עייפות נפשית עקב פעולה ייחודית

מצב
הנושא נעול.

עייפות נפשית בלדקלם. איזה סיבות נוירופסיכולוגיות יכולות להיות קשורות לעייפות נפשית כתוצאה מהפעולה הייחודית של לדקלם טקסטים ? עייפות נפשית שלא מופיעה בכלל בדיבור ספונטני אלא רק עקב דיקלום בקול טקסט המופיע כשיר/מזמור בספר תורה/תפילה/ברכה לחג וכו'...

איך את מבדילה

עייפות נפשית בלדקלם. איזה סיבות נוירופסיכולוגיות יכולות להיות קשורות לעייפות נפשית כתוצאה מהפעולה הייחודית של לדקלם טקסטים ? עייפות נפשית שלא מופיעה בכלל בדיבור ספונטני אלא רק עקב דיקלום בקול טקסט המופיע כשיר/מזמור בספר תורה/תפילה/ברכה לחג וכו'...
איך את מבדילה
בין מה שאת מכנה עייפות נפשית לעייפות אחרת?

העייפות הנפשית באמת מעייפת

איך את מבדילה
בין מה שאת מכנה עייפות נפשית לעייפות אחרת?
העייפות הנפשית באמת מעייפת
ואילו עייפות אחרי מאמץ פיזי הוא לא באמת מעייף את הגוף. ההבדל הוא שאם אני הולכת ברגל, אפילו מקרית אונו לתל אביב ברגל ובחזרה, במשך כל היום, זה רק מעייף לי את השרירים של הרגליים, אבל לא מצליח לעייף אותי עד כדי כך שארדם באותו יום ספורט מוקדם או טוב יותר אלמלא המאמץ הפיזי שבהליכה. לעומת זאת בדקלום, יש עייפות נפשית שגורמת לי לבאמת עייפות אמיתית של כל הגוף. העייפות הנפשית הזאת גורמת לי שאני כבדה ורוצה להרדם ואם אתן לעצמי אפשרות לעזוב את משימת הדקלום כדי להרדם אז ארדם מצויין ומיד.

SHIKUMTA

New member
תגובה

תגובה
אשמח אם תנסי להסביר לנו מה זה עיפות נפשית זו, והאם יש בתפילה/ברכה, או בכל העיסוק הדתי דברים העלולים להלחיץ אותך או לגרום לשינוי התנהגותי? בברכה פביאן ב.

עייפות נפשית

תגובה
אשמח אם תנסי להסביר לנו מה זה עיפות נפשית זו, והאם יש בתפילה/ברכה, או בכל העיסוק הדתי דברים העלולים להלחיץ אותך או לגרום לשינוי התנהגותי? בברכה פביאן ב.
עייפות נפשית
דיבור זה דבר יותר שוטף שמאמץ גם את המוח. דיקלום, חוסם את המוח, ולא מאפשר לו להתרכז. זה דורש דיי הרבה כוח רצון כדי להמשיך ולא לחשוב, ולגרום לעצמך להסתכל על דף ולהגיד דברים שכתובים בו. בכל דקלום או שינון יש העתקה ואת המונוטוניות של ההעתקה. העתקה יש כשקוראים כל דבר, בכתיבה מעתיקים. גם כשאני קוראת, אור הטקסט מועתק לרשתית וזו העתקה. כותבים וגם במתמתיקה למשל. אז בכל תפילה, ברכה וכל טקסט אחר יש את ההעתקה. וזה מעורר שיעמום, למרות שיש התעניינות רבה בלהמשיך לדקלם אבל הקושי מהשעמום מעורר בלי שאדע כל כך סלידה מלדקלם כל דבר. אז אני מתעייפת גם מלשיר, לקרוא וכל דבר שיש בו את העייפות הזאת. אין בעיסוק הדתי משהו שמלחיץ אותי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה