עידכון לגבי הורדת מחירי השכירות.

פרל דוד

New member
לקרמזיק - התייחסות שניה.

יש לך עמדה נחרצת באשר לתפקידם של המתווכים בהעלאת מחירי הדירות, ואתה פשוט טועה בענין זה. המתווך בדר"כ לא קובע מחירים , הוא יכול להמליץ עפ"י מיטב שיפוטו המקצועי מנסיונו בשכונה/רחוב, אבל את מחירה הסופי של הדירה תמיד י/תקבע המוכר/ת [בעלי הדירה] תפקידו המרכזי של המתווך הוא לגשר בפערים שהצדדים מוכנים לתת או לקבל,ולכשהסכימו הצדדים, תם תפקידו של המתווך. לכאורה עפ"י התאוריה שלך יכול המתווך להוריד את המחיר כרצונו, זה לא המצב,ואם נלך לשיטתך שהמתווך הוא "כל יכול" המתווך תמיד ילך לגישה המקלה ולא המחמירה כדי "לסגור עסקה" ולהמשיך הלאה למכירות אחרות. בסופו של עניין שוק הדיור ניזון מ"היצעים וביקושים" שהינו מרכיב בסיסי בקביעת גובה מחירו של מוצר/נכס, ראה מה קרה בשוק הגבינות [איך עלו המחירים רק כי היצרן ראה שיש ביקושים] בעלי נכסים שרכשו נכסים בשיא השפל של שנת 99/2000 זיהו מגמה "היסטרית" של ביקושים לדירות כי נוצר מחסור דירות חדשות [וכאן הממשלה אשמה] והמחירים עלו מדי חודש עקב הביקושים, במידה והיצע בשוק הדירות יגיע לרוויה...המחירים ילכו וירדו בהתאמה. המתווך מעולם לא היה בקצה שרשרת המכירה, הוא באמצעיתה רק עוסק בחיבור,הוא אינו קובע "מדיניות" של המכירה, יש מתווכים לא מקצועיים רבים שמשלימים עם דרישת המוכר ומוציעים לשוק דרישה חורגת וגבוהה של מחיר הדירה,ואז בדר"כ אחרי מס' חודשים של פרסום מפסיקים להגיע קונים לנכס,מה שקרוי בסלנג "דירה שרופה", ואז נאלץ המוכר העקשן להוריד מחיר. אני כשמזהה מחיר מופקע של נכס למכירה , פשוט לא לוקח את הנכס לטיפולי , כי חבל לי לבזבז את זמני. אני מקווה שהבהרתי לך את מצב העניינים האמיתי. ואיני רוצה להפוך מקרים חריגים שאולי נתקלת בהם לעקרון שכך פועלים כולם.
 

קרמזיק

New member
אני מקבל את מה שאתה אומר ומאמין לך.

יחד עם זאת אני מאמין גם שמתווכים כן הולכים על הצד האפור לפעמים וכן קצת נוטים לגרום לקונים להאמין שהמחירים גבוהים ואני רוצה לתת לך דוגמא: נכנסתי לאתר של משרד תיווך באזור שלנו. ראיתי בית למכירה שאני מכיר אותו. המוכר רצה 1,400,000. שלחתי דרך האתר הצעה של 1,100,000 ואחרי יום קיבלתי טלפון ממתווך שעובד במשרד הזה. המתווך אמר לי שזה לא רציני שככה אני מציע הצעה על הבית בלי לראות אותו. בנוסף הוא אמר לי שבעל הבית מאוד קשוח ולא מוכן לזוז שקל מההצעה ויחד עם זאת באותה נשימה אמר לי שאם אני רוצה להיות רציני שאבוא למשרד שלו עם צ'ק רצינות ואציע את ההצעה שלי ואז הוא יעביר את ההצעה אל המוכר... מיד הבנתי כמה דברים: דבר ראשון היה ברור לי שהוא משקר בקשר לבעל הבית. היה ברור לי שהוא כן הולך להציע את ההצעה שלי לבעל הבית כי הבית הזה באמת לא שווה 1,400,000 זה בית ישן רקוב לגמרי שמושכר ב1800 שקל לחודש עקב בעיות חמורות בכל הבית. והדיל מבחינת בעל הבית עם הדיירים שלו הוא שהם משלמים לו שכר דירה נמוך ובתמורה לא באים בשום תלונה. ואת זה אני יודע כי אני מכיר אותם. בתגובה עניתי לו שדבר ראשון אני מכיר את הבית כי גרים שם חברים שלי בשכירות. והייתי בבית הזה הרבה פעמים. דבר שני אמרתי לו שבשלב זה אני ממש לא מעוניין לבוא למשרד שלו בטח שלא עם צ'ק רצינות. אמרתי לו שאם הוא רוצה להעביר את ההצעה שלי או לא רוצה להעביר אותה זאת הבעיה שלו והוא מוזמן לעשות עם ההצעה שלי מה שהוא רואה לנכון. כמובן שאת כל זה אמרתי בשיא הנחמדות והאדיבות. אחרי יומיים ראיתי שהם עידכנו באתר שלהם את מחיר הבית ל1,300,000. מה המסקנות שאתה מגיע אליהם? אתה מבין מאיפה עלה לי הרעיון לנסות לתת למתווכים קצת מוטיבציה לגרום למוכרים לרדת מהעצים הגבוהים שהם עלו עליהם? השוק היום לפחות באזור חדרה לדעתי מאפשר למתווכים לעשות את זה.
 

פרל דוד

New member
אתה מספר לנו על פעילות על סף העבריינות.

מתווך לא לוקח המחאות רצינות, זה לא מתפקידו. יש לי תחושה שמדובר כאן על מתווך שעובד על עמלת הפרשים [כלומר מסכם מחיר עם המוכר ורץ למכור במחיר גבוה יותר כדי להרויח את ההפרש] במקרה שכזה המתווך הוא בעל עניין, ולכן גם לא יכול להתקיים מו"מ עם בעל הנכס, הכל עניין של הפרשים במחיר. כנראה באיזור מגוריך/פעילותך יצא לך לפגוש מתווכים הפועלים בשיטות שאינן תיווך קלאסי והם פועלים על סף העבריינות . מתווכים לא פועלים בשיטות אלה. נקודה.
 

קרמזיק

New member
אוקי.

אני מאוד שמח שאמרת לי את זה, ואני אדע להיזהר ממתוכים כאלה. אגב לא כולם דיברו איתי על צ'ק רצינות. אלא רק מתווך אחד מהם. תודה.
 
אין הגבלה לגובה העמלה !

מתווך יכול לגבות כל סכום או אחוז שיחליט. גם יותר מ 2% 1. פרטי חובה בהזמנה לביצוע פעולת תיווך במקרקעין בהזמנה בכתב לביצוע פעולת תיווך במקרקעין לפי סעיף 9(א) לחוק, ייכללו לפחות הפרטים הבאים: (1) שמות, כתובות ומספרי זיהוי של המתווך ושל הלקוח; (2) סוג העיסקה שפעולת המתווך מבוקשת לגביה, כגון: "שכירות", "מכירה"; (3) תיאור הנכס נושא פעולת התיווך; (4) מחיר העסקה המבוקשת, בקירוב; (5) הסכום המוסכם של דמי התיווך או שיעור דמי התיווך המוסכם מתוך המחיר שבו תתבצע העסקה, והאם המחיר - לפי אחד מאלה - כולל מס ערך מוסף, כמשמעותו בחוק מס ערך מוסף, התשל"ה - 1975.
 

puma155

New member
שני דברים

1. מתווכים לא מביאים לעליית מחירים. נהפוכו. מתווכים מביאים לירידת מחירים ולאיזון מחירי השוק. מהטעם הפשוט שמתווך מחוייב לעסקה ולא מחוייב לאחד הצדדים. מטבע הדברים כדי שעסקה תסגר שני הצדדים צריכים להתפשר ובדיוק לזה המתווך מכוון. מי שגורם לעליית מחירים אלה לוחות החינם ויד/2 בראשם שמאפשרים למוכרים לפרסם מודעות בחינם. 2. אם מתווך עורך הסכם שאומר שבמידה והוא ישיג מחיר יעד מסויים אזי הוא יתוגמל. אזי כמו שדוד אומר הוא הופך לצד בעסקה. על פי חוק המתווכים חובה על מתווך לגלות לכל אחד מהצדדים כל מידע מהותי נשוא העסקה. הסכם כזה הוא מידע מהותי בהחלט וחובה עליו ליידע את הלקוח שממנו מנסים להשיג את מחיר היעד אודות אותו הסכם. על המתווך לנהוג בהגינות כלפי לקוחותיו וזה כולל הן את המוכרים והן את הקונים. במידה והמתווך לא גילה דבר כזה. הלקוח שלא היה מודע לזה יוכל לתבוע את המתווך ובצדק. אלון רחמים
 

gili667

New member
3200 זה כבר מחיר של דירה חדשה שהן אפילו יקרות

יותר מכאן שלא סביר שביתיהיה באותו המחיר אמנם ארנונה אולי גבוה יותר [גם זה לא בטוח] אך עדין לא יהיה מוצדק
 

gili667

New member
אמור להיות קשר בין מחיר לנכס

בית עם קרקע אמור להיות יקר מדירה כמובן שאם זה צריף 30 מ"ר מתפרק ומולו דירה חדשה מודרנית 4 חדרים אזי הדירה תהיה יקרה יותר אך בית במצב תקין מול דירה בגודל דומה גם אם חדישה בדרכלל יהיה יקר יותר - אם הבית גדול בהרבה מהדירה על אחת וכמה אמור להיות יקר יותר באזור בו אין ביקוש יכולים להיות עיותים
 

ron249

New member
אני האמת עובד עם אקסל ולא עם סקרין שוטס

אני במקרה גר בפ"ת, ועושה את זה על השכונה בה אני גר (כפר גנים ג) ועל שכונות בולטות נוספות במרכז, אני יכול לאמר לך לפחות על כפר גנים ג שהמחיר המבוקש לדירת 4 חדרים עלה, למרות הקיפאון\המחאה וכו', אגב אני אתן לך טיפ, אני אפילו לא מתייחס לחלק של ההצעות מפרטי, לא רלוונטי מבחינתי, אני מסתכל אך ורק על הצעות מתיווך, זה הרבה יותר ריאלי וקרוב למציאות, בכפר גנים ג המחיר המבוקש מהצעות התיווך עלה באיזה 100K לדירות 4 חדרים, למעל ל 1.8 מיל', אבל יש סיבות לכך שלא קשורות במחאה או ביקוש מתפרץ וכאלה, השלימו בניית בית ספר ושיפרו תשתיות תחבורה (דרך רבין ודרך אם המושבות), בדירות 5 חדרים יש ירידה במחיר המבוקש, לא משהו קריטי, איזה 50K. בנוגע לגינדי בוליוורד, אם היית נותן לי כל פרוייקט אחר הייתי יודע איך להתייחס, אבל הפרוייקט הזה הוא שונה ומיוחד, ראשית מדובר על פרוייקט רע, לא יודע אם יצא לך להיות בו, אחד האזורים הכי פחות טובים בפ"ת, מוקף בבית קברות, מוסכים ותעשיה קלה, אזור עם נגישות הרבה פחות טובה מדרום ומערב העיר, קיצר רע, בנוסף צפיפות גדולה, אל תשכח גם שזה פרוייקט שנמכר במבצע של חבר (כל הדירות נימכרו ב 3 שעות), כך שרבים מהקונים הם משקיעים שמלכתחילה קנו כדי ישר למכור ולגזור את הקופון, כך שאתה משלב פרוייקט רע עם היצע מאוד גדול כי כולם ממשים ומוכרים עכשיו ביחד (כל הדירות נבנו והושלמו יחד, מעל 500 דירות, חלק עצום למשקיעים), אז אתה מקבל דישדוש במחירים וקושי למכור, באמת שהפרוייקט הזה הוא לא מדגם מייצג לכלום. דיברת על שכירויות, אז אני יכול לתת לך דוג' גם בפ"ת וגם בשאר הערים הסובבות את ת"א, בשכ' אם המושבות בפ"ת מחירי השכירות עלו בחודשים האחרונים מ 4.5K לדירת 4 חדרים ל 5K, בכפר גנים ג השכירות עלתה מ 4.7K ל 5.2-5.5K, בשיכונים הישנים ברמת ורבר דירות ישנות של 2-2.5 חדרים שלפני כמה חודשים הושכרו ב 2.7K היום מושכרות ב 3.2K. בנוה שרת בת"א אני מכיר מישהו שהעלו לו את השכר דירה מ 3.5K ל 4K, דירת 3 חדרים בבניין טוב עם מעלית והכל. במרכז ת"א יש אינסוף דוגמאות כאלה, גם בגבעתיים בשיכונים ברח' כמו ההסתדרות, עמישב, הקפצו את מחירי השכירות בכמה מאות שקלים. בכל אופן אני חייב להדגיש שאתה מדבר על בתים פרטיים, שזו נישה בפני עצמה, שונה לחלוטין, הסחירות שלהם, בטח בעת קיפאון\מיתון, יורדת בהרבה, הביקוש לדירות 2-4 חדרים הרבה יותר גדול ולכן התימחור בהתאם, לא סתם משקיעים אוהבים דירות קטנות.
 

קרמזיק

New member
אתה נשמע די מקצוען אבל דבר אחד לא ברור לי

מה האינטרס שלך? האינטרס שלי ברור ואני לא מסתיר אותו ולא מתבייש בו. אתה מצד אחד כל הודעה שיש על ירידת מחירים ל משנה אם זה מהשמאי הממשלתי אותו אחד שטען עד לפני כמה חודשים שהמחירים עולים ועכשיו טוען שה ם יורדים ובין אם זה הלמס או כל גוף אחר שטוען שיש ירידות , אתה מיד ניגש לכתוב תגובה ללמה המחירים יעלו אבל לא חושף את האינטרס שלך. אתה לא חושב שלמען הגילוי הנאות אתה צריך לחשוף את האינטרס שלך?
 

ron249

New member
אין לי כל אינטרס

אני לא ספקולנט, יש לי דירה משלי שלא אעזוב ולא אממש, בטח לא בעשר שנים הקרובות, יש לי עוד 2 דירות להשקעה בגבעתיים ות"א, שבטח שאין לי רצון לממש, למרות שכלכלית אולי יותר כדאי, אני מאמין בלהשאיר את הדירות לנצח, לקבל את התשואה שלי, שהיא לא רעה בכלל, ולשכוח מהן, האינטרס היחיד הכלכלי שלי בנדלן הוא שאני מת שיהיה כבר פינוי בינוי לדירות האלה, לשתיהן יש תוכניות קיימות, לדירה בגבעתיים אפילו יש דגם איך השכונה תיראה, ואפילו ידוע כמה קומות יהיה הבניין, אבל עדיין זה לא קרה, מעבר לזה אין לי כח אינטרס כלכלי, וזה לא באמת משנה לי אם המחירים יירדו או יעלו. האינטרס היחיד שלי הוא שאני אומר מה שאני חושב, אני איש של מספרים, של ניתוחים קרים (רואה חשבון), ומהמקום הזה, האולי מרובע, אני לא רואה סיבה אמיתית שמחירי הנדלן יירדו, ולכן אני אומר את זה, לכל מכרי אני ממליץ לרכוש דירה עכשיו, זה זמן לא רע, ולכן אני אומר זאת גם בפורום. מבחינתי, ירידת מחירים, שנכון שהיא קיימת בחלק מהמקומות, היא מזוייפת, אין לה כל הצדקה כלכלית, מושגים כמו ביקוש כבוש, שיווי משקל לא אמיתי וכו' אלו דברים שאני חוזר עליהם בכל פעם, מבחינתי ולדעתי אין סיבה כלכלית שהמחירים יירדו, וגם אם יש מקומות שבהם היתה ירידת מחירים , בחלק מהמקרים היא לא מוצדקת, ולכן כדאי לרכוש את אותן דירות שחלה בהן ירידה, כי יש כאן רכישה מתחת למחיר הריאלי.
 
היום דיברתי עם מוכרת דירה שדיווחה לי

כי לפני 3 חודשים ירדו המחירים ונעלמו קונים רבים. היום היא מספרת לי כי כבר כ-4 ימים הטלפון מצלצל הרבה בעקבות הבקוש. אני גם שמתי לב שעורך דין אחד הינו מלא עבודה כנראה בעסקאות נדלן. תהיה כנראה עלייה ש מחירים. מה דעתכם ??
 

Johnn

New member
אתה משעשע, מאוד משעשע

בעבר (המאוד לא רחוק) טענת שאין לך כל אינטרס, ופתאום "צץ" לו אינטרס מאוד ברור וחד של בעל נכסים שמפחד שערך נכסיו ירד. (ותסלח לקוראים שלא קונים את "אין לי רצון לממש... להשאיר את הדירות לנצח...). זה ברור שאתה מפחד מירידת ערך נכסיך, אבל הנסיון שלך להסתיר את זה פה היה מגוחך כמו נסיונות השכנוע העצמי שלך שאין ירידות מחירים. אתה קצת מבלבל בין רצונות לבין עובדות. באופן עובדתי יש הצדקה כלכלית לירידות מחירים, החל מהגבלות של הנגיד על שוק המשכנתאות, דרך העליה בדירות פנויות, דרך העליה החדה שהיתה בשוק הדיור, דרך העליה בגובה המשכנתאות (ובאורך שלהן), וכלה במספר המשכורות שנאלץ זוג לשלם היום על מנת שיוכל להרשות לעצמו דירה. ירידת המחירים אינה מזוייפת, היא אמיתית (גם אם *לך* יש בעיה להאמין בכך), ברוב המקרים היא מוצדקת, וכנראה שהיא לא תעלם (גם אם הירידה תתמתן ו/או תעצר למספר שנים). ערב טוב. ג'ון
 
שוק הנדלן- פעם עוה ופעם יורד. אני זוכר

מחיר דירה שירד שליש או חצי מערכה. אבל אני גם זוכר שמחיר דירת חדר עלתה פי 5. כן, היו דברים כאלו. עכשיו אי אפשר לדעת מה המגמה? נחכה לסוף החודש. תודה רבה.
 
תן לי לנחש

כבר שנה , שנה וחצי שאי אפשר לדעת מה המגמה? איך זה הולך , כשיש עליות , אתה מזהה מאד מהר את המגמה , כשיש ירידות אתה נהיה למלם?
 

ron249

New member
זה ממש לא נכון

ראשית, כפי שאמרתי אין לי רצון לממש שום דירה, נגיד ועכשיו אמכור אחת מהדירות, נגיד בגבעתיים, אקבל עליה נגיד כמיליון ש"ח, ונגיד נגיד ותהיה מפולת בדירות (אין סיכוי אבל נגיד) והיא תרד ל 800K, אז אוקי, אני אפסיד 200K (לא יקרה אבל נגיד), לעומת זאת אני יכול לחכות, כפי שאני עושה, ולא משנה כמה, ואני אמשיך לקבל 3500 ש"ח שכירות, וברור לי שבאיזשהו שלב הפינוי בינוי ייצא לפועל, אני אקבל דירת 4 חדרים במגדל בן 40 קומות בגבעתיים (יש כבר תוכניות של הבניין), אתה יודע כמה עולה דירת 4 חדרים במגדל בן 40 קומות בגבעתיים? כרגע סדר גודל של 2.7 מיל', נגיד ותהיה מפולת (שוב, אין סיכוי), אז ערך הדירה יירד ל 2.2 מיל', נו? יש לי אינטרס שערך הדירה יישמר? אין שום סיכוי, ואין שום סיכוי שאמכור. בנוגע לכלכלה, לא תצליח לשכנע אותי, הביקוש קיים וישנו, לא השתנה ואין סיבה שישתנה, ההיצע? לא גדל וגם לא יגדל, אולי פיקטיבית הוא גדל כי לא קונים, אבל גם הביקוש גודל, כי אנשים מחכים עם הקניה (ביקוש כבוש), כך שההיצע והביקוש לא באמת השתנו ולא ישתנו בטווח הקרוב וכניראה גם הרחוק, אם כבר ישתנו זה שההיצע יקטן עוד יותר, בגלל בעיות האשראי של הקבלנים, הסיכוי שההיצע יקטן אפילו גדול יותר מהסיכוי שההיצע יגדל, והביקוש? כל אחד יודע שהוא גדל וגדל עם השנים, שיעור ראשון בכלכלה: היצע יורד, ביקוש עולה, מחיר עולה, ואל תתחיל לחרטט אותי על הגבלה במשכנתאות, כי זו חרטא אחת גדולה, מי שרוצה עדיין יכול לקחת משכנתא, בדיוק אותה משכנתא כפי שהיתה קודם, ואל תשכח שהגבלת המשכנתא פוגעת גם בקבלנים ומורידה ההיצע, כך שבמקרה הטוב הדברים מקזזים אחד את השני, במקרה הרע המחיר יעלה אפילו עוד יותר. אגב, גם הטיעון של עליה גדולה הוא מגוחך, עם כל הרעש והצילצולים סך הכל עליה של 40% ריאלית בכמה שנים טובות, אחרי ירידה גדולה של כמה שנים טובות, שום בועה ושום נעליים, ואיפה כל הטיעונים האלה היו לפני המחאה החברתית? למה דירות נמכרו כמו לחמניות? אתה זה שמשכנע את עצמך, הישראלים מתרגלים לכל דבר, העלו ומעלים את הדלק ועדיין אנשים מתדלקים כי אין ממש ברירה, ככה יהיה גם עם הנדלן, הישראלים רוצים דירה משלהם, זה מה שמחנכים אותם, לא תצליח לשכנע אותם, כבר עכשיו יש התעוררות גדולה בשוק ועוד חודשיים שלושה בכלל הדברים ייראו פה אחרת לגמרי, בינתיים אתה מוזמן להמשיך לשכנע את עצמך, העניין שלמען ההגינות חייבים להודות שאתם אלה בעלי האינטרס המובהק ולכם עיניכם עיוורות, לי אין כל אינטרס ולכן אני יכול לנתח את הדברים בצורה קרה.
 

Johnn

New member
אני מאחל לך המון בהצלחה, באמת

ראשית, בנוגע לפינוי בינוי, סיכויים, סיכונים ועלויות, באמת שקטונתי להעריך, ועדיף ש"מתכנן ערים" יגיב. שנית, גם אם *אותך* זה (כרגע) לא מעניין, ירידה של 20% בשווי נכסיך היא עדיין ירידה בשווי, וכאמור אתה לא היחיד בשוק. מעבר לכך, אל לך גם לשכוח שירידה במחירי הדירות עשויה להשפיע על רווחיות "פינוי בינוי", ולדחות או לבטל את היתכנות הבניין שעליו אתה מדבר. בנוגע לכלכלה, ביקוש קיים, אולם אין לקונים מאיפה לממש את אותו הביקוש, ומכאן הפער הגדול. את מספר הדירות הפנויות ואת עתודות הבניה ניתן לספור, את אותו "ביקוש כבוש" שאתה מדבר עליו גם אתה לא יודע איך למדוד (שמועות? כתבות בעיתונים?) ולכן אני תמה מהיכן אתה מסיק שיש כזה ביקוש ש*גדל*. תרשה לי שלא להגיב לטענות ההזויות שלך בנוגע להגבלות הנגיד על המשכנתאות, הן שרירות וקיימות. רק להגיד "לחרטט" רחוק מלהיות עובדה. אחרי מה שכתבת פה, לומר שאין לך אינטרס זו בדיחה לשמה. הכתיבה שלך (תוך שימוש בדעה אישית ולא בעובדות) מעידה על לחץ ברור, וכבעל דירות, ברור לי מדוע אתה בלחץ כזה. נסיונות ההתנבאות שלך רק מעצימים את החשש שבו אתה נמצא.
 

ron249

New member
אין כדאית כלכלית להרוס כמה שיכונים ולבנות

במקומם מגדלים של 40 קומות? נו באמת, אל תעשה מעצמך צחוק, התכניות האלה קיימות עם כדאיות כלכלית לפני 10 שנים כבר, עוד שהנדלן היה בשפל של השפל, תמיד יהיה כדאי, בטח בגבעתיים ובת"א, זה שאתה לא מצליח להבין שאין לי כל אינטרס למכור את הדירות הללו מראה עד כמה אתה עיוור וכמה אתה מאמין במה שאתה רוצה להאמין, לא יכולים לקחת משכנתאות? נו באמת, תוספת של 150 ש"ח לחודש על EMI במקרה הגרוע ואתה מקבל בדיוק אותה משכנתא כמו שקיבלת בעבר, ולא ניכנס להאם זה נכון כלכלית או לא לקחת משכנתאות כאלה, הוכחה לביקוש? נו באמת, כל אחד יודע שלאורך זמן הביקוש לדירות הוא קשיח, בטח במדינת ישראל, אני לא אוכל לשכנע אותך כי אתה עיוור מדי, וקשה להאשים אותך, ברגע שאדם כ"כ רוצה שמשהו יקרה אז הוא ממש מאמין בו, לכן עדיף שנסכים על לא להסכים, שיהיה לך בהצלחה.
 
למעלה