עיבוד רגשות על ידי עוברים

המרחפת

New member
עיבוד רגשות על ידי עוברים

דיברו כאן הרבה על הנושא בתקופת "עמוד ענן", שהעוברים מרגישים את מה שהאמא מרגישה דרך הורמונים שהיא מפרישה. כמו כן הייתה אמירה שזה משפיע על אופיים של הילדים/ מבוגרים שהם יהיו.

הייתה מישהי שכתבה שנכון שעוברים מרגישים את מה שאמא מרגישה, אבל הם גם לומדים להתמודד ולומדים איך לעבד רגשות.
אני אשמח לשמוע עוד בנושא, ואם יש מאמר/ מחקר אשמח לקרוא.

sharlulu

New member
התארח כאן לפני איזה שבועיים

ד"ר קרלוס רוזנברג שמדבר על הנושא הזה
הנה לינק לאתר שלו
http://www.harechem.com/
כדאי לקרוא את המאמר על יכולות עוברים
מעניין מאוד
גרם לי לחשוב ולהתנסות הרבה

אני כתבתי זאת.

אין לי מחקרים. אלו תובנות שהצטברו אצלי מהלימודים ומהטיפולים שאני נותנת. אני מטפלת בשיטת IPEC, בשיטה זאת , על ידי מבחן שריר ניתן לקבל פידבק מהגוף ודרך זה ניתן להגיע לגורמים לבעיה.
במשך השנים הגעתי לתובנה הזאת, בעקבות מבנה הטיפולים שהובלתי אליהם.
אני אתן לך דוגמא- תינוק התגלגל במדרגות יחד עם העגלה שלו. מיד התחיל לבכות מאד ואחרי מס' דק' הוא נרגע. האמא רצה איתו לקופת חולים ושם הבדיקות הראו שהכל תקין. מקופת חולים היא מיד הגיעה אלי ודפקה אצלי בדלת , בשביל לקבוע תור לשחרר לו את הטראומה.
בדיקה שלי הראתה שאין לו טראומה מהנפילה.
(אם כי לאמא יש, והרבה. גם רגשי אשמה, גם הרגשת חידלון ועוד)

התינוק לא מבין את המשמעות החמורה של הנפילה הזאת יותר מנפילה אחרת, הוא נבהל, הוא בכה, הוא פרק את הבהלה בבכי שלו, קיבל מליון חיבוקים ונשיקות מאמא ומבחינתו הכל חזר לשגרה.

יש לי מאמר שאני כתבתי בנושא. שוב, לא מבוסס על מחקרים אלא על נסיון.
הוא נמצא במחשב אחר, אשתדל להעלות אותו במהלך הבוקר.

מאמר- מה עובר מקבל מאמא?

מה עובר מקבל מאמא בנוסף ל"מדור ומזונות"?
כל בר דעת יודע שהמתנה הראשונה מאמא לילדיה, זה מקום לדור בו (הרחם) ותזונה להיזון ממנה (חבל הטבור עם שירות חדרים מושלם...)
אך חלק מאיתנו פספסו את המתנה החשובה לא פחות- מרגע ההפריה העובר מרגיש את כל רגשות אימו.
הידיעה הזאת מלחיצה אמהות והרות. אז מה? אני מזיקה לעובר שלי כשאני כועסת? ואיך אצליח לא לפחד אם החיים מפחידים אותי? לפעמים נשים הרות נכנסות לעמדת מגננה- איך לא אהיה מצוברחת אחרי כזה יום קשה בעבודה?
אף אחד לא ביקש מכן להפסיק להיות בשר ודם, אנא מכן, באנה נעשה קצת סדר בדברים-
נכון, העובר מקבל ממך גם את הכעס, אך גם את הרוגע, גם את הפחד אך גם את הבטחון. את השנאה ואת האהבה. וכן את כל קשת הרגשות שאת חשה ביום יום.
כמו שאותך הכעס לא מוטט, כך גם את העובר הוא לא השמיד.
כמו שאת נרגעת לאחר שעבר זמן מה, או לאחר פיוס. כך גם הוא חווה את האיזון החיובי. וחש גם את הרוגע שהגיע לאחר מכן.
קיים ענף ברפואה המשלימה, הנקרא " קינסיולוגיה", בענף הזה, משתמשים ב"מבדק שריר" כדי לקבל מידע מהתת מודע. המידע מתרכז לרוב ב-מה גרם לבעיה? ו-מה יכול לפתר את הבעיה?
יתכן שחלק מכם כבר טופלו בשיטות טבעיות המסתמכות על ענף זה. אך למי שעדיין לא עבר טיפול כזה, אחדש, שלפעמים אנחנו עולים על כך ששורש הבעיה התחיל כבר בגיל עוברות!
לדוגמא, מגיע לטיפול ילד עם בעיה כמו הרטבת יום או לילה. או נערה עם חרדות. (או כל בעיה אחרת) וכשאנחנו מתחילים בטיפול, הגוף מנחה אותנו שהגורם לבעיה נעוץ בעבר. אם זה טראומה, או חוויה בלתי נעימה שהשאירה את חותמה על האדם. והגופנש תירגם את החותם הזה לסימפטום פיזי.
כאן אנחנו יכולים לעלות על מקרים שאמא חוותה בזמן ההריון של אותו ילד/ה, העובר חווה אותם בצורה חזקה ועדיין לא השתחרר מהם עד היום.
בטיפול אנחנו משחררים את אותה חוויה, ובד"כ גם מטעימים חוויה קוטבית מאזנת. ברוב המקרים רואים את התוצאות- שהבעיה נפתרת.
אך טיפולים כאלה, עלולים להוציא את האמא עם המון רגשי אשמה.
אוי מה גרמתי לילד שלי, בכך שרציתי בת והתאכזבתי כששמעתי שזה בן. או- כמה חבל שנתתי לפיטורין להכניס אותי לדכאון ועכשיו הבן שלי נמצא בכזה פלונטר של כאבי גב.
אני יוצאת בקריאה נרגשת לכל אותן אמהות שנתקלו בסיטואציה שכזאת –
שמנה לב לכל פרטי התמונה- קודם כל, ניגשתם לטיפול, וזה מצוין. הילד טופל והכל בא על מקומו בשלום.
אתן מן הסתם מריצות בראש את כל המקרים שלא הגיעו לטיפול ומי יודע מה נגרם מהם... עכשיו תזכרנה בבקשה מה הדגשתי למעלה- העובר חש את כל רגשות האם. גם החיוביות וגם השליליות. לרוב, הוא קיבל את האיזון בהמשך כאשר האמא קיבלה את האיזון מחוויה מחזקת אחרת.
וגם אם לא- לא נורא.
את הגשת לעובר את הכעס/השנאה/הפחד/ההשפלה הראשונים בחייו. נתת לו מתנה נפלאה!
כמו שאת כל התזונה שאכלת, הוא קיבל אחרי תהליך עיכול ראשוני.
כך גם בחלק הרגשי. הוא קיבל את הרגש מעובד, מעוכל. מה שנקרא- יד שניה במצב טוב... עכשיו כשהוא יצא לאויר העולם ויחוש את הפחד הראשון שלו, הוא לא יתמוטט, הוא כבר חווה פחד אחד בצורה הדרגתית, והוא עזר לו להבשיל ולהתחשל לקראת הפחד האמיתי.

המרחפת

New member
תודה רבה שהעלית

אני מעבירה את הימים האחרונים בבכי רב לעיתים קרובות, ועלתה התהיה מה זה עושה לעוברית.
קראתי דברים פחות מעודדים ויותר מעודדים, בינתיים אני מרגישה שממילא אין לי מה לעשות בנושא מלבד הסחות דעת.

שוב תודה שהעלית.

שרית361

New member
האם נתקלת במסגרת עבודתך בילדים עם

בעיות תקשורת (על ספקטרום האוטיזם)? אם כן- האם גם שם ראית מקרים כתוצאה מטראומה עוברית או בלידה? תודה.

חפשי בגוגל "איימי שפירא"

היא יועצת הנקה ומדריכת הכנה ללידה ויש לה תואר שני בפסיכולוגיית אם-עובר.
תראי אם היא כתבה על זה משהו, אם לא תנסי לשלוח לה מייל ואולי היא תוכל להפנות אותך למקורות אחרים.

למעלה