עידכון

עידכון

היי כולם.היום הלכתי לפסיכולוגית והתוודתי על כך שחתכתי ודברנו על המחשבות הטורדניות שהתקיפו אותי.אחר כך נכנסתי לפסיכיאטרית והסברתי לה בצורה הכי ברורה של מה שעובר עלי.היא נתנה לי סרוקואל.מישהו התנסה עם התרופה הזו?אני שוב מפחדת כי זו תרופה לסכיזופרניה,אולי היא לא הבינה את מה שניסיתי להסביר?אולי היא חושבת שאני שומעת קולות למרות שאמרתי שאלו מחשבות חזקות שאני לא שולטת בהם...? זה טיפול נורמלי לאוסידי? אני קצת לא הבנתי את מה שהיא אמרה לי בקשר למינון אבל מחר אני אנסה להשיג אותה ולשאול..היא נתנה לי אריזה כזו להתחלת טיפול פלוס עוד כמה כדורים כי זה יקר והיא צריכה לסדר לי אישור שיוריד לי במחיר.לפי האריזה ביום הראשון אני צריכה לקחת 25 מ"ג בבוקר ו25 מ"ג בערב,ביום השני 50 מ"ג בבוקר ו50 מ"ג בערב,ביום השלישי 100 מ"ג בבוקר ו100 מ"ג בערב,וביום הרביעי 100 מ"ג בבוקר ו200 בערב,אבל היא אמרה לי לא לקחת את ה200,ולהשאר על מינון של 100...אז אני אמורה לקחת כל יום 100 בבוקר ו100 בערב,או רק 100 ביום? אוף..זה מבלבל.. בנתיים לא אמרתי לאבא שלי.מה אתם חושבים-כדאי לספר לו? כאילו כדי שאני יהיה בטוחה במקרה שתופעות הלוואי יתחילו,אם יהיה ירידה בלחץ דם או משהו כזה.. בפעם הקודמת שהתחלתי עם התרופות הוא אילץ אותי לישון בסלון כדי שישגיח עליי,ואני לא רוצה שזה יהיה ככה שוב,עד שהשגתי את האמון שלו שוב. אחרי שלקחתי 25 מ"ג (אחרי הפגישה),חזרתי הביתה וישנתי מ1 עד 6,זה לא אופייני לי לישון כ"כ הרבה,אולי זה קרה בגלל התרופה?יכול להיות שתופעות הלוואי יתחילו כ"כ מוקדם?

אמא11

New member
היי כותונת יקרה ../images/Emo140.gif

ראשית ממש טוב שסיפרת הכל לפסיכולוגית ולפסיכיאטרית. הן אלה שאמורות לעזור לך וזה "לא עסק" להסתיר מהן. בקשר למינון, עדיף שתשאלי שוב, ואם יש לך ספק תמיד תקחי את הנמוך מהשנים. אני לא מכירה את התרופה אבל בתרופות לסכיזופרניה כמו רספרידל או זיפרקסה (אולנזאפין) משתמשים די הרבה באוסידי, כמובן שבמינונים הרבה יותר נמוכים מאשר בסכיזו'. את יכולה להכנס לאתר אינפומד ולקרוא שם על התרופה. להרבה תרופות מהסוג יש תופעת לוואי של שינה מרובה בהתחלה, ואחר כך הגוף מתרגל. לספר או לא לספר לאביך זו החלטה שלך, אבל את בהחלט יכולה לעמוד על כך שאת רוצה לישון במיטה שלך ולא בסלון. המון הצלחה תמי

נזכרתי למה לא אהבתי לקחת תרופות...

היום לקחתי 50 מ"ג בבוקר,ואחרי כרבע שעה ככה כבר לא יכולתי לעמוד על הרגליים...הלכתי כמו שיכורה והרגשתי עייפות נוראה.זה ממש הפחיד אותי כי הרגשתי את דפיקות הלב בראש והוא כאב לי כמו באנגהובר.הלכתי לישון ואפילו חלמתי שאני נופלת..קמתי אחרי כמה שעות טובות,וישבתי קצת כדי לכוון את הראש שלי כי עדיין הייתי מסטולה.ירדתי למטה (יש לי בבית 2 קומות) ונפלתי במדרגות.אבא שלי ישר קפץ לראות שאני בסדר (וואו פעם ראשונה שאכפת לו שאני נופלת במדרגות).ועד עכשיו אני מרגישה רע..יש לי סחרחורת וכואב לי הראש. ומחר יהיה יותר רע כי אני צריכה לקחת את ה100 מ"ג..זה יהיה פי 2 יותר גרוע!!! אני שונאת את ההרגשה זהו..את העיפות הנוראה הזו..אני מרגישה פשוט רע.אומנם אתמול לא היו לי מחשבות,אבל האם זה בכלל שווה את זה?

אמא11

New member
היי כותונת וערב טוב ../images/Emo140.gif

האם יש לך אפשרות להתקשר לרופאה ולשאול אותה - אולי כדאי להאט את העלאת המינון ולהשאר, נניח 3 ימים במינון הנוכחי ואז להעלות ל-100? אולי אפשר להשאיר לה את השאלה אצל מזכירה ולהתקשר יותר מאוחר לקבל תשובה. כאשר יש סחרחורת מתרופה, צריך לעבור לאט בין המצבים - שכיבה, ישיבה, עמידה, ולחכות כמה שניות לראות שהתאפסת. פשוט אם את שוכבת, שבי לשתי דקות ואז קומי בזהירות. תרגישי טוב תמי

אני ניסיתי את התרופה הזו שבועיים

היא גרמה לי הרבה לישון והיא נורא יקרה, גם הגשת הבקשה שלי לרופא המחוזי לא הועילה כי זו תרופה לסכיזופרניה למרות שמצאו שהיא מסייעת לאו סי די

היי

הייתי לוקחת רספירידל שזו תרופה מאותה משפחה.היא עלתה לי 250 שקל ל30 כדורים,אבל הפסיכאטרית השיגה לי אישור ואחרי חודש שילמתי 20 שקל. הפסיכאטרית אמרה שבנתיים עד שהיא תארגן לי אישור היא תביא לי דוגמיות של הכדורים.

קרן רט

New member
היי כותונת יקרה ../images/Emo140.gif

בהצלחה עם הטיפול שהתחלת. הסימפטומים שאת מתארת בעידכון שלך נשמעים באמת מתסכלים וקשים. אבל לפי מה שהרבה חברים מתארים כאן הם אמורים לעבור. אולי זה מחיר שווה לחזרה אל החיים השלווים. אני מקווה שלא תיפלי שוב, כנראה תצטרכי להיות זהירה בשבועיים הקרובים. קל לאבד אמון. מספיק לפעמים פעם-או פעמיים כדי שאדם יאבד אמון באחר. אחר כך השיקום הוא לא פשוט. נראה שאבא שלך באמת דואג לך, אבל זה חיבוק דב, שגם חונק. טוב שבכל זאת אכפת לו, גם אם הוא מראה את זה בדרכים שלפעמים מפריעות. בהצלחה עם התרופה. תמשיכי לעדכן

למעלה