עידכוניפה

עידכוניפה

שלום לכולם! לפני שבועיים בערך פניתי אליכם בבקשה לעצה ועזרה. לקחתי את העצות החכמות שלכם (לאלו שמתעצלים ללחוץ על הלינק: אני חושדת שאחיין שלי-מישמיש המתוק- לוקה בסוג של אוטיזם או הפרעה כלשהי על הקשת של PDD/אספרגר ושות', אבל הוריו- אחי וגיסתי, וגם הורי מסרבים להכיר במצב ולא דואגים לאבחנו). אז ביררתי את נושא הפסיכולוגית (שהעלה די הרבה תהיות אצל באות השרשור)- מסתבר שיש פסיכולוגית בגני הילדים שמגיעה לפי דרישת הגננת. הפסיכולוגית מגיעה ועורכת תצפיות והיא אכן השתמשה במשפט "משהו לא בסדר עם הילד" (לא הרחיבה מעבר לזה) ואמרה להם שכדאי יהיה להם לגשת לאבחון מקיף יותר. כמובן שהמידע הזה לא הגיע אלי ישירות אלא בדרך לא דרך, וכל הנושא מלא בושות ואשמה והאשמות. היום סופסוף אזרתי אומץ ופתחתי את הנושא עם הורי (היינו אצלם, אני והאיש, רק ארבעתנו, אכלנו בסבבה ארוחת ערב רגועה ופשוט העליתי את הנושא). כמובן שאמא שלי התחילה לבכות והאשימה את עצמה (נו, מה לעשות), וזעמה עלי בהתחלה שאני בכלל מעיזה לטעון שהנכד שלה הוא משהו פחות ממושלם, אבל בסופו של דבר הסברתי להם את מה שנאמר לי כאן, הדגשתי בפניהם את חשיבות האבחון המוקדם עוד לפני שמתחילה שנת הלימודים הבאה, ואני בהחלט חושבת שזה נגע בהם באיזשהו מקום. גם הסברתי להם שאפילו וחס וחלילה "יגלו משהו" זה לא גורע מכך שהוא ילד נבון, מתוק, מקסים, מצחיק ואהוב. אני מקווה שהם באמת הבינו ולא חושבים שאני אומרת את זה כי אני שונאת אותו או משהו כזה. באמת איכפת לי ממנו, ואני לא רוצה לגרום לסערות או לכעס במשפחה המורחבת. אז תודה לכל המייעצים והמייעצות אם מישהו מכיר מאבחנים מוצלחים או מכונים שיודעים את העבודה- אפשר למסרר לי, אני מאוד אשמח.. וזהו. שוב תודה לפורום המקסים והתומך הזה
דודה של מישמיש.

RTשוק

New member
סחתיין עלייך! ../images/Emo24.gif

לצערי (שמחתי?) אין לי המלצות בתחום, אבל בטח לאחרים יהיו...

כל הכבוד לך על הדאגה אבל אני מאוד מאוד

מאוד לא אוהבת את העניין שהצליח להגיע אליך מידע רפואי שקשור לילד זה אומר שמישהו פה לא שומר על פרטיותו של הילד נתחיל מזה שאני אישית לא הייתי מאשרת שפסיכולוגית תבדוק את הילד שלי ללא אישורי ( תאמיני לי היה לנו סיפור בגן עם זה ) הילד הוא קטין וכל פעילות שכזאת דרושה אישור האפוטרופוס שלו שזה הוריו ואם הצליח להגיע אליך מידע בנושא אז אבוי לכך כי המידע הזה היה אמור להגיע רק להוריו על מנת שהם יטפלו בנושא שוב לא כועסת עליך כי את רק דואגת לאחיין שלך אבל ההתנהלות של זה לא לעניין לדעתי כי אם אליך הגיע המידע הזה אני לא רוצה לדעת איזה מידע הגיע ולאן

אימאנקה

New member
אני לא חושבת שהמידע הגיע אליה

אם הבנתי נכון ההורים סיפרו למשפחה בכל מקרה אני לא יודעת אם זה יעזור, אם דיברת רק עם הסבא והסבתא ההורים עדיין לא מוכנים לדבר על זה, נכון? בכל מקרה יש לי מאבחנת מומלצת אם תרצי אבל זה חייב להיות בהסכמת ההורים ושוב את דודה נפלאה והדאגה שלך לא גורעת מאהבתך אלא להפך

הינה ציטוט ממה שהיה רשום בהודעה שלה

כמובן שהמידע הזה לא הגיע אלי ישירות אלא בדרך לא דרך והכותבת דיברה עם הסבא וסבתא ולא ההורים של הילד

אמא יקרה../images/Emo13.gif

אני שמה לב שהנושא מאוד מטריד אותך.. הכוונה שלי היא (לא רציתי להחשף יותר מדי בפורום,אבל מכיון שזה ממש עולה שוב ושוב בדבריך אדבר על זה): אחותי ואחי הצעירים בקשר הרבה יותר טוב עם אחי ועם גיסתי, הם חשפו בפניהם את המידע הזה, ואחי הצעיר דיבר איתי על זה. זה לא שהם לא רצו לספר לי על זה, אני מניחה שזה היה מגיע אלי בשלב זה או אחר, אבל כך זה הגיע. האם הוא לא היה צריך לספר לי? אולי, אבל זה לא ממש משנה- אם הם היו מבקשים ממנו לא לספר או לחילופין לא מספרים לו זה לא היה קורה. מכיוון שהם לא ביקשו ממנו לא לספר וגם באו ביוזמתם וסיפרו את זה הן להורי והן לאחי- אין כאן שום עשייה במזיד. זו גם הסיבה שדיברתי עם סבא וסבתא של הילד- הורי (והורי אחי לצורך העניין). לגבי הפסיכולוגית- אני לא ממש מעורה בנושא, כך שאני לא יודעת לאמר לך אם ההורים כולם מסכימים לזה בתחילת שנה"ל או לא. בכל אופן, היא רק ערכה תצפית בגן ולא בדקה אותו וגם לא שוחחה איתו. אני מאמינה שזו גם הסיבה שהיא אמרה מה שאמרה והייתה כזו כללית. אם אני לא טועה, זהו דבר שנעשה בשגרה בגן הילדים- פעם בחצי שנה או משהו כזה מגיעה הפסיכולוגית לערוך תצפית, ובאסיפת ההורים נותנת את דעתה. זה הכל, לא שום דבר מעבר לזה. אבל יכול להיות שאני טועה, והגננת זימנה את הנושא. אין לי מושג, אני די תלושה, אבל אין מה לכעוס עלי. אני בסך הכל רוצה לעשות את המעשה הנכון למישמיש מצד אחד- ומצד שני לא להתערב יתר על המידה.

חלילה דודה יקרה

אני יודעת שאת בסך הכל רוצה לעזור למישהו אהוב ומי כמוני יודעת כמה קשה זה לא להתייצב ולעמוד לצידו של הילד וכן יש מספר דברים שמטרדים אותי בתהליך של הגן לא שלך חלילה אבל אם הגיע אליך מידע של מה אמרה הפסיכולוגית על הילד ולא מההורים שלו זה לא לעניין ולגבי הפסיכולוגית פסיכולויגת שחושבת שמשהו לא בסדר עם הילד ולא דואגת להמשך טיפול מתרשלת בתפקידה הערכה של גננת / פסיכולוגית ניתן לעשות על פי משרד החינוך רק בגן חובה ( לטענת בעלת הגן שלו שהפסיקה את ביקור הפסיכולויגת לאחר שהתקבלה עליהם תלונה ) ושוב כולי הערכה אליך על שאת דואגת לילד הדאגה שלי היא למה עוד עבר

קודם כל כל הכבוד

ממקומה של הדודה זה מאוד לא פשוט לומר לסבים שמשהו מעורר אצלך דאגה. ביחס להמלצה על מאבחנים- אני רוצה להצטרף לעמיתותיי המרפאות בעיסוק שענו בשרשור הקודם- יש כל מיני סיבות שיכולות לגרום להתנהגויות שתארת. תתחילו מרופא בהתפתחות הילד או רופא התפתחותי פרטי טוב. אחרי שיהיה כיוון ויאסף מידע (למשל מבדיקות שונות) אפשר להמליץ על מאבחנים מתחומים אחרים שיתאימו לקושי שאותו אבחן הרופא ויוכלו לתת חוות דעת נוספת ולחזק או לשלול את האבחנה.
ובהצלחה

תודה רבה ../images/Emo9.gif

אני מאמינה שבשלב מסויים (יותר מוקדם ממאוחר!) יתבצע אבחון מלא, ואז הם יוכלו לברר על טיפול קונקרטי (אם בכלל זה מצריך טיפול, יכול להיות שאין שם כלום). אבל תודה רבה רבה.

למעלה