר בהתפתחות הקוגניטיבית, והיה לי מאוד קשה עם ההשוואות, וגם הרופאה בהתפתחות הילד רמזה לי שאולי זה מדאיג ודי נלחצתי. בחודש האחרון אני שמה לב שעמיתוש מתחיל להדביק את הפער ואז מה אם הוא עשה זאת ב-2-3 חודשים של איחור- זכותו! מאחלת לך שבנך ידביק את הפער ושבעתיד הקרוב תצחקי על כל הענין..... מאיה

אמללי

New member
יפית

אני לא רופאה... אני רק אמא... אז אני ממש לא יכולה לחוות דעה "מקצועית" לכאן או לכאן... אולי על פניו נראה שהעיכוב המוזכר הוא יחסית מאוד קל אבל אני מאוד נזהרת מלהגיד לאנשים זה כלום, מה אתם עושים עניין מכזה דבר פעוט... פשוט משום שביותר מדי מקרים אם האמא מרגישה שמשהו לא בסדר אז פשוט צריך לבדוק... ובטח לא לזלזל...
לדוגמא, לילדים עם ליקוי ראיה (כמו במקרה שלי) עיכוב של 3 חודשים הנו משהו אופייני. יחד עם זאת, אם אמא לא שמה לב שכל הזמן יש עיכוב של 3 חודשים בהתפתחות של הילד אולי היא תתקשה באיבחון של בעיית הראיה עד לגיל מבוגר יותר ולפעמים אז זה מאוחר מדי במידה והיה ניתן לתקן את הליקוי... אגב, אני חס וחלילה לא רוצה להפחיד אותך!!! שוב, על פניו האבחון שהרופא נתן לכם מתאר עיכוב מאוד מאוד קל!!! אבל רק בשביל השקט הנפשי שלך (ונראה שאת מודאגת למרות האבחון הקל יחסית)שווה אולי לחזור לרופא לשאלות נוספות. (אני תמיד נזכרת מאוחר מדי שרציתי לשאול עוד מליון דברים וצריכה להתקשר מספר פעמים על מנת לקבל תשובות לדברים שמציקים לי...) אולי אפשר לשאול אותו אם עיכוב של 1-3 חודשים הנו משמעותי ומחייב התייחסות מיוחדת או שזה משהו מאוד נפוץ במסגרת העובדה שילדים פשוט מתפתחים בקצב שונה וההמלצה שלו לטיפול באה רק בכדי לקדם אותו ולעזור לו מכיוון שההתקדמות שלו היא איטית יחסית.

למעלה