עייפות

• פותח הנושא kriz
  • פורסם בתאריך

kriz

New member
עייפות

לא יודעת אם זה המקום המתאים (ואם לא - אשמח אם תפנו אותי למקום אחר). לאחרונה אני כל הזמן מרגישה עייפה. בשבוע האחרון זה ממש ממש בולט. אני ישנה כל לילה משהו כמו 6 שעות לפעמים אולי פחות, אבל זה לא משהו שהשתנה לאחרונה. זאת אומרת אני ישנה ככה כבר הרבה זמן. לפני משהו כמו שנה גילו אצלי מחסור בויטמין B12 ואני לוקחת כל יום כדור מציצה. גם אז הייתי חשה בעייפות אבל לא כמו בתקופה האחרונה. כשהתחלתי לקחת את ה-B12 הרגשתי באמת שהעייפות שלי פוחתת ואני יותר "חיה" ולפעמים, כשהיו לי רגעים של עייפות של ממש - הייתי לוקחת באותו רגע כדור וזה היה "מעיר" אותי. אני לא יודעת מה יש לי בזמן האחרון - אני מרגישה שאני יכולה לישון בלי להפסיק. אין לי כח לכלום. העייפות היא לא רק הרצון לישון - אלא הרגשה של גוף כבד, חוסר רצון ויכולת לעשות כלום. אני ממש מיואשת. אני צעירה ואני כל הזמן חושבת לעצמי אם אני עכשיו ככה - מה יהיה כשיהיו לי ילדים ויהיה לי פחות זמן לשבת ולנוח ביום. פרטים על עצמי: בת 24 גובה: 1.53 משקל: 57 אני עובדת במשרה מלאה ולומדת אחר הצהריים (לא כל יום) מקווה שאמצא פה את הפתרון לבעייתי בכל מקרה - יום טוב אורית

עייפות

אורית, נתת הרבה מאוד פרטים על הבעיה שלך. רק דבר שכחת: לכתוב *כמה זמן* את כבר סובלת מהעייפות הזאת. שבועות? חודשים? שנים?

kriz

New member
אז ככה

העייפות ה"רגילה" התחילה בערך מאחרי הצבא (לפני 4 שנים בערך) לפני שנה התחלתי לקחת B12 העייפות פחתה במעט העייפות המוגזמת התחילה לפני שבועיים והיא התחזקה השבוע (חשוב אולי לציין שהיום קיבלתי מחזור). מקווה שעכשיו בסדר

ובכן

כפי שאת רואה, יש הרבה סוגים של עייפות והרבה גורמים שונים. יש עייפות של חוסר ב- B12, עייפות של לפני מחזור, עייפות עקב עומס בחיים ועוד ועוד... קשה לדעת מהי העייפות ממנה את סובלת כרגע. אם מדובר על השבועיים האחרונים, אז אולי תתענייני לדעת שבתקופה זו הרבה אנשים עייפים - בגלל השינויים הקיצוניים במזג האוויר. על כל פנים, אם העייפות נמשכת, ובעיקר אם מתווספים אליה תסמינים נוספים (חום, כאבים וכו'), גשי לבירור אצל הרופא.

Amitus

New member
שלום..

גם אני בזמן האחרון מאוד עייפה..ולפני כן הייתי ישנה 5 שעות בלילה והייתי בבוקר ערנית מאוד.. פתאום בשבוע האחרון אני ישנה הרבה יותר שעות ועדיין הרבה יותר עייפה.. אין לי מושג למה.. והעניין הוא שאני חייבת להיות ערנית...כי יש לי המון שיעורים/מבחנים/עבודות בבית ספר..ואסור לי להיות עייפה.. אני מוצאת את עצמי כל הזמן אוכלת מאכלים עם סוכר בגלל זה,כדי להעיר את עצמי ..וגם קופאין..יש סיכוי שבגלל זה אני עייפה אולי? אני ישמח לדעת מה יכולה להיות הבעיה /לשמוע עצות.. עמית

../images/Emo1.gif

כפי שעניתי לשואלת הקודמת- יש הרבה גורמים לעייפות. השיטה היחידה לדעת איזה מהם הוא הגורם אצלך היא להיבדק על ידי רופא.

למעלה